Skocz do zawartości

[Zakup] 29er do 1700 zł?


Sztyki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jasne jeżeli niczym nie różni się to oczywiście jestem tego samego zdania chodzi tylko żeby jeszcze zbić trochę cenę i ewentualnie kupić jakieś akcesoria jak kask którego na maratony będę tak czy tak potrzebował ;)

Z kaskiem różnie bywa. Ale niedaleko mnie jest serwis gdzie w cenie roweru można dostać fajne potrzebne akcesoria (pompkę, zapięcie, oświetlenie. Kasku nie dostaniesz) lub rabat. Popytaj może też coś "wycyganisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale niedaleko mnie jest serwis gdzie w cenie roweru można dostać fajne potrzebne akcesoria (pompkę, zapięcie, oświetlenie. Kasku nie dostaniesz) lub rabat. Popytaj może też coś "wycyganisz".

Jeżeli nie kask to pewnie pompka, bo niestety nie posiadam :D Ogólnie dzisiaj oglądałem ten rower i zdecydowalem się na niego. W piątek do poludnia go kupuję i trochę pojeżdżę więc dam znac jak się spisuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bywasz w Ostrowcu to masz całkiem niedaleko do mnie i jakbyś chciał wypróbować sprzęt to można by kiedyś jakiś szczyt Świętokrzyski zdobyć :whistling: Większość naszych gór jest do podjechania rowerem :icon_cool:

A i roweru też trochem ciekawy :sweat:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek do południa wracam do Ostrowca jak już rower kupie. Będę siedzial tam cały tydzień (z rowerem) a potem jadę nad morze ;) Tak więc w razie czego jak najbardziej możemy się umowić jakoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower zakupiony. Chcialem wszystkim raz jeszcze podziekować za pomoc. Trochę Was wymęczyłem pytaniami ale ciesze się że mnie nie zbuliście i pomogliście. Nie mialem jeszcze okazji pojeździć aczkolwiek dziś bądź jutro zrobię pierwszą trasę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie w swoim pierwszym poście.

 

Mam aktualnie podobny problem co autor wątku, mianowicie rowerek w granicach 1500-2000 zł.

 

Mam 193 cm i 93 kg. Będę jeździł 50% asfalt, 25% las, 25% góry.

 

Najlepiej byłoby kupić dwa rowery ale niestety mnie nie stać i nie miałbym ich gdzie trzymać.

 

Przejechałem się dotychczas rowerami:

-  26" - kross Level A2 - rozmiar XL 

- 27,5" - Giant Talon 27.5 5 - rozmiar XL

 

Na Giancie czułem się lepiej więc podejrzewam że na 29-tce będzie jeszcze lepiej, przeczytałem cały wątek, pooglądałem na www proponowane przez Was rowery i mam pytania:

 

1. Amory XCT,XCM i XCR - różnią się twardością sprężyny? Od najbardziej miękkiej do najtwardszej?

 Ceny też rosną w tej kolejności.

 

2. Czy w trakcie jazdy czuć różnicę że ma się napęd na Altusie, Acerze, Alivio czy Deore, prócz ilości biegów oczywiście? Czy trwałość poszczególnych klas jest wyraźnie zróżnicowana?

 

3. Czy warto mieć drugi komplet opon/kół? Np. do lasu/w góry szerokości 2.25/2.3 a na asfalt np. 2.1?

 

Podam kilka swoich propozycji:

 

- HAIBIKE Power RC 29" - XCT, Sram X3+Altus, M375 Mechanical

- EUROBIKE Reaction 29" - XCR, Alivio+Deore, M375 Mechanical

- CUBE Aim Pro 29" - XCT, Altus+Alivio, BR-M422 V-Brake

- MERIDA Big 7 40 MD 27,5"- XCM, Altus+Altus, Tektro Novela Mechanical

- KELLYS Madman 29" - XCT, Altus+Altus, Zoom Mechanical

- GIANT Talon 5 27,5" - XCT, ALtus+Acera, Tektro HDC300 Hydraulic

- SPECIALIZED Hard Rock 29" - M3020, Tourney+Altus, V-Brake

- TREK X-Caliber 29" - M3030, Altus+Altus, Mechanical

- UNIKIBE Mission 29" - XCT, Altus+Acera, M375 Mechanical

 

Waham się pomiędzy Eurobikem a Giantem.

