Skocz do zawartości

[rogi] jakie wybrac?


vszywiec

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy lubi co innego :D

Ja na przykład mam rogi 10cm (z Decathlonu) montowane na kierownicę.

Minus takiego montażu to to, że rączki do środka trzeba przesunąć.

Plus to dobre mocowanie.

Z kolei jak miałem wcześniej rogi wkładane do środka kierownicy, to dość słabo siedziały i w takcie jazdy przekręcały się.

 

Widziałem też na znanym serwisie aukcyjnym rogi wraz z multitoolem chowanym w kierownicy, to może być ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam rogi Ritchey WCS i nic specjalnego. Zwykłe rurki przykręcone do kierownicy. Boplight mam w innym rowerze i tak samo żadnej rewelacji. Za rogi Accenta zaprezentowane na zdjęciu poniżej, na które swego czasu psioczyłem przyznaję, że są najlepsze. Fajnie wyprofilowane aluminium jednak przyjemnie układa się do rąk, o wiele przyjemniej niż rogi dwóch poprzednich producentów.

 

rogi-accent-arrow-czarne_2697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rogi boplight team, są lżejsze niż moje poprzednie chwyty. Po 3 miesiącach/około 1000km spoko nic się nie wyciera, tylko podczas montażu jeden mi upadł i odprysła farba na powierzchni jakichś  1-2mm kwadratowych, tragedii nie ma. Długość w sam raz, cała dłoń pewnie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być być super, hiper, ekstra rowerzystą i masz kasę, to kup sobie Ritcheye lub Boplighty wspomniane wyżej tylko po co przepłacać? W poprzednim rowerze miałem coś na wzór pokazanych wyżej Accentów, też trójkątne ale z firmy TranzX za 20 zł i muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłem do ich zakupu. Przekonałęm się do nich po pierwszych kilku jazdach - rewelacyjny chwyt dłoni i bardzo wygodne. Minus - na pewno były cięższe niż Wcs-y. Teraz mam rogi firmy Pro, które kosztowały mnie 25 zł. Spełniają swoją funkcję tak samo jak te za 70 zł czy też 100 zł więc po co przepłacać? 

Wybór należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb nabywcy.

Wagowo sprawa ma się mniej więcej tak:

 

Accent Arrow: 116 g

KCNC BE2:       86 g

KCNC BE1:       52 g

SMICA:             58 g

Ritchey WCS:   65 g

 

Odnośnie KCNC mogę powiedzieć tyle, że są profilowane. Przy tym, ze względu na mniejszą średnicę, są mniej wygodne niż Accent Arrow. To samo dotyczy porównania zarówno rogów SMICA / BOPlight jak i Ritchey WCS. Na pytanie czy warto dokładać do lżejszych rogów każdy niech sobie odpowie sam. To bardzo subiektywne zagadnienie :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, Panowie... Radzicie a nie zapytaliście się do jakiej kierownicy. Inne rogi będą dedykowane do kierownicy prostej a inne do kierownicy giętej. Dopóki się nie dowiem jaką kierownice autor posiada dopóty nie wypowiem się w tym temacie.

Dedykowane rogi to są, ale do preferencji użytkownika, nie do typu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobo, nie zgodzę się z tobą. Jeśli założysz rogi dedykowane do prostej kierownicy na kierownicę gięta to będą nieco odstawać na boki wychodząc po za obrys kierownicy. Mam jedne takowe. Kiedyś myślałem, że rogi to rogi i mnie lekkie zdziwko ogarnęło jak je założyłem do kierownicy giętej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...