Skocz do zawartości

[Endomondo] Gubienie zasięgu GPS, można coś z tym zrobić?


nopel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Często podróżuję z endomondo, niestety, stały komunikat na słuchawkach to "GPS Signal Lost",i dosłownie, kilka(naście) minut potem znowu łapie gpsa.
Telefon to Sony Xperia M.
Czy można dokupić jakiś dobry moduł gps czy może coś innego, abym nie gubił tak często zasiegu?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jakiś GPS Status lub inna apka pomoże?
żadna inna aplikacja nie pomoże bo i tak będzie korzystać z tego samego urządzenia w telefonie, niestety producenci telefonów nie potrafią zmieścić dobrego modułu GPS w tak małym urządzeniu. Dlaczego profesjonalne odbiorniki gps typu Garmin jest większy od telefonu?? Dlatego że posiada o wiele mocniejszy i większy moduł inaczej zrobiony właśnie dlatego że w najcięższych sytuacjach nie zawieść użytkownika. Już nie wspomnę o cenie że bez 1K nie podchodź. Dla przykładu co podałem sam moduł jest wielkości telefonu z którego jeszcze można dzwonić, pisać smsy, robić zdjęcia i słuchać muzyki. Więc sami wiemy jak takie urządzenia działają 4w1 nigdy nie zda egzaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro tak podchodzisz do tematu to przepraszam, już nie odważę się pomagać. Mam telefon za 500zł i nie miałem nigdy problemu z gubieniem sygnału gps, również w lesie
Przepraszam jeśli uraziłem, ale taka jest prawda, mi zawsze gubi zasięg jak wjeżdżam do lasu po którym jeżdżę zawsze w tym samym momencie i zmiana aplikacji też nie pomogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem

Posiadam dwa telefony jeden to Xperia M a drugi Panasonic Eluga

W Xperii co drugi wyjazd kończył się gubieniem sygnału po 5, 13, 20 km itp też upatrywałem winy w oprogramowaniu ale niestety jest to wina samego urządzenia które jest tandetne w swojej konstrukcji (adekwatne do ceny jaką posiada)

Natomiast w Panasonic Eluga jak złapie sygnał to już go nie puści :) z pewnością ma lepszy moduł GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki odbiornik jest zainstalowany w naszym telefonie, W Omni rożnie z działaniem było na HTC Desire nie gubił sygnału lecz w pomieszczeniu nie łapał. Teraz od dłuższego czasu mam S3 i nawet w pomieszczeniu łapie sygnał po za budynkami nigdy nie straciłem sygnału, kolega przy Note'cie jakimś tam ma już z tym problem mimo, że to też Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić aparaty Samsunga - teraz posiadam Galaxy Ace S3 Mini i żadna aplikacja GPS (a używam wielu: endomondo, strava, yanosik, locus, osmand) nie gubi sygnału dopóki nie wejdę do pomieszczenia. Fixa też łapie bardzo szybko. Nawet mój antyczny Galaxy Ace (ten pierwszy Ace ever) gubił GPSa baaaardzo sporadycznie, tylko że w złą pogodę potrafiłem czekać10 minut, aż złapie fixa :) Z dokładnością już jednak potrafi być różnie, ale ciągle nieźle.

 

Ale tak czy siak podejrzewam, że ciągle moduł GPS w telefonach nie ma porównania z tymi montowanymi w dedykowanych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekc

"kolega przy Note'cie jakimś tam ma już z tym problem mimo, że to też Samsung."

 

Mam note 1 i przy trasach nawet w granicach 100km nigdy się nie zgubił, kiedyś jechałem z kolegą to cały czas się wyłączał gps LG L9 - powodem problemu było nie zaznaczenie opcji w telefonie dotyczącej gps coś tam związane z aplikacjami i gps również nawigacja mu się wyłączała i łapała przy skrzyżowaniach i zjazdach może twój problem też tego dotyczy

 

http://userguide.sonymobile.com/referrer.php?region=pl&product=xperia-m#!Using-GPS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon Galaxy s3 mini i czasami gubi mi zasięg ale zauważyłem, że dzieje się tak gdy mam wyłączoną transmisję danych. Gdy transmisja danych jest wyłączona sygnał się nie gubi. Tak samo gdy szuka sygnału po załączeniu aplikacji. Z włączonym Internetem znajduje sygnał po chwili, bez zajmuje mu to długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon Galaxy s3 mini i czasami gubi mi zasięg ale zauważyłem, że dzieje się tak gdy mam wyłączoną transmisję danych. Gdy transmisja danych jest wyłączona sygnał się nie gubi. Tak samo gdy szuka sygnału po załączeniu aplikacji. Z włączonym Internetem znajduje sygnał po chwili, bez zajmuje mu to długi czas.

transmisja danych pomaga gps bo to nic innego jak agps czyli wspomaganie poprzez laczenie sie z danym nadajnikiem telefoni i pozwla gps szybciej zlokalizowac sygnal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 rzecz - w miarę ważne gdzie macie telefon - kiedyś przekonałem się o tym biegnąc - biegłem "tam i z powrotem" - w jedną strone mając telefon na plecach, a z powrotem trzymając w ręce. Zasiegu nie zgubił - ale track w przypadku trzymania telefonu w ręku był dużo dokładniejszy. W przypadku gorszego odbiornika to może być różnica między "jest" a "nie ma". Swoją drogą - kolegi Desire HD potrafił przekłamać dystans o 20-25%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zmiana apki nie pomoże, problemem jest telefon, również mam Xperię M i nerwy w strzępach... Ten telefon ma dziadowską budowę i słaby GPS. Znalazłem tego samego fixa co parę postów wcześniej, ale raczej zdecyduje się na zewnętrzny moduł GPS. Ile ja segmentów na Stravie straciłem przez ten złom to głowa mała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie badziewne telefony to takie są efekty. Prawda taka, że o niebo lepiej będzie działał stary, ale flagowy Galaxy S2 czy Xperia T niż nowy ale szajsowaty Xperia M czy Ace 3, Trend i reszta średniej i niskiej półki. Kolega Giant84 też się ciut zapędził, bo wystarczy mieć odrobinę lepszy telefon i już żadnych problemów z GPSem nie ma, nawet gdy telefon znajduje się w plecaku.

 

Od lat używam endo, w mieście, lesie, w deszczu itp i nigdy mnie nie zawiódł. Kolejno: S2, XT, XZ. Kupujcie lepsze telefony, flagowe modele sprzed roku czy dwóch zamiast wciskanych chłamów za 1pln i pozbędziecie się problemów. Wyższy model telefonu to nie tylko lepsza jakość wykonania ale też o wiele bardziej dopracowane oprogramowanie przez producenta. A to właśnie o soft chodzi bardziej, nie o sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy można dokupić jakiś dobry moduł gps czy może coś innego, abym nie gubił tak często zasiegu?

 

Grubo: http://allegro.pl/odbiornik-gps-qstarz-bt-q818xt-10hz-bluetooth-i4652789811.html

Trochę cieniej: http://allegro.pl/gps-holux-rcv-3000-bluetooth-m1000c-logger-tracker-i4683082309.html

Czułość ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stara dobra metoda, to taśma aluminiowa przyklejona nad anteną GPS :) no i przyłączam się do opinii, że aparaty obsługujące również glonass lepiej trzymają ścieżkę. W s4 samsung miał wpadkę, bo któraś aktualizacja spowodowała, że telefon widział satelity glonass, ale z nich nie korzystał. W endomondo ślad pokazywał, że jechałem raz jedną raz drugą stroną ulicy :D po poprawce ślad wrócił do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...