 

A może doradzicie coś innego?

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

mam na rower do 1800-1900 zł, mam 193cm i 92 kg -> rama 21"?

 

Moje typy z nowych to Northtec Cayon AL oraz Unikibe Fusion.

 

Ale znalazłem takie trzy oferty używane:

http://allegro.pl/focus-black-forest-55cm-29kola-deore-lx-hydraul-i4519897002.html

http://allegro.pl/rock-machine-hydraulika-suntor-2013-kola-29er-i4526679639.html

http://allegro.pl/kross-level-b4-29er-mtb-schwalbe-deore-i4491702534.html

 

Warte uwagi ale jak ze stanem techicznym? Czy taki roczny rower może być wyeksploatowany?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez seba29er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczny rower może być wyeksploatowany, bo jak się w sezonie robi np 6 tys km to opony wymienia się 2 razy, a i czasem napęd zdarzy umrzeć.

Te rowery takie nie są co widać po oponach i stanie zębatek kasety, więc można w miarę bezpiecznie brać.

 

Wszystkie trzy, które podałeś są bardzo porównywalne - ten sam widelec i porównywalny napęd, ale:

- Krossa bym odradzał, bo ramy ich pierwszych 29erów mają złą opinie ze względu na pękające widełki za suportem

- Rock Machine ma najlepsze manetki -między Alivio i Acera dla napędów 3x9 jest bardzo wyraźna różnica i lepiej mieć lepsze manetki niż przerzutkę

 

Miałbyś się gdzieś przymierzyć do takiego roweru? 21 cali rama to dużo i lepiej sprawdzić jak czujesz się na takim rowerze, chyba, że tylko odbiór osobisty to przekonasz się na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Do tej pory przymierzałem się do:

- talon 650b rama 22

- kreidler 650b rama 21

- kreidler 29er rama 21

Najlepiej się czułem na tym ostatnim.

Ten rock machine wizualnie najbardziej mi podchodzi, później kross ale faktycznie może nie pchać się w niego z moją masą.

Nie podobają mi się ramy jak w tym focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,zostałem to skierowany z innego tematu.

 Problem taki sam jak założyciela tematu :P

Moje typy: 

 http://allegro.pl/ro...4554067975.html

http://www.sportpoin...row_w_calach-21

http://www.electro.p...29-s785073.html

 

Niestety co do ostatniego to chyba oferta nieakutalna, a innego sklepu nie mogę znaleźć z tym rowerem.

Który z tych 3 brać?

Chyba, że jeszcze są jakieś ciekawe propozycje.


Przepraszam za bałagan. Mój temat: http://www.forumrowerowe.org/topic/169539-1700zlgt-timberline-1-29er-2014-propozycja-na-pierwszy-29er/?p=1562640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 19' mi bliżej jest do 20'. Kurde, byłem przekonany już do cayana. Ech te wybory :D

Cayen też nie ma ramy 20' :/

Kolorystycznie mi nie odpowiada limber, ale czy jest znacznie lepszy od cayena aby przełknąć tą gorycz i go wybrać?

Edytowane przez pawciok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega chyba szuka ramy 21', a takiego na allegro nie ma...

 

Na jaki to ma być wzrost? 21' to duża rama.

 

Co do amortyzatora to Suntoury XCT i XCM to nawet nimi nie są dokładnie, bo mają tylko sprężyny, a żadnego tłumienia praktycznie. To są uginacze, a żeby nie bujały się jak szalone to sprężyny są twarde. To wszystko przekłada się na ich mizerną pracę - kierownicy nie wyrwie Ci z rąk przy szybkim najechaniu na przeszkodę i lekko wytłumią lądowanie przy skoku i w sumie tyle.

