Skocz do zawartości

[do 4000] Unibike Expert vs Canyon AL 6.9


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dziś  dokonałem sprzedaży starego roweru Unibike Evolution 2012

Staniołem przed wyborem nowego roweru

w grę wchodzi Unibike Expert 2012 w cenie 2599 i Grand Canyon AL 6.9 cena 4tys+

nadmieniam ze roczny pokonywany dystans to około 2-3 tys. (góry kaczawskie i okolice)

najprawdopodobniej nigdy nie wystąpię w żadnym wyścigu

i tu pytanie czy na moje predyspozycje - możliwości jest mi potrzebne cos lepszego niż ten unibike..

nie chce kupowac roweru na wyrost którego mozliwosci i tak nie wykozystam.

proszę o jakąś rade bądź inne propozycje rowerów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna noga jestem za kupnem tego unibike, decyzje chce podjąć do końca weekendu..

znalazłem jeszcze 3 modele budżetowo mieszczące się pomiędzy tymi dwoma modelami wyżej.

Gravity XT 27,5

Cube ACID 29 grey'n'white 2014

ROMET 2014 RAMBLER 29ER R-line 3.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest na wycofywanym standardzie kół 26". Nie tylko oni zjechali tak z cenami. Trzeba to sprzedać a nikt kto zna się na rzeczy tego nie kupi. Kolejna gorsza sprawa to również "stary" standard rury sterowej 1 1/8". W jaki sposób ma wymienić amorek na lepszy jak prawie wszystko jest pod główkę taper. Wybór już jest bardzo kiepski a będzie jeszcze gorzej. Poza tym jest to nie ekonomiczne bo obecnie powariowali z cenami amortyzatorów. Przy wymianie wyjdzie drożej niż kupno już z czymś lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o No toż to normalnie jakieś herezje są... Szał na koła 29" powoli mija, niektórzy już się z tego wycofują i wracają do starych, poczciwych 26". Standard 1 1/8" jest nadal standardem z ogromnym wyborem amortyzatorów... Wybacz ale nie ekonomiczne jest kupowanie 29" będąc amatorem a już na pewno kiedy jeździ się rekreacyjnie bez nastawienia na zawody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się ktoś tutaj spierał o wybór amorków z wyższej półki pod 1 1/8", 26" i jakoś średnio mu szło a jak coś wyszperał to z za granicy. Nigdy nie było szału na 29 er i nikt nie wraca i nie będzie wracał do 26" bo jest 650B. Przestań bredzić bo rozmawiasz z gościem z branży i nie tylko ja to potwierdzam. Sam mam 26" więc nie mam powodu tutaj bajerować. Różnica polega tylko na tym, że ja mam znajomości i dostęp do części. Czy zainteresowany kupnem roweru jednak w góry takowe ma?? Nie sądzę. I daj już spokój z tymi zwodami bo jak słyszę "rower na zawody" to mnie krew zalewa. Sprzęt wykorzystywany amatorsko często dostaje po tysiąc kroć więcej po tyłku niż ten z zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie ludziom takich herezji jak ''wycofywanym standardzie kół 26'' - części są i będą jeszcze dostępne. To że ludziom się trochę pojexxx w głowach od tych rozmiarów kół i teraz nie mają pojęcia co wziąć, nie znaczy że nie warto wziąć 26'tki w szczególności gdy ktoś jeździ na niej, i jest git a może nieco mniej zapłacić. Więc nie wiem po co przepłacać za 27.5 czy 29 gdy nie ma na niego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 26" jest i przez jeszcze masę czasu będzie liderem ale moja wypowiedz dotyczyła tezy jakoby nie było problemu z wymianą amorka na coś "lepszego". A jakich ma niby części brakować?? Piasty robią, obręcze też, cała reszta to samo. Problem jest tylko z amorkami. Można zawracać kołem Wisłę ale czołowi producenci już nie robią rowerów 26 er i tak pozostanie. Stąd na te "niedobitki" tak duże upusty. Problem generalnie za sezon góra dwa sam się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... z mojej strony temat został już wyczerpany bo tu nie da się nic więcej napisać - rowery i części 26" są i będą jeszcze długo produkowane i kiedyś ktoś wspomni moje słowa - 26" nigdy nie odejdzie, a o 29 i innych wynalazkach się zapomni. Pan wyżej brednie opowiada... Co do amortyzatorów... - naprawdę nie wiem jakie sklepy Pan "odwiedza" i jaka to ta "branża", że ma Pan problem ze znalezieniem nadal standardowych amortyzatorów 1 1/8"...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mówić o bredniach poprzyj argumentami. Czy to tak trudno wyszperać amorek klasy R7, Minuty, Reby czy podobnej klasy pod koło 26" i sterówkę 1 1/8. Ktoś tu chyba nie tylko ze mnie robi idiotę. Tyle, że ja zdaję sobie sprawę jakie czekają mnie kłopoty jak padnie mój wideł na 26".

