Skocz do zawartości

[Gps] Bieganie+rower który forerunner? A może zegarek + licznik?


Mhonar

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że:

- alerty burzowe - bez sensu (u mnie włączają się od czapy,  np. w trakcie podjazdu czy też po zanurzeniu zegarka w wodzie.)

- termometr - na rowerze OK, ale już podczas biegu dane z czapy (zawyżone jak mamy zegarek na ręku)

- ANT/BT 4.0 - F2 ma chipset który działa tylko z jednym protokołem na raz, 920XT może mieć obydwa włączone (czyli - dla F2 - albo sparowanie z telefonem, livetracking i notyfikacje - albo pulsometr, kadencja itp.). No i notyfikacje żrą baterię aż miło.

- W F2 dalej nie rozwiązali niektórych problemów - ja miałem hece przy słabej baterii - potrafił stracić dane z treningu, resetować się podczas aktywności itp.). 

 

Co do wyglądu - zgoda, dużo lepszy. Natomiast jako outdoroowy zegarek - no średnio.

 

 

 

Fenix 2 także podaje pułap tlenowy i czas odpoczynku. Bajer i pić na wodę. Ja wiem, że nie pokonam maratonu, Garmin uważa, że w mniej niż 3 godziny

 

 

Ale to nie o to chodzi - pułap tlenowy jest związany bardziej z VO2Max czyli z intensywnością, nie wytrzymałością. Choć to faktycznie najbardziej dyskusyjna funkcja. Recovery Time jest wg mnie sensowne (aczkolwiek zegarek trochę się tego 'uczy'), Recovery Advisor generalnie też - jak pokaże mi 'Fair' to wiem że będzie ciężko.

 

 

Generalnie - ja przesiadłem się z 310XT, jeśli np. o obsługę chodzi Fenix mógłby byc wyprodukowany przez inną firmę - kompletnie inny układ menu, filozofia używania - mnie po 3 miesiącach z F2 część rzeczy dalej wkurza (ot choćby możliwość szybkiego zmiany tempa dla Virtual Partnera, czytelność niektórych komunikatów na wyświetlaczu itp.). Jeśli chodzi o dokładność GPS - ja nie miałem problemów, nawet w górach/pod drzewami dokładność <10m (byliśmy np. w górach w zestawie Edge 700/800 i 2 x F2 - i generalnie ciężko wg mnie było odróżnic tracki, patrzyłem też na parę grupowych treningów biegowych - las i  pełne spektrum - Timexy, Garminy, Polary - nie jest źle).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alerty burzowe - bez sensu (u mnie włączają się od czapy, np. w trakcie podjazdu czy też po zanurzeniu zegarka w wodzie.)

jesli ktoś wie jak używać alertów burzowych to będzie to dla niego użyteczna funkcja (alerty burzowe tak samo będą się zachowywać w każdym innym zegarku np. ambicie)

 

 

- termometr - na rowerze OK, ale już podczas biegu dane z czapy (zawyżone jak mamy zegarek na ręku)

termometr w każdym zegarku będzie zawyżał temperaturę gdyż wpływ ma na nią temp. naszego ciała - to nie wada a cecha

 

 

- ANT/BT 4.0 - F2 ma chipset który działa tylko z jednym protokołem na raz, 920XT może mieć obydwa włączone (czyli - dla F2 - albo sparowanie z telefonem, livetracking i notyfikacje - albo pulsometr, kadencja itp.). No i notyfikacje żrą baterię aż miło.

tutaj faktycznie w F2 jest to nieprzemyślane

 

- W F2 dalej nie rozwiązali niektórych problemów - ja miałem hece przy słabej baterii - potrafił stracić dane z treningu, resetować się podczas aktywności itp.).

kwestia konkretnego egzemplarza - ja problemów technicznych nie miałem nigdy, za to miałem problemy z GPS w pierwszym zegarku, w październiku serwis wymienił zegarek i jest ok. Generalnie każdego Garmina coś boli wcześniej czy później - niezależnie od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i merytorycznie jest...Podobuje mi się. Czytałem o nieco porąbanym menu Fenixa.. Ciężko się niektórym przestawić.

 

 

mucher, dnia 09 Gru 2014 - 2:35 PM, napisał: - ANT/BT 4.0 - F2 ma chipset który działa tylko z jednym protokołem na raz, 920XT może mieć obydwa włączone (czyli - dla F2 - albo sparowanie z telefonem, livetracking i notyfikacje - albo pulsometr, kadencja itp.). No i notyfikacje żrą baterię aż miło. tutaj faktycznie w F2 jest to nieprzemyślane

Moment, moment - czy ja dobrze rozumiem że będę musiał w Fenixie wybrać między sparowaniem z telefonem, a np. pulsometrem?

