Skocz do zawartości

[bagażnik samochodowy/przepisy] na dach czy na hak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawiałem z kumplem o tej sprawie, ponoć ze dwa miechy temu w programie TVN mówili o absurdzie tych bagażników...jakoś mi to umknęło....

Edit: Znalazłem http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/przeglad-samochodowych-bagaznikow-na-rowery,90189.html ale słowa nie ma w kwestii przepisów!!!!!!!!

 

I co dalej w temacie?

Google zwraca kilka interpelacji w naszej sprawie

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6A394AD6

http://www.maciejorzechowski.pl/16350/interplecja-w-sprawie-warunkow-technicznych-dotyczacych-umieszczania-tablic-rejestracyjnych-na-pojazdach.html

 Autorami ich są Panowie:

Zbigniew Matuszczak ( http://www.zbigniewmatuszczak.pl/ ) i i Maciej Orzechowski  http://www.maciejorzechowski.pl )

Może do nich by napisać?

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może się podzielić opinią na temat bagażników dachowych z mocowaniem za przedni widelec?

Ja właśnie zrobiłem ok. 450km z dwoma rowerumi w Thule 561 (za widelec), prędkość stopniowo zwiększałem gdyż obawiałem się co na dachu się będzie działo, co postój sprawdzałem stabilność mocowań. Prędkość ok. 100-120km/h. Co do mocowania rowerów to nie miałem obaw gdyż jestem wysoki na prawie 200cm, a auto osobowe nie wymaga stawania na palcach, rowery tez są dość lekkie, a koła w obydwu są mocowane zaciskiem więc montaż ich w uchwytach to nie przesadzając maksymalnie 5 minut. Kola w bagażniku też się nie bałem, dwie osoby na tygodniowy wyjazd = 2 duże walizki, jedno koło na nie na kocyku a drugie za siedzeniem kierowcy na stojąco. Kiedy kupowałem bagażnik sprzedawca poradził mi by lepiej zainwestować w bagażnik dobrej jakości niż pakować kasę w belki bazowe, idąc za tą radą zakupiłem stalowe beleczki Cama i do tego dwa Thule Outride 561. Jak na dziś mankamentem dla mnie jest na razie tylko to że wyczyszczone i nasmarowane przed wyjazdem rowerki po przejechaniu kilkudziesięciu już kilometrów wyglądały jak wystawa owadów i motyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka lat z rzędu używam bagażnika Thule ProRide 591. Sprawują się idealnie. Montaż roweru bardzo prosty i wygodny. Nie skrzypią podczas jazdy!!! Ogólnie nie jeżdżę szybko ale na zachodnich autostradach zdarzało mi się jeździć 160km/h z rowerami na dachu i nie było żadnej niepewności. Mogę polecić w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swoim samochodzie bagażnik zamontowałem na dach i powiem Ci że był to bardzo dobry wybór przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo . Mam bagażnik na dachu na dwa rowery . zakupiłem tutaj www.taniemoto.com . Koledze także poleciłem ten sklep i też kupił sobie bagażnik na dach jesteśmy obajzaapalonymi rowerzystami bez nich nie ruszamy się nigdzie . A co do sklepu który  Ci podałem jest naprawdę fajny z miłą obsługą która odpowie Ci na każde flustrujące Cię pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak to prawda, wożenie rowerów na dachu to nic innego jak oblepianie ich owadami i pajęczynami ;)

belki stalowe mam i tez jakieś uchwyty thule - łapią za skośną rurę ale nie znam dokładnie modelu...

sprawuje się dobrze do 120-130 można spokojnie cisnąć - więcej bym się już chyba bał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was może się podzielić opinią na temat bagażników dachowych z mocowaniem za przedni widelec? 

 

Na stronie CUBE jest to jedyny dozwolony przez nich sposób transportu MTB. Coś w tym jest: sciskanie aluminiowej, trojkątej ramy faktycznie może być nie teges.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

w sprawie przewozu rowerów zawsze miałem bagażnik na haku.

Pierwszy był Thule HangOn 972 - model na 3 rowery. Rewelacyjna konstrukcja poza tym, że trzeba było mieć dodatkowe oświetlenie.

Poszedł do sprzedaży i zakupiłem model Thule 9502 - tym razem na 2 bajki :)

Jest oświetlenie, numery zrobiłem na białej pleksie i super jazda.

A co do przepisów w Polsce, przepisy zabraniają przełożenia tablicy na bagażnik oraz wykonania tzw. trzeciej tablicy (częste oferty na allegro).

Przełożenie tablicy to wykroczenie, "trzecia" tablica - przestępstwo, mam na to paragrafy ;)

Jedyne wyjście to biała tablica i przepisane numery rejestracyjne - sposób sprawdzony.

 

Pozdrawiam

Lucas76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to wszystko boje sieteraz jeździć z rowerami na haku... innej opcji nie mam... pozostaje kręcić siew poblizu domu.... :(

Moze do przyszłych wakacji coś się wyklaruje... poszło coś do sejmu, ktos coś wie? Czy sprawa znów umilkła, bo po sezonie, a obudzą sie znów w połowie wkakacji?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać, zakładać bagażnik i jazda.

Z własnego doświadczenia piszę.....

W sejmie cisza, choć słyszałem, że jakiegoś osła....posła w wakacje policja przydybała z bagażnikiem...., ale nie wiem jak sie to skończyło.

Pewnie pomachał immunitetem i tyle......

 

Pozdrawiam

Lucas76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja moge polecić tanią platformę na hak Peruzzo Siena na 3 rowery wyprodukowa we włoszech nie w Chinach.

Trzy duże rowery ponad 2 tyś km przejechane - mogę naprawdę polecić. Wybrałem platformę ponieważ moje auto jest wysokie.

Bagażnik ma też swoje mankamenty jak niedopracowane światła oraz dość trudny montaż w pojedynkę na haku.

Ale zalet znacznie więcej rowery podczas jazdy stabilnie sie trzymają przy prędkości 120km/h  i co najważniesze nie niszczą się co ma miesce w przypadku wieszaków na hak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam na dach , ja uzywam Thule , montax szybki bardzo i bezpieczne, latalem z moim baijkiem max 150 km/h gdzie producent nioe zaleca wiecej niz 130 i sie trzymal.

kupilem dachowy bo niemam haka oraz wydaje sie bezpieczniejszy bo podczas roznego cofania nie rozwalimy roweru, bo nikt wjezdzajac nam w duope nie rozwali roweru.

Bo mam rame xxl i jest duzo wystasjc poza krwedzie auto po bokach o to tez ryzyko do uszkodzenia bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...