Skocz do zawartości

[Trasa] Jaka ciekawa trasa Częstochowa - Katowice oraz Częstochowa - Tarn. Gór - Katowice


MiszynImposybul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się jakoś w przyszłym miesiącu pokonać trasę Częstochowa - Katowice lub Częstochowa - T.G - Katowice(raczej 2 opcja ciekawsza ale zobaczymy) na mojej szosóweczce. Chciałbym się od was dowiedzieć czy ktoś może jeździł tymi trasami na szosówkach i jak ma się ogólnie sprawa z tymi drogami(jakieś lepsze, gorsze). Ogólnie rzecz biorąc zamierzam wyjechać z mojej miejscowości Słowik. Na Google Maps na trasie CZ - K znalazłem 3 drogi:

 

Fotka: http://zapodaj.net/a03976b82fa24.jpg.html

 

Którą drogę polecacie żeby rower się nie rozpadł :) Może lepiej ominąć Sosnowiec - If you know what I mean :)

 

a może wybrać jakąś inną dłuższą, ale za to ciekawszą trasę (80km to w sumie już coś jak dla mnie bo dopiero od miesiąca jeszcze codziennie do roboty 20km + coś po pracy oraz w weekendy po 40 - 50km ale myślę że za miesiąc będzie lepiej i może 100km bym pociągnął jeśli takowa trasa jest)

wyb

No i jeszcze jest trasa CZ - T.G - K (tak jak pisałem bardzo przyjmę opinię na temat obu tras bo na razie rozważam wybór trasy). Też na Google Maps znalazłem tylko jedną trasę. 

 

Fotka: http://zapodaj.net/849e9f438ca58.jpg.html

 

Może też jakaś inna trasa jest ale nie ma jej na Mapsie :)

 

Ogólnie rzecz biorąc będe wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki na temat mojego tematu. Tak na marginesie jeszcze pare pytań

- Jest coś ciekawego godnego zobaczenia na tych trasach (ogólnie rzecz biorąc rano wyjeźdzam i chcę przed wieczorem  być u siostry ale mały postój na rozkoszenie się widokiem czegoś - jak najbardziej)

 

- Na temat posiłku - myślicie że pare bananów, gorzka czekoloda i pare kanapek wystarczą ( coś grubszego na miejscu zjem)?

 

- Nawigacjone :) Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem. Mam Samsunga Galacy Ace z Androidem i jakiś tam pakiet internetowy ( bo GPS za friko nie ma jak dobrze sądze - chyba że się mylę). Kiedyś próbowałem coś tam z tym GPS próbować ale zawsze kończyło się to kapotą. Znacie jakąś stronkę lub dacie instrukcje jak tego całego GPS ustawić żeby do wszystko sprawnie chodziło. Przykleiło by się do kierownicy komórkę na izolację i było by elegancko (no chyba że znacie lepszy motyw na ustawienie telefonu bez ponoszenia kosztów na jakieś uchwyty - old skul ma być :) A może jechać z mapą :) 

 

Liczę na waszę porady i rady :) A może ktoś się dołączy do wyprawy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy kolegę jeszcze interesuje ten temat, ale osobiście wybrałbym trasę przez Siewierz/DG/Sosnowiec/Katowice.

pewien fragment trasy mogę Cię podprowadzić, powiedzmy od Siewierza, tylko musisz zapodać kiedy dokładnie chciałbyś pokonać tą trasę. Na tej trasie powinien być relatywnie najmniejszy ruch samochodów, a więc jazda bezpieczna i przyjemna. Sam się przymierzam do tej trasy, tylko w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...