Skocz do zawartości

[endomondo vs strava] co sądzicie o tych dwoch aplikacjach ?


Rekomendowane odpowiedzi

ehlo,

 

Dzisiejszy update Stravy na iOS:

Auto-pause: Auto-pause uses GPS and accelerometer data to pause your activity during stops and start it again when you resume.

Daily Widget: The Daily Widget, a new feature of the iOS 8 pull down menu, helps you keep track of your daily mileage or time progress trends for the week.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga to jak ktos uzywa Garmina (jak ja) to Strava sie automatycznie teraz synchronizuje z cokolwiek sie zuploaduje do Garmin Connect - trzeba tylko polaczyc ze soba konta a wszystko pozniej sie dzieje automatycznie.

 

(Forerunner 405 na kierownicy bywal wyraznie dokladniejszy od SGS 4 czy ip4s w plecaku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie znoszę autosynchronizacji Garmin Connect i Stravy. Ledwo podłączę Edge pod USB, chcę wysłać na urządzenie kurs a ten już mi wysyła na kompa aktywności, Strava moment to łyka czy chcę czy nie. Nawet nie zdążę tytułu wyedytować. Rozłączyłem synchronizację pomiędzy tymi portalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko czy żeby używać segmentów w stravie trzeba mieć wersję premium ?

Wczoraj przejechałem  trasę na której były 2 segmenty i nie zaliczyło mi ich nie mogę znaleźć żadnych moich statystyk.

Ewentualnie czy ktoś może pokrótce wytłumaczyć jak z tych segmentów korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ze strony użytkownika tylko wersji webowej gdzie ręcznie przesyłam ślady z GPSa.

Po wrzuceniu śladu zarejestrowanego w urządzeniu, które to potrafi, strona wyszukuje segmenty na trasie przejazdu i po prostu je pokazuje w podsumowaniu wraz z czasami. Wszystko dzieje się automatycznie. Do tego nie jest potrzebne premium.

 

Może Ci nie zaliczyło bo gps się pogubił i zarejestrował przejazd równolegle do segmentu? Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego któryś segment nie został zaliczony kliknij na link "Don't see the segment you're looking for?" znajdujący się na dole po prawej pod listą segmentów w danej aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Ci mocno zalezy to moze uda sie to naprawic.

1. Wyeksportuj tracka ze stravy, ewentualnie zgraj z urzadzenia i zabezpiecz go. To taki backup na wszelki wypadek.

2. Odpal http://strava-tools.raceshape.com/snap/ daj tu linka do aktywnosci, popraw slad na odcinku gdzie jest segment, zapisz.

3. Usun pierwotny slad ze stravy

4. Wrzuc track poprawiony z RaceShape SNAP

 

Mi osobiscie bardzo rzadko zdarza sie ze tracki sie nie pokryja z segmentem, zeby segment byl zaliczony najlepiej sie go trzymac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, że nie zaliczyło mi konkretnych segmentów. Wg. Stravy ślad w tym miejscu (wrzucony ze starszego Garmina) odbiegał od "wzorcowego" o więcej, niż dopuszcza limit (21%). Faktycznie - teren zalesiony, kiepska konfiguracja satelitów GPS, a dodatkowo mniej czuły, starszy odbiornik.

Pomijając Twój sposób, pozostaje tak planować zdobywanie segmentów - zakładając, że nie kupimy czulszego odbiornika :-) - by warunki odbioru były jak najlepsze :-). No cóż, nie zawsze jest to możliwe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 'Don't see the segment you're looking for?' i SNAP dają możliwość poprawienia tracka, jeśli to twój GPS się pogubił. Czasami jednak moze być tak, że jedziesz idealnie po trasie, GPS rejestruje bez przekłamań, a segment jest kiepsko wyznaczony :( Ktoś czasem zakończy przejażdżkę, utworzy nowy publiczny segment w miejscu, gdzie GPS mu zdryfował o kilka - kilkanaście metrów, a potem nie sposób w taki segment trafić, albo udaje się czasami, albo wcale :| Przydałaby się jakaś moderacja albo forma nadzoru czy jakieś inne możliwości poprawiania segmentów, bo na chwilę obecną tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że autor tematu nie dodał opcji głosowania w temacie...

