Skocz do zawartości

[wyścig] MTB CROSS LIGA Górzno 14.09.2014


Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością informuję że ruszyły zapisy do I wyścigu MTB CROSS LIGI. Bazę stanowi przepięknie położona leśniczówka Górzno. Trasa prowadzi najciekawszymi zakątkami Górznieńsko -Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego,częściowo w okolicach rezerwatu "Szumny Zdrój". Runda łączy w sobie elementy typowe dla nizinnych maratonów w rodzju Skandii czy Mazowii, z wyróżniającym się jednak nagromadzeniem licznych, wymagających podjazdów,technicznych singleltracków i szybkich zjazdów. MTB CROSS LIGA stanowi hybrydę maratonu i klasycznego XC. W Górznie tego drugiego pierwiastka będzie zdecydowanie więcej. Jako ciekawostkę podam że na części trasy w czerwcu odbył się ostatni etap biegowej CROSS LIGI http://www.cross-liga.pl/2014/06/o-gorznie-sow-kilka.html#more.

Górznieńskie MTB to piękna,niebanalna trasa dla ambitnych zawodników znudzonych przemierzaniem "na kole" kolejnych kilometrów któregoś z masowych seriali. Do zobaczenia w Górznie!

 

 

Regulamin;https://docs.google.com/file/d/0B1883xwD6MVWVjdjRFN5OWV4Vlk/edit?pli=1

Zapisy:http://gorznomtbliga.chiptiming.pl/lista.php

 

http://gorznomtbliga.chiptiming.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie odbędzie się jeszcze drugi wyścig MTB CROSS LIGI , w Grabinach k/Łąkorza. Stanie się to 19.10 (Maraton Po Pojezierzu Brodnickim) Kto biegł w marcu na I Biegu Cross Ligi -wie czego się spodziewać ;) Trasa jest oczywiście odpowiednio wydłużona i zmodyfikowana pod kątem MTB. Jest więcej sekcji technicznych,podjazdów,zjazdów... Co do większej ilości wyścigów w ramach MTB CROSS LIGI to mam nadzieję że to się będzie rozwijało. Może ktoś się dołączy? Na razie dwa wyścigi ale bardzo wymagające ,w całości na naturalnych nawierzchniach. Zero asfaltu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jesienny Maraton odbędzie się jako MTB Cross Liga -Grabiny Łąkorz. Zmienia się nazwa,zmienia się baza,którą będzie piękna leśniczówka nad jeziorem Łąkorz. Wszystko odbędzie się na zupełnie nowej trasie-ciekawszej,trudniejszej,jeszcze bardziej malowniczej i technicznej. Być może niektórym bikerom ta zmiana się nie spodoba,być może niektórzy przestaną startować ...W tej chwili chcę robić coś co będzie jak najwierniej oddawało ducha takiego old school'owego MTB:) Gór na pojezierze co prawda  nie przeniosę ale wysokie  brzegi rynnowych jezior  też mają sporo do zaoferowania:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z dumą informujemy że hotel Dworek Wapionka wspiera górznieński maraton i funduje nagrodę w postaci pobytu dwóch osób w tym pięknym miejscu. Wychodząc ze słusznego założenia,że tego typu prezenty nie powinny być zarezerwowane tylko dla najszybszych,postanawiamy tą atrakcyjną nagrodą uświetnić kolarski quiz który odbędzie się na zakończenie maratonu. Wszystko co musicie zrobić aby spędzić niezapomniany weekend w jednym z piekniejszych miejsc w Polsce,to pojawić się 14 września 2014 w leśniczówce Górzno, wystartować i ukończyć maraton bez względu na czas czy miejsce. Zapraszamy!

 

Link do strony hotelu Dworek Wapionka:http://www.dworekwapionka.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanko do organizotora. Trasa tego maratonu jest porowndywalna do tych w Briatianie i Lubawie?

Bylby wdzieczny za jakies porownanie. Trasy na pewno nie objade wczesniej, a chcialbym wiedziec na jaki rodzaj hardkora sie szykowac ;)

 

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w porównaniu z dwiema zacnymi imprezami o których piszesz,w Górznie jest więcej podjazdów. 80% trasy to bezustanny interwał góra-dół.  Jest tu jedna pętla w przeciwieństwie do kilku jak ma to miejsce np. w Bratianie. Maraton raczej łatwy technicznie poza kilkoma średniej trudności,krótkimi odcinkami. Jest jeden singiel na Jarze Brynicy który powoduje lekkie bicie serca;). Co najmniej dwie ścianki,może być nawet ze 30% i jeden długi (2km) podjazd,jednak dość łagodny (3-4%). 

Na trasie jest kilka odcinków solidnego ,zabytkowego bruku do tego na podjazdach. Nawierzchnie raczej  twarde. Kopnego piachu praktycznie zero,dużo twardego szutru,trochę bruku. Na całości ok. 400 m asfaltu,do tego wybitne walory krajobrazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może Zamana robi jakiś twist w kierunku kolarstwa szosowego:) Okolice Brodnicy czy Górzna to nie góry ale jest sporo zakątków gdzie coś stromego czy technicznego się znajdzie. W Górznie będzie kilka technicznych odcinków,raczej średniej trudności. Natomiast profil trasy  zdecydowanie interwałowy. Maraton Brodnicki który odbędzie się 19.10 będzie i ciężki i techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza zaliczona

 

Trasa super, nareszcie w pełni wykorzystane walory geograficzne okolic Brodnicy, ciężko, ale przyjemnie

 

Duży minus dla orga za oznakowanie trasy, ja jadąc na łamcie musiałem się w pewnych miejscach zatrzymywać i zastanawiać, Koledzy "ciśnieniowy" raczej w trasę nie trafiali

W newralgicznych momentach gdzie dało się zciąć trasę powinien ktoś stać

No i tasiemka co minimum 200 metrów, bo czasami zbyt długo jadąc nie wiedzaiłem czy jestem na trasie

 

Jak organizator lepiej ogarnie oznakowanie to bije Mazovię na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa bardzo fajna ale minus za oznakowanie. Bardziej niż na drodze skupiałem się na wypatrywaniu strzałek i zastanawianiu się czy dobrze jadę. To co najbardziej mi przeszkadzało to kompletny brak oznaczeń miejsc niebezpiecznych, to cud że nie leżałem przez żaden z rowów przecinających drogę wystarczyły by trzy wykrzykniki to działa na każdego. Mam nadzieję że organizator wyciągnie wnioski i w przyszłym roku nie popełni tych samych błędów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator wyciągnie wnioski już 19.10 podczas Maratonu Brodnickiego. Oznaczenie tego typu tras to złożona sprawa. Nie ma chyba organizatora którego nie dotyczyłby ten problem. Górzno raczej się nie odbędzie w przyszłym roku. Ogrom pracy związany z przygotowaniem trasy przerósł moje możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator wyciągnie wnioski już 19.10 podczas Maratonu Brodnickiego. Oznaczenie tego typu tras to złożona sprawa. Nie ma chyba organizatora którego nie dotyczyłby ten problem. Górzno raczej się nie odbędzie w przyszłym roku. Ogrom pracy związany z przygotowaniem trasy przerósł moje możliwości.

 

Ojtam, ojtam od razu nie będzie, ma być, wziąć kogoś do pomocy i dacie radę :)

Trasa miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...