Skocz do zawartości

[Wolnobieg] Zmiana wolnobiegu na inny


marcinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że mój wolnobieg jest już na śmieci tak napisał @@Puklus W temacie o ocenie zużycia napędu potrzebuje mieć inny wolnobieg i łańcuch. No jak mus to mus.

Tak więc popytałem tam i ówdzie za piwo udało mi się dorwać jak mi się wydaje dobry/zdrowy wolnobieg.

Tylko coś mi się wydaje brakuje w nim czegoś.

 

Oto zdjęcia:

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B_Tk7MLYboAXb3ZVd19YUXdnbEE&usp=sharing

 

Czy to czego tam brakuje mógłbym wziąć ze swojego wolnobiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przełóż zębatki najlepiej
 

Wiem że przełożyć zębatki można w kasecie ale w wolnobiegu? On jest rozbieralny?

 

 

 

W tym wolnobiegu brakuje wolnobiegu
 

Też tak myślałem może wezmę ze swojego starego który jest na szrot i włożę go tutaj jak myślisz czy wszystkie wolnobiegi są tak samo zbudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnobiegi są jak najbardziej rozbieralne przecież napisałem, że wystarczy odkręcić ten pierścień ze szczytu i zębatki schodzą.

Czasem odkręca się ostatnią zębatkę, ale nie w tym przypadku. Możesz mieć problem z zamocowaniem -  ja wkładam zawsze łby śrub lub dużych gwoździ w te otwory w największej zębatce od spodu i klinuję je w imadle.

 

Przekładanie sprzęgła to bardzo śliska sprawa, bo w środku jest masa luźnych kulek, które powypadają i będziesz je musiał układać i modlić się żeby żadnej nie zagubić. Wszystkie Shimano są zbudowane praktycznie tak samo, ale jak stary jest innej firmy to już zdarzają się różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie chce cie martwić ale ten wolnobieg, a raczej kaseta zębatek :D bo jak już słusznie zauważono brak tam wolnobiegu, też jest na skraju szrotu, zębatek sa zużyte, w miarę równomiernie ale jednak. Trzeba sie szarpnąć i dać te 30zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie "megarange" tam jest największa zębatka 34, kiedy normalnie jest 28. Będzie pasować, albo jak Ci się nie widzi to "przeszczep" największą zębatkę od swojego starego wolnobiegu :teehee:

 

I pamiętaj, że zęby muszą być naprawdę w bardzo dobrym stanie żeby przyjąć nowy łańcuch. Ten ze zdjęć na początku raczej bez piłowania by nie przyjął :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie panowie @@seraph,@@Puklus

 

Dzisiaj byłem w sklepie i są kółeczka dostępne do tej przerzutki i to jeszcze made by shimano :)

Rozmawiałem dzisiaj w sklepie i jest jakaś opcja że nowy łańcuch pójdzie do tego wolnobiegu.

Tylko trzeba by było zrobić to:
http://szosa.org/topic/2895-serwis-wolnobiegu-krok-po-kroku/

I chyba na to pójdę. Nie ma po co bezsensownie wydawać kasy.

 

Wg sprzedawcy istnieje możliwość by wolnobieg przyjął nowy łańcuch i wg. niego nie opłaca się zamieniać tylko zębatek tylko najlepiej całą wymienić/podmienić.

Tylko czy na 100% będzie to wszystko pasowało- na to pytanie już mi sprzedawca nie odpowiedział. Ale spróbować można.

 

Jeszcze raz daje większe zdjęcie wolnobiegu.

dscn3940.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...