Skocz do zawartości

[Piasta] Problem po serwisie. !


Patryk606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj postanowiłem nasmarować sobie wszystko, i rozkręcałem piasty itd.. i po nasmarowaniu i złożeniu przedniego koła pojawił mi się nie lada problem..

 

Wszystko pokazane na filmie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=REaBKLrzyjM&feature=youtu.be

 

jak widać gdy koło nie jest zaciśnięte wszystko jest elegancko...   minimetr odstępu..

 

ale gdy zacisnę koło tak jakby je krzywi i do tego śruby od tarczy które pokazałem ocierają mi o widły..    zanim się zorientowałem ze to te sruby a nie klocki to mineło dobre 100 obrotów kołem przez co wydarłem niezły kawałek..

 

 

38640558780527830260_thumb.jpg

 

 

 

 

Czemu mi się tak dzieje i co powinienem zrobić ?

 

Jeżeli są potrzebne jeszcze zdjęcia czegokolwiek to zrobię i wstawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie są podkładki..  z obu stron..  

 

A osi z jednej strony (tej skontrowanej)  w ogóle nie rozkręcałem więc nie ma mowy żebym coś przesunał..   a wcześniej śmigało normalnie..   

 

Oś wystaje z obu stron w mniej więcej takich samych odległościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne po rozkręceniu piast.

Jeśli odkręcałeś konusy to minimalnie zmieniła się między nimi odległość (a z tym odległość tarcza zacisk). Musisz na zaciśniętym szybkozamykaczu ustawić ponownie zacisk hamulca tarczowego. Polega to na odkręceniu śrub od adaptera i ustawieniu zacisku na zaciśniętych klockach (tak przynajmniej jest w moich mechanicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jemu obciera o goleń amora tu zacisk hamulca nie ma nic wspólnego.

Fakt, na filmie wyglądało jak o tarczę.

Problem polega na ustawieniu śrub. Jeśli trze o goleń to raczej trzeba je bardziej skręcić lub założyć cieńszą podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...