Skocz do zawartości

[Przerzutka] czyszczenie/smarowanie czy wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś jadąc rano zauważyłem mały problem a mianowicie przerzutka tylna nie zrzucała na dwie najszybsze koronki. Linka była luźna a wózek zostawał w miejscu. Okazało się że przerzutka oparła się o ramę i dlatego nie mogła normalnie pracować na wszystkich przełożeniach.

Rozruruszałem ją 'ręcznie' i wyczułem bardzo duży opór na (i teraz nie wiem jak to się poprawnie nazywa) górnej główce - w miejscu gdzie jest śruba mocująca.

Tu:

 

przerzutka.jpg

 

Model przerzutki Deore M591, ma przebieg około 12 tys. km

I teraz pytanie czy to jest rozbieralne? Nadaje się do czyszczenia czy po prostu mam się pogodzić z faktem że sprężynę szlag trafił i muszę wymienić sprzęt?

Pytam się bo nigdy przerzutki sam nie zdejmowałem i nie chciałbym zeby mi się posypało doszczętnie ;)

 

Dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozbieralne ale trzeba mieć naprawdę sprawne paluszki żeby to potem złożyć do kupy :) Tylko się zastanawiam czy w tym tkwi problem. Może przerzutka ześlizgnęła się z haka? nie wiem jak to wytłumaczyć ale z tyłu tego elementu który oznaczyłeś jest śruba która ma zahaczać o taki zadzior na haku przerzutki? Może coś z ta śrubą się stało albo z tym "zadziorem na haku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...