Skocz do zawartości

[Kraków] sklepy rowerowe


BikeMac

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tego u nas bardzo dużo :) :

1. przejdź się ulicą Jana Pawła II, jest tam kilka sklepów (ja kupiłem pod nr 97)

2. ulica Madalińskiego (100m. od m. Dębnickiego)

3. Secesja na rogu Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich

4. Na rogu Wileńskiej i 29. Listopada jest też dobry sklep

Wymieniłem parę chyba najpopularniejszych:) Poszperaj, a znajdziesz w sieci adresy większości (są robione całe ich listy). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź Secesję - dobry sklep tylko drogo mają :- \

Możesz też zawitać do Maverica (ul. Mogilska) - elegancki sklep, a taniutko tam jest (niektóre sprzęty tańsze o kilkadziesiąt złotych w porównaniu do innych sklepów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijaj tylko z dalek Rowmixy wszelakie....

obsługa tragiczna, ceny bez rewelacji, a na serwisie zam iast regulacji gwarancyjnej dostaniesz stare części .... do tego fachowość mizerna.

 

Maverick jak najbardziej OK - kupuje tam często, a do tego bdb serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijaj tylko z dalek Rowmixy wszelakie....

obsługa tragiczna, ceny bez rewelacji, a na serwisie zam iast regulacji gwarancyjnej dostaniesz stare części .... do tego fachowość mizerna.

 

Maverick jak najbardziej OK - kupuje tam często, a do tego bdb serwis.

 

nie zgodze się z Tobą. Kupowałem w Rowmixie na Jana Pawła II dużo rzeczy i serwisowalem rowerek i bez żadnego problemu. Obsługa też dobra. Ale ceny faktycznie mają wysokie:-/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
omijaj tylko z dalek Rowmixy wszelakie....

obsługa tragiczna, ceny bez rewelacji, a na serwisie zam iast regulacji gwarancyjnej dostaniesz stare części .... do tego fachowość mizerna.

 

Maverick jak najbardziej OK - kupuje tam często, a do tego bdb serwis.

 

 

Zgadzam się w całej rozciagłości, jakimiś czasy temu, kiedy jeździłem po sklepach rowerowych w Krakowie, żeby porównać ceny i oferty serwisowe i gwarancyjne (z zamiarem zakupu roweru oczywiście) wstąpiłem do rowmixu bodajże na ul. Saskiej i wchodzę sobie kulturalnie do sklepu, mówię dzień dobry jak na człowieka przystało, sprzedawca odpowiedział, jednak z pewnym grymasem, przechodzę cały sklep, spisuje ceny rowerów które mnie interesowały, a nagle podchodzi do mnie sprzedawca i pyta czy może w czymś pomóc, na co odpowiedziałm mu "nie, dziękuję przegladam tylko ofertę" a sprzedawca wyraźnie niemiłym tonem głosu powiedział, że popatrzeć na rowery to sobie moge w internecie, a do ich sklepu przychodzi się kupować a nie ogladać... wtedy miarka sie przebrała, powiedziałem mu co myślę o "jego" sklepie i wyszedłem delikatnie mówiąc zdegustowany...

 

NIE KUPUJCIE TAM, ZERO SZACUNKU DLA KLIENTÓW I CENY NIEADEKWATNE DO JAKOŚCI...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm. Ja lubie Rowmixa mieszczącego sie na Jana Pawła II 12 - tego zaraz za komisem rowerowym. Kupiłem tam kilka rzeczy ( w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ) , przy zakupie dostałem dobrą informację o kupowanych rzeczach. Co do cen to można tam bez problemu dostać rabat, jeśli się płaci gotówką. Ogólnie solidny sklep. Co do serwisu sie nie wypowiadam bo nie korzystałem.

 

JurMar - sklep i komis na Jana Pawła II - tuż obok Rowmixu - dobre ceny i dużo rowerowych pierdółek, których często nie można dorwać w innych sklepach. Polecam.

 

Jeśli chodzi o Rowmix na Mogilskiej to do tego odziału Rowmixa przekonać się nie mogę.

 

Secesja na Wielickiej - dobry sklep, dużo części, rabat dają bez problemu 5 %.

 

Maverick - Mój ulubiony sklep - polecam

 

Bikershop ;) - Mają tam fajne rowerki KTM

 

Mbike - www.mbike.pl - Mały sklepik. Niezły wybór części do sportów grawitacyjnych. Dużym plusem tego sklepu jest, że handlują na Allegro i maja swój sklep internetowy - dzięki temu bez dzwonienia można zobaczyć co mają aktualnie w ofercie.

 

Windsport na Zwierzynieckiej - Bardzo dobry sklep, sprzedawca dobrze poinformowany. Dużo części. Rabat spokojnie da sie wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem doświadczenia z 3 wiec o nich sie wypowiem :

 

MAVERICK - fajny sklep, niskie ceny, duży wybór kasków a to chyba chodziło autorowi posta

za to serwis jest do dupy, ostro ciągną z kilentów nawet za wykonanie małych rzeczy

zreszta nie wchodząc w szczegóły nie polecam mimo ze kupilem tam bajka to zmieniłiem serwis.

