Skocz do zawartości

[suport] Skrzypienie w czasie mocnego pedałowania


kaczmar93

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z napędem a konkrednie z pedałami lub suportem. Gdy wsiadam na rower jest w porzadku dopiero po jakimś czasie zaczyna skrzypiec najczesciej po przyspieszaniu lub wjeżdżaniu pod góry gdy nacisk jest znacznie wiekszy niz przy wolnej i spokojnej jeździe. Wie ktoś w czym tkwi problem rower był kupiony rok temu i eksploatowany srednio 2 razy w miesiacu. Używałem zarówno WD jak i oleju na korbie oraz pedałach. Próbowałem odkrecic ale nie dałem rady zdjąc korby z osi suportu. Rower to Kross Hexagon X3. Ma ktoś jakiś pomysł, doświadczenia?

 

Z góry dziekuje ze wszelką pomoc,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w swoim KROSSIE lvl a2 z 2011 roku. Zdarzyło się to przed pierwszym przeglądem (tym który przeprowadza się jakiś czas po zakupie roweru). Zademonstrowałem co i jak skrzypi.

Po odbiorze mechanik powiedział, że rozebrał suport, złożył i przestało skrzypieć ale co to mogło być to nie wiedział i ja do dziś nie wiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaprowadziłem rower do serwisu. Powiedzieli, że dokręcili suport, korbę i koło. Przestało skrzypieć ale po jakiś 100km znów zaczęło. Zaprowadziłem go z powrotem, facet powiedział, że pedała miały luzy, dokręcił i powinno być git. Nie zdążyłem wrócić do domu i skrzypienie powróciło, wiec wróciłem do rowerowego. Zaproponowali wymianę suportu. Myślałem, że wyrwałem chwasta ale jednak to też nie pomogło. Już nie wiem co może pomóć. Spróbuję jutro zmienić pedała na inne. Jeśli to nie pomoże to chyba zostanie tylko jedna opcja czyli korba do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...