Skocz do zawartości

[korba] Jaka korba? Sram X7 3- rzędowa czy X9 - 2- rzędowa?


Michalik85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 Przymierzam sie do wymiany napędu, przezutki zrobie na Sramie x9, natomiast mam pytanie odnosnie korby. Jaka zalozyć, czy Sram x7 3 rzędową, czy Sram x9 2 rzędowa? Jak zaloże x9 to jak to sie bedzie miało z przezutkami, czy strace coś? Po plaskim terenie jak jezdze to staram sie jezdzic na jak najciezszej przezutce a w terenie to wiadomo. Przeznaczenie to jazda rekreacyjna i XC. Z przewaga XC.

Wiem że sa tez Sram-y x9 3 rzędowe, ale troche za dużo jak na moj budzet-tzn moja żona nie zrozumie ile można wywalic w korbe, a z tego co widzialem x9 3 rzedowe jest drozsze niż 2 rzedowe. Jakie są wasze opinie, doświadczenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego ta korba. teren 2rzędy. szybka jazda szosą + teren korba 3 rzędy. zależy od zapotrzebowania. na 2 rzędach powyżej 35km/h będzie ciężko się rozpędzić. a na 3 rzędach dojdziesz może do 50km/h zależy od siły i od wielkości tej 3 rzędowej korby. na 42 zębach do 50 a na 48zębach do 60. większe 2 rzędowe montuje się tylko w szosówkach czyli powyżej 50zębów. większość dwójek jest małych na 36 zębów. nie wiem czy się opłaca sram. shimano alivio też są dobre korby, a kosztują poniżej 200zł. zależy od intensywności jazdy. jeżeli nie robisz 300km w tygodniu to lepszej niż alivio się nie opłaca bo różnicy nie odczujesz. różnice są tylko w wytrzymałości i wadze samej korby. Jeżeli nie masz roweru robionego typowo pod małą wagę to tych drogich się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie coraz bardziej sie zastanawiam nad tym Sram-em. Coraz czesciej mysle o Shimano XT. Oczywiscie na wytrzymalosci korby bardzo  mi zalezy. A czemu taki wysoki model? Odpowiedz jest prosta. Póki jestem w anglii to stać mnie na to żeby kupić sobie wyzszy model. Niedlugo zamieżam zjechac do kraju i wtedy nie wiem jak to bedzie :) 

Po zjezdzie zamierzam startować w jakis wyscigach amatorskich. A tygodniowo to róznie robie czasami 50 km czasami i 300-400. Zalezy od czasu. Oczywiscie jazda szosa tez wchodzi w gre, bo żeby pojezdzić po górach musze jakies 70 km w te góry dojechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie te wyścigi. MTB, cross-country, czy po szosie:) ja bym brał pomiędzy 42 a 48 zębów z 3-rzędowych korb. 2-rzędowe powyżej 40 to tylko taka http://allegro.pl/nowa-korba-sram-x-7-10rz-28z-42z-175mm-2012-i4435370679.html

 bo następna taka to tylko to

http://allegro.pl/2x10-korba-sram-x-0-bb30-42-28-175mm-czar-czerwon-i4445582526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...