Skocz do zawartości

[manetki i przerzutki] mini modernizacja mtb


Unearthly77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Krossa Hexagon v3 z klamkomanetkami ST-EF50, tylną przerzutką Altus, a z przodu FD-TY10. Klamkomanetki i tylna przerzutka są prawie nowe, a przednia została stara i niestety nie obsługuje nowej korby 48r. Kupiłem ostatnio kolarzówkę, więc chciałbym żeby ten rower służył mi do terenowych wypadów. Jestem średnio zadowolony z współpracy manetek z przerzutkami. Niestety, mój budżet jest bardzo skromny, ponieważ ostatnio więcej pieniędzy przeznaczyłem na kolarzówkę. Mam parę pytań.
1. Czy opłaca się kupić używaną przednią przerzutkę?
2. Co lepiej wymienić manetki czy przerzutkę tylną?
3. Jeśli manetkę - czy Altus wystarczy do średnio-wymagającego terenu, czy lepiej sięgnąć po Alivio?
4. Jeśli przerzutkę - czy opłaca się kupować stare, używane modele Alivio/Deore?
I tak na razie wykorzystam 7 biegów, ponieważ mam wolnobieg, a niestety na zakup nowego koła pod kasetę nie mam kasy. ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Tak pod warunkiem że jest w dobrym stanie i jej cena jest atrakcyjna.

2. To zależy co tam z tyłu masz. strefany nie sa złe ale za dobre także nie są.

3. Cyngle altusa to najlepsze manetki na 7 biegów obecnie nowe do kupienia, alivio sa na 8 i 9 i sa poniekąd lepsze.

4. Patrz pkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego, wymiana wolnobiegu na kasetę to nie jest aż taki duży wydatek, wystarczy poszperać po aukcjach.

Moje Zakupy:

1. Koło tylne z piastą Shimano Deore ( nówka)- 50zł, kupione na Ol...

2. Kaseta najzwyklejszy cs-hg 30 + łańuch hg40- 30 zł, przejechane 100 km.

3. Tylna Przerzutka u mnie została, wystarczy jeszcze manetkę, ew. klamkomanetkę i będzie śmigać. 

 

I tak Wydam +- 100-120 zł.

 

A wcześniej myślałem, że to będzie zakup w granicach 200-300 zł. Masz wolnobieg nie musisz odrazu rzucać się na klasy Deore, Alivio... powoli będziesz dalej modernizował.

Wiesz mi różnice odrazu odczujesz, jechałem brata A2 i odrazu to lepiej chodziło  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...