Skocz do zawartości

[bagażnik samochodowy/przepisy] na dach czy na hak ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja uzywam konstrukcji Taurus III i moge polecic z czystym sumieniem. Na autostradzie przy 130km/h dawal rade i kilka tysiecy kilometrow juz zrobilem z rowerami.
 

 

ja mam od 6 lat wersje taurus 1 i jeszcze roweru nie zgubiłem, nie lata, nie przyciąga w nocy amatorów z tymże kupiłem wtedy chyba po 50 zł 

 

mam jeszcze 3 uchwyty za widelec bez belki, owszem fajne ale 4 osoby w aucie i niema co zrobić z kołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aluminiowym bagażniku Thule montowanym do relingów (focus kombi) woziłem kilkanaście razy w roku 3 rowery na najtańszych uchwytach - takich: http://hossa.pl/uchwyt-do-roweru-trans-sport-rynna-stalowy.html Montowane do belek śrubami typu T, prędkości przelotowe ok. 130, momentami 160, zero problemów. Więc jeśli ktoś stoi krucho z budżetem to dobry wybór. Podkładałem tylko kawałek piankowej maty antypoślizgowej żeby klamra zaciskowa nie rysowała lakieru na ramie roweru. Do tego oczywiście zaciskowe opaski mocujące oba koła do uchwytu. Może gdybym częściej korzystał z uchwytów i podróżował na dłuższe dystanse, rozważyłbym droższe opcje, ale uznałem że przy tej częstotliwości szkoda kasy na wypasy.

 

Teraz szukam bagażnika na hak, przeglądam sobie ten wątek i szukam komentarzy na temat wad tego rozwiązania. Na hak jestem skazany, bo na dachu jest boks. Awaryjny dostęp do bagażnika będę miał z wnętrza samochodu, więc nawet jeśli odchylenie będzie zbyt małe, nie stanowi to dla mnie problemu. Korzystać zamierzam okazyjnie, więc też szukam raczej tańszego rozwiązania. Również używanego, więc gdyby ktoś może coś to poproszę... :)

 

 

Edytowane przez bikertom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dodac od siebie po zakupie uchwytu na dach Aguri Acuda ze uchwyt ten jest za maly do rowerow na 29 calowych kolach.

Belka na ktorej opieraja sie kola jest za krotka, po zamocowaniu uchwytow w ktore wklada sie kola nie da sie ich dokrecic do belki, natomiast ramie ktore podtrzymuje rower jest za krotkie.

Bierzcie to pod uwage kupujac ten uchwyt.

A sprzedawca zapewnial mnie ze uchwyt ten bez problemu bedzie pasowal do roweru na 29 calowych kolach.

Dodam tez ze moja rama nie jest zbyt wielka bo tylko 19,5 cala.

 

Jesli natomiast chodzi o samo wykonanie i trzymanie roweru to uchwyt jest według mnie bardzo dobry i bardzo mocno trzyma rower.Moge go polecic za cene okolo 200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

2.25 na dach to polecam 591 Thule. Utrzymują zarówno enduro i freeridowe rowery na dachu.
Za to jaki bagażnik na Hak z thule możecie polecić? Tak, żeby można było z nim śmigać po całej europie i nie było problemów z montażem rowerów od damek po enduro własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak Panowie wygląda sprawa z lusterkami przy bagażniku na haku? Wrzuciłem na klapę bagażnik ten wieszany i przy nim trochę lusterka zasłonięte. Nie powinno się wówczas zakładać dodatkowych szerszych lusterek? Chciałem kupić bagażnik na hak ale mam właśnie dylemat czy dokładać kolejne PLN do lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka mają zapewnić widoczność do tyłu, co poprawia bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Możesz przyoszczędzić i udawać, że coś tam widzisz, możesz też założyć dodatkowe aby odzyskać co straciłeś przez montaż rowerów. Inni użytkownicy dróg też będą zadowoleni z tego, że nagle im nie zmienisz pasa ruchu tuż przed maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem 2x Thule 532 na dach i z powodzeniem pakuję fulla 650B z oponami 2,35. Uchwyty są bardzo stabilne i pewnie trzymają rower, Paski do mocowania kół są bardzo długie i nie ma problemu z zapięciem koła, nie trzeba spuszczać powietrza itp. 

 

Początkowo chciałem kupić coś taniego do 100 PLN, później naszła myśl, że warto dołożyć do jakiegoś noname'a, ale niech chociaż będzie aluminiowy. Suma summarum jak to zwykle bywa kupiłem Thule i jestem zadowolony. Przekonała nie jakość wykonania gdzie różnicę widać gołym okiem, gwarancja 5 lat i dostęp do części zamiennych. Kupiłem w lokalnym sklepie po 230,- PLN za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

kupiłem bagażnik na hak Atera Strada Vario 3. Bagażnik z wyższej półki cenowej, ale mając na względzie wartość i bezpieczeństwo rowerów zdecydowałem się na zakup. Bagażnik był użyty 3 razy, podczas ostatniej wyprawy, po przejechaniu kilkuset km zauważyłem pęknięte zawiasy na jednym z ramion bagażnika:

d5534ccdc80b7ba8m.jpg 18d8f41f444a8603m.jpg

Producent bagażnika odmówił naprawy w ramach gwarancji. Powód? no właściwie brak powodu, bo nie wiadomo dlaczego zawiasy pękły! być może ich nie domknąłem! Zaproponowano naprawę odpłatną, pewnie skorzystam, ale najgorsze, ze nie wiem dlaczego bagażnik uległ uszkodzeniu i czy w związku z tym można go bezpiecznie użytkować

Przestrzegam przed producentem bagażników ATERA STRADA. Żałuje, że nie kupiłem tańszej konkurencji, która jest użytkowana przez znajomych bez żadnych problemów.

pozdrawiam,
Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast, póki co, polecam taki:

http://www.cykell.com/en/discover

Niestety nie jest tani, ale naoczne porównanie z innymi platformami (również Thule czy Wesfalia) tłumaczy dlaczego jest drogo. Bagażnik jak dotąd przejechał ok. 200 km w odcinkach 20-40km różnymi drogami i rewelacja. Jutro podróż do Bułgarii przez Karpaty z 3 rowerami na bagażniku. Po powrocie napiszę parę słów dla ew. zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Thule 927 i jestem w 100% zadowolony. Montaż na haku prosty, podobnie jak montaż rowerów na platformie.

Jedyny minus jaki zauważam, to rowery stoją bardzo blisko siebie i obijają się o siebie. Ale wystarczy podłożyćkawałki pianki i wszystko jest w porządku.

Sam bagażnik jest kompaktowy, po złożeniu mieści się w bagażniku Ibizy ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie wyprawy nad morze czarne z 3 rowerami na platformie hakowej Cykell. Przejechane w sumie ok. 2500 km, w tym prawie 1500 przez podłe rumuńskie drogi z zakrętami po 180 stopni z prędkościami czasem większymi niż rozsądek by nakazywał, ale czas niestety naglił. Wszystko rewelacja, nic się nie luzowało, całość zachowywała się jak integralna część samochodu, żadnych niestabilnych czy niepewnych zachowań platformy z rowerami. Jak dla mnie rewelacja, polecam pomimo dość wysokiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Mogę pożyczyć bagażnik na klapę Thule 9104 i na nim można zamocować rowery za górną ramę. Koła wiszą w powietrzu. Czy ktoś tak przewoził rowery z ramą karbonową?

Edytowane przez Shah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...