Skocz do zawartości

[Rower] Specialized Roubaix - opinie.


Darek14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Mam podobne zdanie jak przedmówca. Szosę przerabiałem i sprzedałem. Po co się na siłę ograniczać?

Na przełaju jest raz - wygodniej, a dwa - ciekawiej. Zjeżdzam sobie tam, gdzie szosą wcześniej nie mogłem. A jak chce się jakąś dalszą wycieczkę, w krótszym czasie odbyć, to szybka zmiana opon i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak spróbować.

Większość "życia" jeździłem na rowerach crossowych. Teraz bez porównania więcej używam  MTB, a do crossowego założyłem sztywny widelec i od czasu

do czasu jeżdżę po asfalcie.

Chciałbym jednak spróbować szosówki. Niewykluczone, że pójdę podobną drogą jak Wy i z czasem przejdę na przełajówkę.

Biorę pod uwagę jeszcze ten rower (o ile jest dostępny bo jeszcze nie sprawdzałem):

http://www.rowerymerida.pl/produkt720/ride-cf-94-rower-merida.html

Czytałem kilka testów i wypadł całkiem dobrze. Dodatkowy plus jest taki, że miałbym na niego niezły rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

                      Rozmiarówka Canyona - dziwactwo,potrzebujesz górnej rury L i podsiodłówki z M.

                      Jeżeli Canyon to trzeba się liczyć z opcją wymiany rozmiaru po zakupie albo wycieczką do Niemiec.

 

 

 

Właśnie -co do rozmiarówki Canyona - tak przypuszczałem. Z Canyona zrezygnuję (tak samo jak zrezygnowałem z tej

marki w MTB i kupiłem coś innego).

Co do Meridy, to oczywiście zdaję sobie sprawę,że to nie ta półka, ale też cena byłaby zdecydowanie niższa od pozostałych.

Jeszcze Felt wchodziłby w grę:

http://www.bike-discount.de/en/buy/z5-127243/wg_id-111

Wydaje mi się, że rozmiar 56 pasowałby idelanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt - nie potargujesz,chyba,że vat.

Korba i hamulce spoza grupy.Akurat o fsa goss. mam dobre zdanie,dość twarde blaty,posłużą.

Koła - najniższy możliwy model.

Górska wybitnie kaseta

BB30 - niech się wypowiedzą fachowcy od wkładów,ale to chyba ten najbardziej ryzykowny patent.

W porównaniu do Rose,Canyona - bida aż piszczy.

Rama - jak najbardziej.

W sumie drogawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy.

A czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat tego roweru? 

http://www.haibike.de/produkte_detail_pl,72562,16921,detail.html

Cena 5100 zł, dostępność w ciągu 10 dni.

Czy rozmiar 55 cm byłby odpowiedni (czy nie będzie za długi - nie mam możliwości się przymierzyć).

Jest to rower z gatunku "komfortowych", stąd wyższa główka ramy.

Taka sama rama jest w Lapierre i Ghost (wspólna grupa kapitałowa).

Przyznam się, że trochę dość już mam szukania i chętnie bym już nabył rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecał ci tego Felta.

Ma bardzo chwalone ramy. Sam kupiłem niedawno szosę tego producenta z niemieckiego sklepu, dali mi nawet 10% rabatu (namiar na pw jak coś).

Jedynym mankamentem tego Felta jest BB30, które mnie osobiście nie przekonuje, ale jeśli tobie nie robi to różnicy to jak najbardziej polecam.

Rose może ma lepszy osprzęt, ale jego rama jest totalnie bezpłciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haibike :

 

-rama pewnie ciut gorsza od Felta

-korba i hamulce spoza grupy 105 (chociaż tak naprawdę to bez znaczenia,różnią się kilkoma gramami,wyglądają tak samo,działają podobnie)

- ciężka górska kaseta Tiagry

-ciężkie podstawowe koła Mavica,ale da się na tym jeżdzić,o niebo lepsze niż w Felcie.

-sztyca alu,a wskazana w szosie węglowa

 

Ogólnie,mniej renomowana rama,za to lepsze graty.

Wybór nie jest oczywisty.

 

Rozmiar wydaje się odpowiedni,ale zawsze najlepiej się chociaż przysiąść,nie mówiąć o porządnej jezdzie testowej.

 

Jak się upierasz na Roubaix i w grę wchodzi używka to popatrz na to:

 

Roubaix

 

upgrade :

- koła Zipp303

-nowe Conti Gp 4000s II 25mm

-nowe Siodło Spec Phenom pod kolor ramy

-nowa korba 105

-nowy łańcuch Ultegra

Stan-prawie ideał,rysy trzeba szukać.

Rozmiar 58,podsiodłówka 54,5,górna poziomo 56-56,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt - nie potargujesz,chyba,że vat.

Korba i hamulce spoza grupy.Akurat o fsa goss. mam dobre zdanie,dość twarde blaty,posłużą.

Koła - najniższy możliwy model.

Górska wybitnie kaseta

BB30 - niech się wypowiedzą fachowcy od wkładów,ale to chyba ten najbardziej ryzykowny patent.

W porównaniu do Rose,Canyona - bida aż piszczy.

Rama - jak najbardziej.

W sumie drogawo.

Ryzyko takie samo jak przy wszystkich nowoczesnych rozwiązaniach. Słabe uszczelnienie, mała trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Przy 189 wzrostu sztyca wysunięta 25cm,więc tu problemu na pewno nie ma.

Mostek jest 110 albo 115 a górna wydaje się na styk,szczerze mówiąc wolałbym ciut dłuższą.

Na ramie nalepka 58,2 podsiodłówki a w rzeczywistości 54,5.....nijak to się ma do faktów.

Trzeba się przymierzyc do jakiegoś Roubaix i tyle.

Z zakupem na spokojnie.

Tym bardziej,że o tej porze roku sprzedawcy nie są zbyt skłonni do konkretnych negocjacji,jeszcze miesiąc,półtora i zaczną rozmawiać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant odpadł ze względu na politykę reklamacyjną polskiego dystrybutora.

Faworytem był Roubaix, ale -jak pisałem wcześniej- praktycznie żaden z wariantów tego modelu nie jest dostępny, Wstyd dla dystrybutora, Niedługo podobno ma być zaprezentowana kolekcja 2015, ale pewnie trochę potrwa nim trafi do nas. A nie miałem  już ochoty czekać.

Zamówiłem Ridleya Fenixa C30 model 2015 roku, Co prawda wolałbym C20, ale na razie nie są dostępne, a potem, w pierwszej kolejności, będą dostępne białe - ten kolor w moim przypadku absolutnie nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team
Tyle, że ja nie chciałem już dłużej czekać (życie jest z krótkie) i dosyć już miałem swojego zastanawiania się co lepsze, a co gorsze i rower zamówiłem. Ma być w ciągu dwóch tygodni.

 

I jak nowy nabytek się spisuje? Jakieś fotki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...