 

Ja powiem tak współczuje posiadacza WP i tym którzy używają zagorzale endo nie chcąc się przekonać do lepszego. No trudno to tylko zjadacze hamburgerów  :woot:

 

Nie wiem czy ktoś wspominał ale jeszcze jaki dodatek do stravy jest ciekawy: http://labs.strava.com/flyby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: tak, i teraz kolejną wojnę rozpętajmy: Ci co z endo korzystają to głąby, bo strava czy inne runtastic lepsze. Nie liczy się jeżdżenie na rowerze i dbanie o sprzęt tylko to jaką aplikację w telefonie wykorzystujemy. Dla mnie to możesz nawet z pasjansem jeździć - ale dla mnie endo ma niepodważalną zaletę - mam tam kilkudziesięciu znajomych. W stravie żadnego. A to wprowadza element rywalizacji, konkurujemy ze sobą jak koguciki na dystansach, średnich czy ilości km w roku. I tego żaden inny program mi nie zastąpi. No tak, ale jestem noob, bo w statystykach spalone hamburgery się znajdują...

 

 

 

 

Heh, wykonałem import z endo do stravy przez tą stronkę i mi się coś przestało w endo zgadzać. Okazało się, że w sierpniu (i tylko w sierpniu) wszystkie treningi mountain biking zdublował w endo jako kolarstwo. Problem dotyczy tylko sierpnia i tylko w endo kazdy km jednego treningu został powielony jako drugi trening w innej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cervandes

Ale właśnie w stravie masz prawdziwą rywalizację. Jak masz segment, który jest podjazdem drugiej kategorii premi górskiej i widzisz, że na nim kumpel dokopal ci ponad 2 minuty to kolana zajedziesz ale zrobisz wszystko by mieć tam lepszy czas ;)

Porównanie km w roku, miesiącu czy długości wycieczki to pic nie rywalizacja. Tym bardziej że suma pojazdów w endodontyczne jest z kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

 

Heh, wykonałem import z endo do stravy przez tą stronkę i mi się coś przestało w endo zgadzać. Okazało się, że w sierpniu (i tylko w sierpniu) wszystkie treningi mountain biking zdublował w endo jako kolarstwo. Problem dotyczy tylko sierpnia i tylko w endo kazdy km jednego treningu został powielony jako drugi trening w innej kategorii.

 

Też miałem taki problem - na stronie tapiriika trzeba wyłączyć przesyłanie treningów z powrotem do Endo. Najeżdżasz na ikonkę Stravy i się pojawia opcja "reconfigure".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem użyć narzędzia Strava Needs a Polish do poprawienia tracka w którym GPS stracił fixa, ale wygenerowany plik TCX zawiera dokładnie tą samą trasę, co przed poprawianiem. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

 

edit:

Sam sobie odpowiem - SNAP pozwala jedynie na drobne korekty, nie pomoże na zgubienie fixa GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem użyć narzędzia Strava Needs a Polish do poprawienia tracka w którym GPS stracił fixa, ale wygenerowany plik TCX zawiera dokładnie tą samą trasę, co przed poprawianiem. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

 

edit:

Sam sobie odpowiem - SNAP pozwala jedynie na drobne korekty, nie pomoże na zgubienie fixa GPS.

Też ostatnio z tym walczyłem bo chciałem poprawić ślad po zapomnianym odpauzowaniu :( SNAP nie zmienił mi zarysu trasy ale jakimś cudem przybyło 8km (do staniu licznikowego już tylko 2km brakowało) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam telefon z windowsem i żadnych problemów z endo . Nie wiem jakich to funkcjonalności nie ma na windowsie? Dla mnie najważniejsze że działa i się nie wyłącza ani nie gubi sygnału gps.
 

 

Otóż to. W moim przypadku bym powiedział że Endo na Windows Phone bangla lepiej niż na Androidzie - raz mi się zdarzyło że zgubiło sygnał. Jak na 3 miesiące prawie codziennego użytkowania to całkiem dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...