 

Ando - kontakt epizodyczny ale wszystko ok. Znajomi, któży tam byli też chwalą ale bez peanów na cześć

uwaga!! na Mandalińskiego jest jeszcze jeden sklep, taki mały, którego zdecydowanie nie polecam ponieważ chcieli

mi tam wcisnąc bajer że musze zmienić pół osprzętu u nich inaczej nie bedzie chodzić (w skrócie)

 

Mbike- mnie najbardziej przypadł do gustu, cenowo bez rewelacji- ceny przeciętne ale serwis uważam za bardzo fajny

symopatycznie, również nie wdając sie w szczegóły według mnie jest najlepszy.

 

 

Ale skoro masz sobie kupić kask to polecam jezdzić po największych typu Maverick, przejchąc ulicą mogilska, wpisac w googla ;)

Udanych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rowmix-u; może poza tym spojrzeniem obsługi (czasami miałem wrażenie, że patrzą się na mnie jakbym chciał zerwać im rower ze ściany i odjechać w cholere...), nie mogę powiedzieć złego słowa. Właśnie czekam na Felta Q800s 21,5" którego jak będzie trzeba to zwiozą z Niemiec. Sporo sprzętu u Nich już kupiłem, dostałem kartę stałego klienta, co za tym idzie zawsze można liczyć na zniżkę. IMO sklep w porządku, czasami tylko odnoszę wrażenie, że ich podejście do kupującego nie jest do końca takie jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
omijaj tylko z dalek Rowmixy wszelakie....

obsługa tragiczna, ceny bez rewelacji, a na serwisie zam iast regulacji gwarancyjnej dostaniesz stare części .... do tego fachowość mizerna.

 

 

100% farmazon.

 

 

Ando – ekstrapolacja (rozumiem chęć zarobienie, ale bez jaj) nie polecam.

Mbike – dobra obsługa i w miarę przyjemnie.

Bikershop – dobra obsługa i porada, ceny troszkę zawyżone, brak elastyczności.

Revor – tani serwis, przyjemna obsługa, niestety wysokie ceny.

Rowmix – przystępne ceny rowerów natomiast drogi serwis, dobra elastyczność i spore rabaty.

 

Przez ostatnie trzy lata dla mnie Rowmix przoduje jeśli chodzi o ofertę i możliwości.

Wystarczy wejśc na stronę albo pochodzić i popatrzeć po sklepach.

Chyba najwięcej punktów w Krakowie.

Nie ma odpowiedniego roweru bądź rozmiaru ramy – sprowadzą.

Serwis gwarancyjny przyjmował czasem reklamację części które bądź co bądź niezasługiwały na przyjęcie (uszkodzenie z mojej winy).

Spore rabaty na akcesoria i części.

Serwis droższy niż np. w Revor-rze, ale rower oddaje do serwisu raz na rok więc 10zł więcej nie robi mi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverickowi mówię NIE. Sklepowszem maja dobry, czego już o serwisie powiedzieć nie mogę. Strasznie się ostatnio naciąłem i więcej tam nie pojadę. Polecam mały sklepik na Mogilskiej koło rowmixów. Tanio miła obsługa i fachowy serwis. Polecam z własnego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze pisze w twoim poście ale nie chcialem zakładać nowego tematu :P jaki sklep jest najlepszy w opolu gdzie można kupić rowery firm unibika lub authora ?? (unibike viper author stratos)

 

z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuje pomocy!! :P

W piatek wybieram sie do Krakowa. Mam zlozyc siostrze rower ale nie mam wszystkich czesci. Potrzebuje:

 

-hamulcow (alivio/altus/avidy 3)

-przerzutek (alivio/acera) na 8

-manetek (alivio/acera) na 8

-klamek (alivio/avida)

 

Mam na te czesci 200zl Gdzie bedzie najtaniej i gdzie jest duzy wybor czesci. Bardzo prosze o nazwy sklepow i adresy.

 

Jeszcze jedno :D:) :) Gdzie mozna poogladac fajne rowerki w Krakowie??

 

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ando i Mavericka.

Osobiście nie miałem do czynienia ani ze sklepami (poza dętkami i bidonem), ani z serwisem, ale kumpel z którym jeżdżę kilka razy w tygodniu owszem:

-Ando (serwis)

rower oddany do przeglądu, od razu było powiedziane, że w razie jakichkolwiek koniecznych zmian mają najpierw zadzwonić.

Finał taki, że przegląd wyszedł ponad 2x tyle ile było powiedziane (pozmieniali linki + kilka pierdół).

-Maverick

Swego czasu uważałem za naprawdę dobry sklep, ale ostatnio zmieniłem całkowicie o nim zdanie.

