Skocz do zawartości

[koło, kaseta] wymiana na nowy zestaw - czy jest ok?


Maly862

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich.

Od 2 miesięcy jestem nieszczęśliwym posiadaczem roweru Kross Hexagon X3 model z 2014r. Po przejechaniu łącznie ok 400 km coś zaczęło stukać w tylnym kole. W serwisie stwierdzono uszkodzoną miskę w piaście tylnego koła. Kulki z łożysk były przetarte. Zaproponowano mi wymianę koła z możliwością zamontowania kasety zamiast wolnobiegu. Całość wyliczyli na prawie 300 zł. Nie będę ukrywał że nie jestem przygotowany na taki wydatek a nie chcę stracić sezonu rowerowego, więc postanowiłem sam poszukać części. Z racji tego że jestem laikiem, proszę Was o opinię czy zestaw jaki znalazłem będzie pasował do siebie jak i do roweru oraz czy muszę zmieniać łańcuch. Poniżej linki do aukcji:

 

Koło

http://allegro.pl/ko...4418756485.html

 

Kaseta

http://allegro.pl/sh...4402946122.html

 

Dystans

http://allegro.pl/po...4387042593.html

 

Klucz do kaset widziałem w osiedłowym sklepie rowerowym za grosze. Montaż chcę wykonać sam. Z tego co widziałem to nic trudnego, więc po co przepłacać. Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj kasety 7 rzędowej!!

Kup 8 rzędową i wyreguluj tak, żeby działało 7 biegów, a największą lub najmniejszą (jak wolisz) zębatkę zostaw nieużywaną po prostu. W ten sposób jak kiedyś będziesz miał ochotę to wymienisz manetki na 8 rzędowe i będziesz miał napęd 3x8 :thumbsup:

 

Może być też tak, że będziesz musiał kupić łańcuch, bo stary na nowych zębatkach zacznie skakać. 400 km to nie dużo i nie musi być takiej potrzeby, ale jakby co to od razu będziesz wiedział co robić :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Takie rozwiązanie mi pasuje.

Jak bym chciał zmienić manetki to :

1. Z jakim koszteem mniej wiecej muszę się liczyć?

2.Na co zwracać uwagę przy wyborze manetek?

3.Czy można wymianę wykonać samemu nie korzystając z serwisu?

 

A kasetę znalazłem taką:

http://allegro.pl/kaseta-8-rzedowa-shimano-cs-hg31-8-11-32-wyprzedaz-i4380708395.html 

 

Będzie to wszystko pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, ale z opisu widzę, że pasować będzie na pewno.

 

Manetki możesz wymienić sam musisz tylko przeczytać internet żeby zapoznać się z regulacją przerzutek - to wcale nie jest jakieś trudne, a tylną i tak będziesz regulował do kasety.

 

Zamontowane masz klamkomanetki, więc albo wymienisz na klamkomanetki 3x8, albo na manetki i będziesz musiał dokupić osobno klamki hamulcowe.

 

Nowe klamkomanetki (taki sam model jak masz), a swoje sprzedaż za jakieś 30 - 40 zł.

http://allegro.pl/klamkomanetki-shimano-acera-altus-st-ef51-3-8-i4392181212.html

 

Możesz też poszukać używanych taniej, albo lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do swojego serwisu to mieli chwilowa przerwe. Zatem nie czekalem i udałem sie do polecanego serwisu w Bydgoszczy. Tam skrecili prowizorycznie bym dotarł do domu i zasugerowali kasete. Stąd ta wymiana. A nie chce mi sie teraz szarpac o gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwarancja ?Hexagon to nie jest nawet rower ze średniej półki ale bez przesady skoro w marketowych roweruch za 600zł ten mechanizm wytrzymuje 5tys km i po wymianie kulek i samych konusów za 10zł robi śmiało drugie tyle ,to jednak awaria tego po 400km i wywalenie całego koła to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej, ja bym jednak się nie szarpał tylko po prostu napisał, czy też podjechał do tego serwisu i przedstawił sprawę, przecież to nie twoja wina że się zesrało to koło,  Ci z resztą też Cie naliczyli na trzy paczki...

 

 

Pewnie to 1/3 tego  hexa:)

 

 

Jak zaczniesz coś dłubać to szlak ta gwarancje trafi i już nic nie uwzględni, sam nawiń że Ci się rozkręciło w drodze do domu top byłeś zmuszony naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie. Powiedzialem że koło popsulo sie na wyjeździe urlopowym i zostało prowizorycznie skrecone bym dojechał do serwisu w którym stwierdzono konieczność wymiany. Tam wymieniłem już na kasetę. Koło wysłane do producenta. Facet stwierdził że w obecnej sytuacji dostanę kasę tylko za samo koło bez wolnobiegu gdyż był sprawny. Muszę czekać ok 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no można by się spierać czy zaistniała sytuacja wpłynęła szczególnie dotkliwie na twój budżet, czas jaki musiałeś poświecić etc. ale ja bym chyba wziął kasę jak chcą oddać i zapomniał o sprawie.

 

Tylko napisz czy masz już to koło pod kasetę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę będę miał, tylko kwestia formalności SKLEP-PRODUCENT.

Koło już mam. Wziąłem kasetę 8 rzedowa. Na przyszły sezon wymiana klamkomanetek. Dziś złożyłem. Łańcuch został stary bo nic nie przeskakuje. Wieczorem jadę zrobić jakieś 50 km. Mam duże braki:)

Dziękuję za pomoc !

Panowie, kolejny problem. Nie przejechałem nawet 5 km. Łańcuch mi chrobocze. W pedałach czuć jakbym miał zalbo zabrudzoną piastę bądź inne uszkodzenie piasty. Problem występuję tylko gdy pedałuje i praktycznie w każdej konfiguracji. Najmniej występuje w konfiruracji 1-1 (2 na kasecie). Najgorzej było w konfiguracji 3-7 (8 na kasecie ) lecz po paru chwilach ustało. Następnie maximum chrobotania przeniosło się na śrdek 2-4 (5 na kasecie ). Łańcuch jest czysty i naoliwiony. Jakieś sugestie?

Panowie, kolejny problem. Nie przejechałem nawet 5 km. Łańcuch mi chrobocze. W pedałach czuć jakbym miał zalbo zabrudzoną piastę bądź inne uszkodzenie piasty. Problem występuję tylko gdy pedałuje i praktycznie w każdej konfiguracji. Najmniej występuje w konfiruracji 1-1 (2 na kasecie). Najgorzej było w konfiguracji 3-7 (8 na kasecie ) lecz po paru chwilach ustało. Następnie maximum chrobotania przeniosło się na śrdek 2-4 (5 na kasecie ). Łańcuch jest czysty i naoliwiony. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem 2 krotnie i o przerzutki nie trze. Sprawdziłem jeszcze czy łańcuch nie jest wyciągnięty. Na suwmiarce elektronicznej długość 10 ogniw wynosi 127 do 127,3 mm zatem jest ok. Rozuemiem że nie mam zbytnio się martwić. Po ilu km może ustąpić chrobotanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...