Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma 16.12 przewodowy czy bezprzewodowy?


bianchiczerwony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupic ktorys z tych licznikow ale gdzieniegdzie znajduje opinie ze bezprzewodowy jest jednak bardziej zawodny niz ten z kabelkiem. Znalazlem opinie ze potrafi wariowac,  ma przeklamania, ze jest zamulony a ja nie chce miec tego typu akcji. Chce kupic dobry niezawodny licznik z ktorego bede zadowolony. Chcialbym kupic bezprzewodowy poniewaz licznik ktory posiadam obecnie jest przewodowy i ma zerwany kabelek ale oprocz tego jest bardzo dobry. Prosze o pomoc gdyz chcialby miec go na wczoraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przewodowy bo zestaw Licznik plus kadencja to 120zł, a STS 190zł. Niby 70zł oszczędności ale już 25 z tego poszło się paść. W krzakach na dziurach straciłem czujnik prędkości. Niestety zwiedzony video-instrukcją i opiniami z forum założyłem czujnik tylko na oringi. Niby kabel się nie urwał ale przerwa była już wewnątrz obudowy czujnika, jako,że była nierozbieralna to trzeba było kupić nowy czujnik. Ale czy to akurat wada przewodowego? bezprzewodowy też bym zgubił tylko że tamten jest na tyle dyzy (czujnik bezprzewodowy) że przymocowałbym go jednak opaskami.

Wady? Największa to upierdliwość przy jakichkolwiek pracach z amortyzatorem, kierownicą, mostkiem czy tez z hamulcami. Za każdym razem trzeba go odcinać, odwijać i potem instalować na nowo. Niezawodność tez nie jest 100%. W wielkiej ulewie licznik zaczął dodawać 10km do prędkości aktualnej, a co zatem idzie także do dystansu całkowitego. W domu okazało się że dodatkowe kilometry doliczał do dystansu drugiego roweru - jechałem na dwóch rowerach w tym samym czasie ;)

 

A teraz? Pewnie kupiłbym STS CAD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to samo z poprzednim licznikiem czyli urwanie kabelka i do dzis z nim walczę tak wiec woalalym jednak pare zl doplacic i miec cos praktyczniejszego. Czyli wszyscy pisza zgodnie zebym wzial bezprzewodowy, wiec i tak tez zrobie :D Choc nie powiem ze nadal mam mieszane uczucica czy nie bedzie mnie oszukiwal lub cos w ty stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oraz tanie liczniki bezprzewodowe są analogowe. Dlatego można się spodziewać, że licznik może wskazywać nierealne wartości prędkości ze względu na zakłócenia. Kodowanie usuwa tylko ten problem. W przypadku silnych zakłóceń kodowany licznik będzie tracił sygnał. Sam tego dość boleśnie doświadczyłem z kilkoma urządzeniami na kierownicy (kamera, nawigacja, oświetlenie).

 

PS. Pulsometr nadaje sygnał o znikomej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam telefon w sobie to nie zakłóca. Ładowanie telefonu z powerbanku - to już owszem, sieje dookoła. Podobnie latarki wykorzystujące PWM. Smartwatch - o to bym się nie bał - tam są emisje o mikro mocy, do tego na zupełnie innych częstotliwościach (jakieś 2.4GHz albo bluetooth).

 

Sam mam 16.12 przewodowo (prędkość + kadencja). Raz wyrwałem kable od kadencji - kierownica się mocno obróciła, kable były zbyt napięte i trach. Chwila z lutownicą i problem usunięty.

 

Nie miałem okazji korzystać z STS - z czytania forum sporo osób jest zadowolonych, parę miało problemy (choćby kąty ustawienia czujnik kadencji--licznik; czujnik ma wąski kąt promieniowania, 30 stopni bodaj).

 

Najlepiej kupić np. STS online, poużywać i w razie problemów zwrócić w ciągu 10 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam i używam Sigma 16.12 STS CAD, nie ma problemu, zakłóca go tylko lampka na przetwornicy PWM, żadne telefony, pulsometry nie zakłócają.

Dodatkowo ma on podświetlenie, tak że jadąc w nocy mogę odczytać temperaturę i godz., :-) bo prędkościomierz i zliczanie drogi mi wtedy nie działa.

 

Tak że polecam, wcześniej miałem 1609 STS, ale zgubiłem, potem miałem 2 egzemplarz 1609 STS, KTÓRY MI SPADŁ Z WYS. 2 m na twardą podłogę i oderwał się rezonator kwarcowy, był problem z rozebraniem, ale dało się i naprawiony, tylko teraz mało efektownie wygląda, dostał go syn, a ja kupiłem 3 ale już 16.12 STS i urwałem gdzieś transmiter CAD, mam drugi ale już nie chce mi się go zakładać.

 

Można upolować na aukcjach lub w promocjach grubo poniżej 190 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat moge uznac za rozwiazany poniewaz juz kupilem licznik i jestem z niego zadowolony. Jak na razie mam na rowerze zamontowane 2 liczniki, tak by moc porownac go ze starym i wyciagnac wnioski. Licznik nie jest zamulony tak jak gdzies to wyczytalem, nosze ze soba 2 telefony (1 zwykly,2 smartfon) i jest wszystko w porzadku nic sie nie dzieje czyli nic nie zakloca. ładnie wyglada bo jest dosc duzy i czytelny, niektore napisny nie sa po polsku ale da rade wytrzymac choc powinno byc wszystko przetlumaczone, temperatura nie wiem czy dobra poniewaz w cieniu wskazywal mi 31,2c co jest troche niemozliwe ale w koncu to nie stacja pogody :) Najbardziej  jednak jestem zadowolony z bezprzewodnosci tego licznika bo z poprzednim ktory byl na kablu nie bylem zadowolony, ale kto wie moze jeszcze bezprzewodowy mnie wk....rwi :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdzenia to sprawdź to z czym faktycznie bywają problemy:

- latarki wykorzystujące PWM do regulacji jasności (różne, jedne mają zrealizowany PWM na niskiej, inne na wysokiej częstotliwości)

- ładowanie telefonu z power banku

 

To co wiadomo o STS z różnych wątków to:

- niePWMowe latarki nie zakłócają

- same telefony nie zakłócają

- same opaski HR, smartwatche i inne tego typu wynalazki - nie zakłócają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i szukałem otwartego tematu dotyczącego licznika Sigma 16.12, ale większość z nich jest już zamkniętych, dlatego napisałem tutaj. Akurat nie mam dylematu czy przewodowy czy bezprzewodowy, gdyż niedawno kupiłem wersję przewodową, ale chciałem się zapytać, czy ustawienie "Kolo 2" oznacza rozmiar kół drugiego roweru, czy rozmiar drugiego koła w jednym rowerze? Bardziej logiczne jest to pierwsze wyjaśnienie, ale chciałem się upewnić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...