*serwis: gość albo nie ma czasu, albo nie wie czy jest dana śruba (w tym przypadku stery) i nie pójdzie tego na miejscu sprawdzić, pomimo tego że na serwisie były maksymalnie trzy rowery, i akurat wtedy się nimi nie zajmował. Generalnie, odnoszę wrażenie, że robi wszystko na "od###### sie" =.=

Dla kontrastu, w Rowmix'ie serwisant, od razu rozkręcił stery, powiedział ile mniej więcej trzeba będzie za to zapłacić, a rower był do odbioru po 2 dniach (oddany w sobotę, odebrany w poniedziałek)

*sklep i jego fachowa obsługa:

Potrzebna była tarcza do hydraulicznej deorki, kolega w jednym hamulcu miał tarcze bodajże Accenta, i chciał dokupić taką samą bądź podobną. Sprzedawca po podejściu do roweru, najpierw stwierdził, że to Magura, a potem (poproszony wcześniej o tarczę 160mm) przyniósł jakąs Magurę ~200mm.

Być może były to jakieś pojedyncze potknięcia, ale mnie trochę zraziły do w.w sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potrzebuje pomocy!! :P

W piatek wybieram sie do Krakowa. Mam zlozyc siostrze rower ale nie mam wszystkich czesci. Potrzebuje:

 

-hamulcow (alivio/altus/avidy 3)

-przerzutek (alivio/acera) na 8

-manetek (alivio/acera) na 8

-klamek (alivio/avida)

 

Mam na te czesci 200zl Gdzie bedzie najtaniej i gdzie jest duzy wybor czesci. Bardzo prosze o nazwy sklepow i adresy.

 

Jeszcze jedno :D :D :D Gdzie mozna poogladac fajne rowerki w Krakowie??

 

Dziekuje za pomoc.

Ja chcesz tanio kupić te części to najlepiej na allegro szukać :confused:

A fajne rowery mają w Bikershopie na czarnowiejskiej ;)

 

PS: Ops, nie zauważyłem że pytanie już chyba nie aktualnie, ale dawno nie wchodziłem do tego działu i ten topic wyglądał na dosyć nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikershop to w ogóle poracha jest :confused:. Ostatni tekst kumpla jak do nich przyszedł[po krótkiej gadce ze sprzedającym]:

kumpel:"Czy tu ktoś w ogóle zna się na rowerach?"

sprzedawca:"eee.... noo... jest jeden taki, jeździ 20 lat.... ale go dzisiaj nie ma" :D.

 

Jak jak do tego sklepu wchodziłem to nikt się mną nie interesował, a jak pytałem o triggery to sprzedawcy nie wiedzieli o co chodzi i sie jeden drugiego pytał[zamiast łaskawie spytać klienta:p] do tego miałem wrażenie, że się ze mnie nabijają ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikershop: [opisane sytuacje nie nalezą do grupy (olega mi opowiadał), tylko przeżyłem je sam osobiście ;)]

 

1) wchodzę do skelpu. Nie ma akurat klientów.

-Dzień dobry, dostanę klucz do kasety ?

-yyyyy

-no taki specjalny klucz do kasety jest, czy można u Was taki kupić ?

-yyyyyyyyyyyyyyyy

-no taki klucz do tych zębatek z tyłu roweru

-yyyyy chwika, poszukam w katalogu... [2 min szukania] k-l-u-cz do kaaa-setyy - o takie coś panu chodzi ?

-tak, właśnie o to

-proszę poczekać poszukam. O, jest - proszę bardzo.

-ale to nie jest klucz do kasety, tylko do suportu

-yyyyyyyyy

-no nie do kasety, tylko do suportu / pakietu / tego do czego montuje się korbę

-yyyy, ale niech pan patrzy, na zdjęcie w katalogu, przecież pisze że to jest klucz do kasety

-no faktycznie może jest trochę podobny, ale klucz do kasety jest sporo mniejszy.

-yyyyyy no co mi tu pan mówi, przecież widzę że dobry klucz panu daję - klucz do kasety miał być tak? no to jest

itd

po chwili przyszedł jakiś inny sprzedawca i podał mi klucz do kasety :]

 

2)

-dzień dobry

[chwila czekania aż ktoś z obsługi odważy się popatrzyć w moją stronę żebym miał do kogo sie odezwać]

-w czym mogę pomóc ?

-chciałem kupić 6 śrubek do przykręcenia tarczy do piasty

-nie mamy czegoś takiego, wątpię żeby gdziekolwiek pan dostał same śrubki do tarczy, takich rzeczy nie sprzedaje się osobno

-ok, dowidzenia

 

następnego dnia: [inny sprzedawca]

-dzień dobry, proszę 2 podkłądki pod mostek

-jaka wysokosć ?

-5 mm

-proszę bardzo

-a czy dostanę może śrubki do tarczy ?

-śrubki do tarczy... tak, mamy, ile pan chce ?

-6

-prosze bardzo

 

 

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie wszystko jest możliwe :confused:. Mbike i Ando tak polecane przez większość też nie jestem w stanie polecić. Ale może ja brzydki jestem i wszyscy sprzedawcy mnie akurat źle traktują ;D.

 

A jedyny sklep z którego bylem w 100% zadowolony z obsługi to Rowmix na Kalwaryjskiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...