Skocz do zawartości

[czas] Pytanie o czas i średnią prędkość


mort3n

Rekomendowane odpowiedzi

Zawodowcem nie jestem ale dla mnie to dobry czas bo ja do pracy kilka razy z rzędu ostatnio 9.7km średnia prędkość ok 20,5km/h robię w około 30minut, ale wiem że mogę lepiej. Miałem sytuacje że burza siedziała mi na tylnym kole i dojechałem w 23 minuty... nie wiem z jaką średnią bo licznik nie wyzerowany miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadane pytanie nie ma sensu, bo przedstawiłeś za mało danych. Na MTB jeździ się najczęściej w terenie, a teren terenowi nierówny - możesz jechać po szutrze albo po dużych kamolach, możesz podjeżdżać techniczną ścieżką albo taką zjeżdżać, a możesz też jechać po płaskim... Chyba rozumiesz, że nie da się tak od razu powiedzieć czy ta Twoja średnia to mało czy dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wybaczcie bo bez podania nawierzchni to słabo skomentować.. A więc tak, nawierzchnia to kawałek ścieżki rowerowej, a reszta to droga z płyt betonowych ale nie jest gładka, płyty są co kawałek popękane lub pozapadane więc jeśli chodzi o komfort jazdy porównałbym to z korzeniami, a kawałek to szuter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania kompletnie nie mają sensu. Głównym czynnikiem w terenie, jeszcze ważniejszym niż nawierzchnia są przewyższenia. Chcesz się w prosty sposób porównać do innych, zainstaluj sobie Stravę na komórce i sprawdź na tzw. segmentach jakie są twoje wyniki w porównaniu z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się dowiedzieć że jestem mistrzem, chciałem po prostu takiej średniej obiektywnej oceny jak to wygląda.. a Wy jakie macie czasy na dystansie 15km i w jakich warunkach.

 

43km średnia 28.4km/h , na 15km jestem w stanie wykręcić ok 29-30km/h . Full 130/120mm skoku , niezbyt strome podjazdy po płytach betonowych plus asfalt oraz ścieżki w lesie http://www.endomondo.com/workouts/358701577/5953461

 

 

Wysiłek oceniam na jakieś 70-80% możliwości .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jeżdżę głównie po centrum Warszawy, po ulicach, trochę po DDRach jak już nie mam innego wyjścia, jednorazowo odległości do ~5 km.

Rower to cross na dosyć cienkich, szosowych oponach, ale z bagażnikiem i torbą z książkami ;)

Przeważnie średnia wychodzi mi w okolicach 18-20 km/h, maksymalna najczęściej 27-29 km/h, czasem 33-35 jak trafię na zieloną falę.

Jak to w centrum miasta - co chwila światła, przejścia dla pieszych, skrzyżowania, dosyć krótkie odcinki które da się przejechać bez zwalniania - bez takich atrakcji pewnie dałbym radę wyciągnąć wyższą średnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdżę po mieście to nie potrafię wyciągnąć średniej większej niż 20 km/h. Z prostej przyczyny - jeżdżę dość ostrożnie, hamuję z wyprzedzeniem jak widzę dziecko, człowieka z psem itd.

Natomiast na pozamiejskiej trasie asfaltowej ok 40 km miewam zwykle 23-24 km/h, jak noga dobrze podaje docisnę do 25 km/h (ale potem umieram). Jestem bardzo zadowolona z tych średnich i nie przejmuję się wynikami "wymiataczy" ;)

Po utwardzonych leśnych ścieżkach utrzymuję dość swobodnie ponad 20 km/h.

Rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zrobilem 85km ze srednia 28km.

 

60km jest raczej rowno z delikatnymi podjazdami, a 25km to spory podjazd i zjad i tak w kolko.

 

 

 

Rower na kolach 26 i oponkach RK 2.2 :)

 

Mysle ze to calkiem przyzwoity wynik, choc jeszcze ciut moglbym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja i napiszę:

dziś 36km ze średnią 28,5km/h w czasie 1,5h, po szosie 2 podjazdy na wysokość mostu nad autostradą A4 :P

Dobrze, kiepsko, czy może być?

Choć taki podjazd to nic, zasuwam na nim 25-27km/h.

Jazda praktycznie bez wiatru.

Na dystansie 107km średnia 25,9 :)

W terenie jeżdżę z AVS 23.

W górach nie byłem, żadnych zjazdów dość stromych nie miałem, 51,8km/h to max prędkość z wysokości ok. 15m o dł. 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki teren zróżnicowany z przewagą płaskiego, głównie asfalt:

                ~100 km średnia ok. 25 km/h

                ~50 - 70 km średnia ok. 27 - 29 km/h

                ~30 średnia 30 km/h + (rekord 32,4 km/h)

 

Teren to inna bajka bo tutaj sporo innych czynników ma wpływ na średnią.

 

Kands Energ 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...