Czy to chodzi o jednoczesne używanie np. czujnika kadencji i pulsometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyjaśniam. Możesz sparować jednocześnie czujniki ANT+ jak i telefon BT. Jednak nie możesz jednocześnie używać dwóch protokołów. Czyli jeśli wybierasz się na bieganie z paskiem tętna lub innym czujnikiem np. rowerowym to nie możesz w tym czasie korzystać z powiadomień sms/tel na zegarku lub przesyłać danych do livetrackingu z zegarka na telefon. Reasumując nie można jednocześnie korzystać z BT i Ant+.

Jesli chodzi o czujniki ant+ czyli np. kadencji i pulsometru to możesz ich używać jednocześnie nawet kilka bo korzystają z jednego protokołu

Możesz natomiast Fenixa tak skonfigurować, że np. po skończonym biegu z paskiem tętna, po zapisaniu treningu Fenix przełączy się z protokołu ANT+ na BT automatycznie i na odwrót. Czyli taka sytuacja, kończysz trening, zapisujesz go, zegarek rozłącza ant+, przełącza na BT i automatycznie przesyła trening z zegarka na komórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 OOOOO TO KISZKA. No właśnie szukałem rozwiązania, które pozwoli mi odbierać powiadomienia sms/połączeń przez BT jednocześnie mając załączoną opaskę HR.... Jaki jest sens wyboru? Trenując na ten przykład mogę looknąć tylko kto dzwoni, ewentualnie smsuje nie przerywając połączenia z HR... Hmmm duży + dla 920 xt w takim razie....

W sumie w terenie i tak w zawsze jest ze mną smartfon....więc mapy owszem są ciekawe, ale nie przeważają zbytnio za Fenixem, bowiem w sytuacji awaryjnej mogę skorzystać (co miało miejsce nie raz) z map google...hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewentualnie chyba Ambit3 zostaje jeśli o notyfikacje chodzi (i chyba Polar V800 - wróć, ten nie ma). Jeśli chodzi o to przesyłanie - z tego co gdzieś czytałem po prostu w momencie wypuszczania Fenixa nie było jeszcze chipsetu który był w stanie działać jednocześnie na obdwa protokoły. Z 2 strony konfigurowanie Ambitów tylko przez Movescount też nie jest jakoś specjalnie wygodne - no i jeśli o mnie chodzi możliwość programowania bardziej skomplikowanych treningów też jest świetną cechą Garminów - ja mam już sporą kolekcję różnych treningów biegowych i z Garminami prosto się to programuje - i nie trzeba myśleć który to interwał ani czy biec szybciej czy wolniej - wszystko jest na nadgarstku ;)

 

Swoją drogą - częściowo to mój telefon(Nexus 4), ale jak dla mnie przesyłanie treningów przez komórkę kiepsko działa - potrafi rwać połączenie i trwa cholernie długo. Wolałem wariant z ANT+ w 310XT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tutaj 920 też "zabija" Fenixa wifi. Ot po prostu włączasz i przesyła na stronę - po problemie. Wyglada jednak na to że zostanę przy opcji 920 xt mimo, że faktycznie fenix optycznie jest ciekawszy...

EDIT: Inni producenci w moim przypadku nie wchodzą w grę - pozostaje wybór 920 i Fenixa. Chociaż w perspektywie Waszych powyższych wypowiedzi skłaniam się (jak wcześniej) w stronę 920tki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kumpli ma 910 i pieją... Mnie brakuje właśnie wyświetlenia informacji z smartfona. Co prawda jest zapięty w etui do plecaka, ale poganiając nie mam chęci go wyciągać i lookać czy aby nie dzwonili z domu (Miałem jedną nieprzyjemną sytuację - córcia się rozchorowała, trzeba było lecieć do lekarza a nie mogli się do mnie dodzwonić bo nie słyszałem tel - pocinaliśmy w niezły wypiździaj w kwestii wiatru). 920 ma info o sms/call. Jest lżejszy, ma lepszą baterię, wifi, glonass...  A przy tej cenie taka róznica, to nie różnica.

EDIT: Porównanie910vs 920 https://www.youtube.com/watch?v=iNqzZqNY_to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

910 też fajny wybór - ja kupiłem F2 bo trafiłem na super promocję (~50% polskiej ceny?)  - ale w podobnej kasie wziąłbym i 910. Z 2 strony widzę, że potrafi ona mieć np. problemy z wysokościomierzem barometrycznym - u znajomego widać np. 'falowanie' wysokości - sztucznie to wtedy nabija przewyższenia.

 

BTW - 920XT ma jakieś skopane algorytmy kalibracji wysokości - DC Rainmaker o tym pisał (aż dziwne, wszystkie Garminy z barometrem które miałem świetnie się zachowywały). 310 też jest świetny - mnie zależało na wysokościomierzu i pływaniu - gdyby nie to i okazyjna cena na Fenixa - pewnie bym się nie pozbywał. Aha - no i wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to poczekałem i warto było - Fenix 3 zawitał w dniu wczorajszym do mnie. Qrde, w porównaniu do plasticzanego 920 jest wręcz piękny.

Ale w sumie to co najważniejsze zobaczymy podczas użytkowania - na razie banan jest.....zobaczymy co będzie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...