Skocz do zawartości

[szlaki] Szczyk i okolice


Tomash

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło, że od 27 lipca będę w Szczyrku. Pierwszy to mój raz w tamtych rejonach, mam więc prośbę - czy może mi ktoś podrzucić jakieś ciekawe trasy na MTB (fajnie by było zrobić co najmniej te 30 km za jednym wyjazdem) i na szosę (przedział 70-130 km)? Co trzeba przejechać?

Czy ktoś może jest z tamtych rejonów albo będzie gdzieś tam i chciałby mi potowarzyszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skrzyczne to chyba punkt obowiązkowy wypadu w tamte rejony.

Generalnie od siebie mogę polecić: http://www.bikemap.net/pl/route/1849311-18092012/ < jechałem to dość dawno (2 lata temu), ale generalnie trasa super, na całodzienny wypad. Technicznie nie jest bardzo trudna, za to widoki pierwsza klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeś pokombinował z tą trasą :)

 

w Szczyrku to obowiązkowo standardowa pętla.

Z centrum kierujesz się na przełęcz Karkoszczonkę i potem czerwonym na Salmopol, potem w kierunku Malinowej Skały, Skrzyczne i zjazd czerwonym do Buczkowic.

Będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być mało, ale fajnie (czyt. i szybko i technicznie) to polecam wjechać nieoznakowaną szutrówką na Skrzyczne, stamtąd kierować się na Baranią Górę, z Baraniej powrót na Magurkę Wiślańską i czerwonym do Węgierskiej Górki (szlak poezja), a stamtąd asfaltem do Szczyrku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągiem? Łeee :P Nie posiadam niestety GPSu więc z tracka nie skorzystam. :( Czy jechalicie tylko po szlakach, czy gdzieś z nich zbaczaliście polegając na wiedzy przewodnika? Bo właśnie problem największy w tym, że najlepsze zjazdy są zazwyczaj poza pieszymi szlakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś tak dogłębnie analizować, no przyznaj... MUSIAŁEŚ?  :verymad: 
Trzeba było rozłożyć siły na 4 dni (*wypychu) więc wyciąg zdawał się być racjonalnym rozwiązaniem.  :whistling: 
Jechaliśmy tylko szlakami, niestety aby zbaczać z nich potrzebny jest do tego wprawny pilot w postaci ogarniętego lokalesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wcale się nie dziwię. Też psioczyłem na wyciągi, aż poznałem smak alpejskich szutrówek i nagle gondola stała się moim najlepszym przyjacielem. :P Prawie 2300 m przewyższenia na 53 km to wynik więcej niż dobry. Ale skoro jechaliście szlakami to ja z mapą trasę bez problemu powtórzę. Dzięki! A masz jeszcze jakieś tracki żebym sobie z mapą porównał? Bo ja nie mam konta na Stravie i nie mogę nic przeglądać. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mój ostatni wypad to : Szczyrk - Salmopol - Biały Krzyż - z Białego w lewo na Malinowską Skałę ( niezły podjazd i lekki hardcore )

- Małe Skrzyczne i na Skrzyczne. Potem powrót w stronę Małego i w lewo fajny zjazd przez Hale Skrzyczeńską.

Można się zmęczyć...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podjechać niebieskim szlakiem, ok. 5 km. Może innym (albo stokiem) da radę. Stromo jak cholera. Początek płytami i szutrówka - to się jeszcze da podjechać. Potem do stromizny dochodzą kamienie, progi, uskoki, korzenie, kłody itp. Najgorzej w miejscu gdzie łączy się z czerwonym - tam podjechać się na pewno nie da. Czerwony do Buczkowic to podobno jeden z najlepszych szlaków zjazdowych w Beskidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trasa z endo. Trochę prowadzenia roweru na podjazdach było, nie ukrywam, ale też ja w tym roku kuleję technicznie, bo większość sezonu spędzam na szosie. Zaplanowana była inaczej, ale dwie burze zmusiły mnie do skrócenia i powrotu asfaltem. Dajcie znać, czy można ją zobaczyć czy mam jakieś dziwne ustawienia prywatności. ;)

 

https://www.endomondo.com/workouts/381393337/9388940.1

 

Jutro mam jechać zielonym ze Szczyrku na Klimczok, potem czerwonym na Karkoszczankę, dalej przez Kotarz, Grabową, czarnym przez Stary Groń do Brennej, zielonym na Błatnię, z Błatni niebieskim do BB i potem od Dębowca zielonym albo czerwonym na Szyndzielnię, Klimczok i do Szczyrku.

Czy macie jakieś sugestie co do zmiany w trasie? Rzeczy nie do podjechania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...