Skocz do zawartości

[Kask] NAXA DH- zapoznanie :)


Rekomendowane odpowiedzi

   Hej. Stanąłem niedawno przed kupnem nowego fullface'a. Przyznam szczerze, ze moja uwaga od początku skupiła się na produktach 661, przymierzałem nawet jeden z ich "garnków" w sklepie, nie powiem- bardzo pozytywne wrażenie, ale w tym wątku nie o tym....

 

Podstawowym kryterium przy zakupie nowego kasku była dla mnie dobra wentylacja oraz waga poniżej kilograma (dodam, ze mój wcześniejszy kask ważył 1350 g i jak się okazało był przeznaczony na motocykl :D). Nie ukrywam, że koszt również miał znaczenie- chciałem się zmieścić w budżecie 300 zł. 

 

Przeglądając wiodący portal aukcyjny trafiłem na produkt  firmy KLIK (zajmującej się głównie produkcją kasków motocyklowych), znany pod nazwą NAXA DH1.

Szukając opinii na temat wspomnianego produktu, natknąłem się na stwierdzenia, że jest to bliźniak  jednego z kasków 661 (różnica w szacie graficznej oraz daszku), co poza atrakcyjna ceną- 199 zł oraz spełnieniem wcześniej wymienionych kryteriów, skłoniło mnie do jego kupna.

 

Poniżej postaram się przybliżyć jego specyfikę (myśl, że to nieco rozwieje wątpliwości osób rozważających kupno skorupy omawianej marki). Na początek kilka fot:

 

12042379.jpg?1403789638

 

12042380.jpg?1403789698

 

12042381.jpg?1403789698

 

12042382.jpg?1403789698

 

12042383.jpg?1403789698

 

12042386.jpg?1403789698

 

12042390.jpg?1403789698

 

12043267.jpg?1403794640

 

 

 

Wg producenta kask posiada system multiwentylacji, pod postacią 17 otworów, przy czym realnie jest to 13 otworów, jeżeli potraktować "nosek" jako jeden wlot.Otwory zabezpiecza siateczka, zapobiegająca np. dostawaniu się owadów do środka.

 

Ulotka, którą znajdziemy w środku informuje o produkcji zgodnej z Europejską normą Bezpieczeństwa CE EN 1078:1997+A1:2005

 

Mimo wagi na metce, mieszącej się w przedziale 1050-1150g, waga realna (publikowana z resztą przez sprzedawców) wynosi 900 g w przypadku kasku o rozmiarze L.

 

Regulacja daszku odbywa się poprzez manipulacje śrubami, znajdującymi się po bokach (myślę, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wcześniej spotkałem się z patentem, gdzie daszek był "fixowany" za pomocą śruby znajdującej się pod nim, co znacząco utrudniało dostęp).

 

Jeżeli chodzi o wewnętrzna wyściółkę jest ona przyjemna w odbiorze dla skóry, ale niestety mimo tego co piszą sprzedawcy: nie da się jej zdemontować w celu wyprania.

 

Co do wymiarów- warto być ostrożnym i "zmolestować" sprzedawcę w tej kwestii. Ja zamówiłem kask w rozmiarze 58-62cm, ale jak się okazało realny gabaryt (podany na metce) wynosi 59-60 cm (na szczęście i tak leży dobrze). Przyczepiłbym się jeszcze do małej różnorodności jeżeli chodzi o rozmiarówkę- producent daje nam do wyboru jedynie  2 rozmiary: M (55-58) oraz wspomniana L (69-60).

 

Jakość wykonania całości nie budzi zastrzeżeń (mam tu na myśli estetyczne wykonanie, bez śladów kleju, nierównych gumowych wykończeń, czy ubytków). Oprawa graficzna nie jest zbyt różnorodna- do wyboru mamy 3 warianty kolorystyczne (foto ze strony producenta):

 

12043086.jpg?1403793393

 

Nad samą "szatą" nie będę się rozwodził, bo to już kwestia gustu, a z tym wiadomo jak jest... ;)

 

 

Małe posumowanie:

 

PLUSY:

 

-cena

-waga

-ilość otworów wentylacyjnych

-jakość wykonania

-dobrze leży na głowie

-sposób regulacji daszku

 

MINUSY:

 

-brak możliwości wypięcia wyściółki

-mała różnorodność rozmiarów

-niewielkie zróżnicowanie graficzne

 

 

O wrażeniach z jazdy postaram się napisać już w najbliższym czasie, jednocześnie zachęcam do uzupełniania powyższego opisu oraz dzielenia się opiniami na temat głównego bohatera niniejszego wątku.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo spoko teścik, ciekawe jak wypadnie ten kask w jeździe, lecz polecają go.Kolega miał kiedy jeszcze jeździłem w DH, ja posiadałem 661 Comp II i kaski wydawały się bardzo podobne.Drobny błędzik wkradł się:jak pisałeś rozmiary i napisałeś, że producent oferuje dwa:M oraz L(69-60) , popraw na 59-60 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać, bo już na starcie wypada o niebo lepiej w porównaniu z moją poprzednią skorupą :thumbsup:  Chętnie porównałbym oba (z 661), ale nie mam takiej możliwości. Dzięki za uwagę- oczywiście ma być jak napisałeś, ale niestety nie mam już możliwości edycji...

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pierwsza jazda w nowym nabytku już za mną. Wrażenia pozytywne: wentylacja spełnia swoją role b. dobrze (testowane  również przy krótkich podejściach).

 

Kask leży dobrze - mówiąc szerze niemal nie odczuwam, że mam coś na głowie (może to dla tego, że różnica między obecnym, a poprzednim wynosi niemal 0,5 kg).
 
Swoją drogą- ciekaw jestem jak będzie wyglądać jazda w deszczowych warunkach... ale o tym być może później.
 
Żeby nie było, że testowałem biegając po schodach w domu- wyśmienitej jakości selfie  :D
 

20130628484.jpg?1403981238

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update. Miałem okazję testowac kask zarówno w suchych, jak równiez mokrych warunkach pogogowych.W obydwu przypadkach mamy do czynienia z zawilgoceniew wyściółki.

Jak już wczesniej wpsomniałem, wnętrze kasku nie jest wyciągane, co utrudnia suszenie oraz usuwanie zabrudzeń-np. błota (chociaz materiał sam w sobie łatwo poddaje się czyszczeniu).

 

Do tej pory jest to jedyny istotny mankament tej "skorupy".

 

Ps. Chętnie zacząłbym stosować gogle w mokrych warunkach, jednak nosze okulary- ktoś prónował jazdy z "podwójnym szkleniem" ?

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...