 

Pierwszym amortyzatorem wartym tego określenia jest Suntour XCR (~300 zł), bo ma już hydrauliczny tłumik, ale najlepiej kiedy jeździec nie jest lekki bo sprężyna też jest dość twarda i słabo pracuje. Szybko też łapie luzy, bo ma plastikowe ślizgi  i ogólnie nie jest za sztywny - tarcza hamulcowa lubi podzwaniać na zakręcie, a przy hamowaniu przodem na stromym zjeździe jest wrażenie "podwijania" się pod rower i słychać głuche stuki. Do ostrej jazdy się średnio nadaje :bye2:

 

Przyzwoity amortyzator najlepiej powietrzy do 29er to koszt powyżej 600 zł. Ale taniej można trafić używany. Tutaj można wymienić takie jak RST Aerial, SPINNER 300 Air, Suntour Raidon i powyżej 800 zł są RST First Air, Rock Shox Recon i wychwalany Suntour Epicon.

 

A siedziałeś kiedyś na 29erze? Może ten jeden cal mniej nie będzie nawet odczuwalny, a mniejszy rower będzie zwrotniejszy.

 

Limber ma lepszą tylną przerzutkę i więcej biegów. Cayon ma podstawowe hamulce Shimano, ale czy są gorsze od Draco, które ma Limber to nie wiem, ja na Draco nie narzekam póki co. 

 

Geometrii Limbera nie mogę znaleźć, ale wydaje się dość rekreacyjna, a Cayon też jest krótki, więc styl jazdy tutaj nie przeważy :sweat:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale kolega chyba szuka ramy 21', a takiego na allegro nie ma...

Pewnie się znajdzie rozmiar. Jak kupowałem swojego Limbera to w Jabłonnie mieli wszystko, a nie wszystko wystawili na aukcjach... Tylko, że ja mam 191cm i rama 21" jest akurat, ewentualnie mogłaby być pól cala mniejsza. Ale znowu 19" była zdecydowanie za mała. Więc bez przymiarki bym nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spora odpowiedź. Edit. Poczytałem i sprawdzałem to potrzebuje ramy najlepiej 20' jednak nie widziałem takich przy tych rowerach, więc zmuszony jestem do 19', mam nadzieję, że nie będzie aż takiej różnicy.

 Jedynie wygląd mi przeszkadza w tym Limber i to mnie odstrasza. On w rankingu zajął 3 miejsce a cayon 4.

http://kolarstwo.startfit.pl/jak-zaczac-przygode-z-mtb/ranking-rowerow-gorskich-do-1500zl-sierpien-2014/

Zresztą rower ma się dobrze sprawdzać w trasie. Jeszcze limber jest lżejszy i to znacznie.12.6 vs 14.1 (o ile wieżyć temu)

Ktoś jeszcze pisał, że rama krótsza w limberze i dziwnie się siedzi, inaczej.

 

Szkoda, że nie ma konkretnych testów tych modeli. Znalazłem ogólne. Jeszcze limber to mało znana firma, nie mająca takich korzeni jak NORTHTEC. 

 

Dodam, że ważę 74 kg, więc jestem lekkim zawodnikiem. Trochę mnie zmartwiłeś tymi amortyzatorami, nie wiedziałem, że to taki kicz :/.

 

Poczekam jeszcze, może ktoś posiada jakiś model albo miał okazje widzieć go na własne oczy i coś sam napisze.

Z tego co czytam i szukam to dużo ludzi ma dylemat między tymi dwoma modelami. To chyba czołowe rowery w tej cenie.

 

 

 

Jak kupowałem swojego Limbera to w Jabłonnie mieli wszystko
 

 

Mieli  20'? :laugh:

Edytowane przez pawciok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...