 

Rowery są produkowane powiadasz?? To podaj tutaj przykłady na kolejne sezony z liczących się producentów.

 

Bez urazy ale tacy ludzie na tym forum sieją tylko zamęt w głowach wprowadzając w błąd nierozeznanych w temacie. Pytanie tylko czy z niewiedzy, celowo lub z głupoty. Niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz jaki jesteś tępy. Podajesz albo DT, które są u nas bardzo rzadkie i skomplikowane w serwisie albo wersje 100 mm mają taper jak ta Minuta lub osie 20mm jak ta Reba i dlatego też taka jej cena. Chłopie nie kompromituj się bo aż żal. Tu chłopaki ściągali Reby z Czech bo pod sterówkę 1 1/8 wybór prawie żaden. A jak się cokolwiek pojawi to ceny jak z kosmosu co zrozumiale bo popyt przewyższa podaż.

 

@dzejas najpierw zdecyduj ilu calowe koło a potem wyciągnij wnioski co do mojej i mojego adwersarza argumentów. Masz swój rozum i tyle w temacie. Gravity jest całkiem całkiem i jest "rozwojowy". Romet bardzo fajny ale mają problemy z konkretnymi rozmiarówkami. O dziwo maja marka czyli Author ma niezły wypust co do 650B z Firstem na pokładzie. Nie bierz się za kupowanie czegokolwiek w góry bez powietrznego amorka. Nie ma znaczenia czy na zawody czy rekreacyjnie. Sprężyna stalowa w tym RS-e Unibika jest dobra ale do pewnego poziomu, stylu jazdy i wagi. Bardzo szybko będzie "brakować" a z ewentualnej wymiany prędzej czy póżniej będzie kupa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma rację z amorami. Zarzuciłeś 3 propozycjami z czego 2 to taper i jeszcze piszesz "Przecież tego jest PEŁNO"

Jeśli autor będzie chciał w przyszłości wymienić na coś lepszego to może być problem, tak samo jak teraz z amorami z pivotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to taper, ale pasują także do sterów od 1 do 1/8".... Sam mam tą ramę, sam mam stery 1/8" i włożyłem Manitou Minute który ma rurę taper, ale pasuje także do 1 1/8" tak jak większość, jeżeli nie wszystkie amortyzatory taper..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde nie spodziewałem się takiej dyskusji..

szkoda ze odbiegającej trochę od meritum sprawy..

Oczywiście interesują mnie rowery na większych kolach

dołek w tym ze osprzęt taki jak w Unibike Expert jest nie osiągalny w rowerze na 29 w cenie 2599

rozumie sprawę ze uni będzie mało przyszłościowy..

Może napisze coś o sobie zęby ułatwić pomoc dla mnie.

Mam 188 cm wzrostu, 85 kg wagi

nie jeżdżę typowo rekreacyjnie można powiedzieć mocno się piłuje na treningach.

Prośba chłopaki nie klóćcie się ile pomóżcie coś zakupić mało czasu zostało..

resumując propozycje:

 

Canyon AL 6.9

Gravity XT 27,5

ROMET 2014 RAMBLER

Author Instinct

 

Albo inne propozycje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon ponoć jest problematyczny do mojego wzrostu ciężko dobrać ramę.

odnośnie Rometa ciężko z dostępnością ale znalazłem takie coś..

http://allegro.pl/show_item.php?item=4376229658

zna koś ten sklep i czy rama 20 będzie odpowiednia dla mojego wzrostu?

może ktoś się wypowie kto posiada te rowery o podobnych gabarytach do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz experta, jak sprzedaż amor i kupisz coś lepszego, powietrznego to Ci się opłaci i będziesz mógł tym sprzętem spoko jeździć co najmniej dwa sezony a wtedy takie 650-ki będą w cenie co ten experta, bierz  a nie będziesz żałował.

Tylko rama to chyba co ok 20 cali Ci potrzebna przy takim wzroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem evo z 2012 i ramę 21

niektórzy twierdzili ze mam dziwna pozycję

ze za nisko siodełko mimo ze stopa do pedałów była ok

może to wynikało z za dużej ramy..

odnośnie wymiany amora już była dyskusja

ze ciężko będzie o amor lepszej klasy do starego standardu rury sterowej

sam juz nie wiem co brac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu miał byś mieć problem z rozmiarówką ramy tego Canyon'a skoro to sprzęt pod taki właśnie wzrost. Masz informacje jakie są rozmiarówki Rometa. Jest jeszcze inna bardzo ciekawa opcja tylko nie wiem jak z dostępnością http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rafal-700-29--id_8280092.html#anchor_ComponentProductTechnicalInformation

 

Cieszy mnie, że nie dałeś sobie wcisnąć ciemnoty o bezproblemowym "wciśnięciu" amorka 1,5 do 1,1/8" główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...