Skocz do zawartości

[Nawigacja rowerowa] Tania alternatywa dla Edge 800?


Hookie

Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyt jest dosyć płaski, a "rowki" w nawigacji nie zaczynają się od samego początku, dlatego też potrzebne jest trochę miejsca żeby można było ją wsunąć. Można pokombinować i coś podłożyć żeby uchwyt był nieco wyżej, ale nie chciało mi się z tym bawić bo też mogło by to wpłynąć na stabilność;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie o rozdzielczość się rozchodzi bo to nie ten typ ziarnistości. Chodzi raczej o ziarnistość, która jest generowana przez sam panel dotykowy a nie ekran :) Wystarczy ekran ustawić pod kątem i ziarnistość zanika (choć cały czas jest obecna). Zresztą przy wyłączonym urządzeniu gdy pod światłem poobracać dakotą to wyraźnie widać, że to panel dotykowy ma taką dziwną ziarnista strukturę. Pytam bo być może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po pierwszym teście :) Pierwej miałem problem z autorutingiem trasy wyrysowanej w BC ale gdy już ogarnąłem temat zrobiłem szybką rundkę. Cud, malina i baja :) Pipczenie jest nie do przecenienia - navi praktycznie cały czas w trybie oszczędnym z wyłączonym ekranen i nie kusi nawet żeby na ten ekran spoglądać. Dzięki wszystkim za wyczerpujące informacje nt, etrexa i dakoty :)

No i uchwyt Ram. Macałem w sklepie uchwyt garminowski i wydał mi się strasznie lichy dlatego dołożyłem drugie tyle do naprawdę kawałka solidnego uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamocowałem na mostku i pomimo tego, że nie przykleiłem w miejscu mocowania tego kawałka neoprenu (owinąłem nim mostek, bez klejenia) to wszystko w trakcie jazdy jest bardzo stabilne. Sam uchwyt jest faktycznie bardzo duży w stosunku do garnimowskiego ale po demontażu nawigacji na mostku zostaje tylko gniazdo głowicy więc nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem basecamp, chciałem sobie utworzyć trasę...ale po podłączeniu urządzenia wykrywa mi tylko mapę UMP-Szlaki oraz Wielkie Jeziora Mazurskie, a nie pokazuje mi mapy TOPO, którą również mam, i która jest włączona. Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. No ja mam garminowski i musiałem zamocować na kierownicy, a z racji tego że mam sterówkę 1.5" to ciężko jest dostać jakiś dłuższy mostek. No ale mam dużo miejsca na kierownicy także nawet mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jestem po pierwszym teście :) Pierwej miałem problem z autorutingiem trasy wyrysowanej w BC ale gdy już ogarnąłem temat zrobiłem szybką rundkę. Cud, malina i baja :) Pipczenie jest nie do przecenienia - navi praktycznie cały czas w trybie oszczędnym z wyłączonym ekranen i nie kusi nawet żeby na ten ekran spoglądać.

 

na jakiej mapie testowałeś i co? wgrałeś sobie traskę terenową i prowadził cię nią, czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.Potrzebuję mapowej nawigacji "na już", więc musze wybierać w tym co aktualnie jest w sieci i w związku z tym mam prośbę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu pod kątem kategorii najlepsza użyteczność w stosunku do ceny.Nawigacja ta potrzebna mi będzie do przejażdżek poza miasto na dystansie do 100km.To czego wymagam to prowadzenie po wczesniej wytyczonej trasie , nawigowanie do okreslonego  miejsca, mozliwość wgrywania map

oferty jakie znalazłem

Dakota 10 400zł z uchwytem

dakota 20  600zł

etrex 20    550zl lub 600zl z uchwytem i PL TOPO 2013

etrex 30    750zł

edge touring  750zł

edge 705  550zł z uchwytem lub 850 zł uchwyt+kadencja+tętno

chętnie rozważę inne  propozycje

 

wiadomo nie problem jest wyłozyć kasę i mieć wszystko , chodzi o to co kupić aby spełłniało moje wymagania za odpowiednio niską cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tej wielkości miejsca w dakocie 10 nie jestem pewny , bo i nie wiem ile mapy miejsca w pamięci zajmuja.W sumie potrzebowałbym mape ogólnopolską  plus turystyczną/ze szlakami  przynajmniej o zasiegu 100km wokół Gliwic.Poza tym tak sobie myslę czy skoro cenowo byłoby to samo ewentualnie trzeba by dołozyć 100-150 , to nie warto byłoby wziąć coś lepszego w razie poszerzenia swoich wymagań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz te ceny bo różnica między Dakotą 10 a 20 to prawie 300 zł.

Stówka więcej za kompas i slot na karty to niewiele ale przy takiej różnicy ja bym się dwa razy zastanowił. 

 

Do wbudowanej pamięci w 10-tce spokojnie wejdzie mapa Polski i kilka dodatkowych map turystycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyjaśniłem ale szukam wśród egzemplarzy sprzedawanych jako używane, a podane kwoty są  wynikiem wyszukiwania w sieci w dniu dzisiejszym.Gdyby nie pojemność brałbym dakotę 10 , no ale nie mam pewności co do map szczególnie że nie wiem które warto mieć , a na pyt o to ile zajmuje np PL TOPO 2014 dystrybutor odpisał mi "Zajmuje ok 480MB, można wgrać do Dakoty 10, ale potrzebujemy ją mieć tu na miejscu."  .Co do reszty  to dakota 20 jest słabo dostepna z drugiej ręki, a  do etrex-ów zniechęcają  obszerne testy opisujące ich powolnośc.Zastanawia mnie jeszcze ten edge 705 ale to stary model i nie wiem czy nie za stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edge to seria bardziej sportowa niż turystyczna ale do jednodniowych wycieczek może wystarczyć. 

Ja jednak korzystałem jedynie z turystycznych odbiorników więc nie pomogę. Etrex jest bardzo wolny, to fakt. 

 

Co do map - na stałe warto mieć wgraną mapę topograficzną Polski - czy to PL Topo czy darmową UMP. Do tego można wrzucić kilka mniejszych map. A przy wycieczce w określony rejon wrzucić taką mapę (o ile zajdzie taka potrzeba bo mapy Polski są wystarczające jak dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyjaśniłem ale szukam wśród egzemplarzy sprzedawanych jako używane, a podane kwoty są  wynikiem wyszukiwania w sieci w dniu dzisiejszym.Gdyby nie pojemność brałbym dakotę 10 , no ale nie mam pewności co do map szczególnie że nie wiem które warto mieć , a na pyt o to ile zajmuje np PL TOPO 2014 dystrybutor odpisał mi "Zajmuje ok 480MB, można wgrać do Dakoty 10, ale potrzebujemy ją mieć tu na miejscu."

Na Polskę miejsca spokojnie wystarczy, a nawet uda się wrzucić mapę np. Czech. Jeśli planujesz używać navi w innych państwach to miejsca zabraknie (ok. 3-4 mapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...