Skocz do zawartości
  • 0

Scott czy Kross? Co wybrać?


Gość Karolina

Pytanie

Gość Karolina

Hej,

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego roweru głównie do jazdy po mieście do pracy + weekendowe przejażdżki z mężem.

Zależy mi na wygodzie i dobrej jakości

 

 

Mam do rozpatrzenia dwie propozycje:

 

1) Scott Aspect 670 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=914&id_prod=5140

 

2) Kross Lea F4 

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-femi-line/lea-f4

 

 

A może coś jeszcze jest godnego polecenia w cenie około 1500zł??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Te dwa rowery są porównywalne, nie ma mega różnicy w parametrach, Kross ma więcej przełożeń, ale jeżeli chcesz jeździć po mieście i niezbyt trudnych trasach w terenie to Kross ma ich też zupełnie wystarczająco, wielkość kół jest taka sama, reszta parametrów też podobna. Co do wygody, to musisz rower zobaczyć i wypróbować, czy odpowiada Ci wielkość ramy, kształt kierownicy, czy można ją ustawić pod takim kątem, żebyś miała optymalną dla siebie pozycję. A co do jakości, moje doświadczenia z Krossem (model trekkingowy, nie górski) nie są dobre, być może trafiłam na egzemplarz, który wymaga bardzo częstych serwisów, albo mój styl jazdy jest niedostosowany do wytrzymałości materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat te dwie propozycje rozważasz?

 

Generalnie w tej cenie unikaj rowerów, które w opisie osprzętu mają takie symbole jak Tourney, TZ, TX czy TY. To najniższa możliwa półka, nie nadaje się do regularnej eksploatacji.

Do rekreacyjnej jazdy po asfalcie polecam raczej rower crossowy, do większości można też dokręcić bagażnik i błotniki więc i na dojazdy do pracy się sprawdzi. Jeśli zależy Ci na wyprostowanej pozycji, to trekking.

 

Najpierw określ dokładnie, w jakim terenie będziesz jeździć i czy dopuszczasz zakup przez internet, a podrzucimy coś ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...