Skocz do zawartości

[siodło] wymiana SR Lookin Basic Moderate na coś szerszego do trekkingu


Bubas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od tego sezonu jestem posiadaczem roweru KROSS TransAlp. Niestety pomimo tego że chciałbym jeździć regularnie to nie jestem w stanie z powodu bólu siedziska.

 

Po jednym dniu około godzinnej jazdy boli mnie okropnie tyłek razem z kością ogonową pomimo że na niej nie siedzę. Posiadam takie siodło :

http://www.performancebike.com/bikes/Product_10052_10551_1166842_-1_400267__400267

SR-8230 HR

 

Siedzę w pozycji lekko pochylonej. Z tego co zauważyłem siodło ogólnie jest dość miękkie żel spełnia swoją role na środku siodła. Jednak na brzegach w najszerszej części jest dość twarde bo ma chyba jakieś podpórki. Pech chciał że moje kości kulszowe są tak szerokie że opierają się właśnie na tym twardym brzegu siodełka. Siodło ma 18 cm szerokości jest to dość sporo. I teraz nie wiem jakie siodło wybrać. Sądząc po rozstawie kości powinienem wybrać jakąś kanapę. Jednak ja nie jeżdżę w pozycji wyprostowanej a jednak trochę pochylonej (około 60%).

 

Może jakiś forumowicz mógłby mi coś doradzić. Siodło myślę gdyby nie szerokość byłoby ok. Patrząc jednak na ofertę SR seria moderate ma przeważnie 18-19 cm szerokości więc trochę za mało. 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj spodni z wkładką (ale bez bielizny). Szerokie siodełka są ok na krótkim dystansie, ale na dłuższych to generalnie masakra. Ja mam SR Lookin Athletic + spodnie ubranie z wkładką. Jest ok. Ale jak to mówią o kolorach i gustach się nie dyskutuje. Zadek to coś bardzo indywidualnego, więc rady nawet doświadczonych użytkowników nie koniecznie muszą być trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...