Skocz do zawartości

[endomondo vs strava] co sądzicie o tych dwoch aplikacjach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do stravy ale o bieganie. Dlaczego na moim profilu w podsumowaniu Year-to-Date każda aktywność jest jest podwajana? Biegałem z stava dopiero 5 razy, a naliczyło mi już 10 biegów, dystans i czas również podwojony. Dodam, że aktywności rowerowe nalicza prawidłowo. Miał koś z was coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Pulse

Dzięki. Jeszcze takie pytanko, jak zmienić dystans? W tej chwili po dodaniu roweru mam 0 km, a chciałbym wpisac faktyczny przebieg, da sie?

 

tego nie ustawisz, jedyne co mozna zrobic to wpisac sobie w "Notes" notatkach przebieg jaki rower juz mial i wtedy calkowity uzyskasz dodajac ten liczony przez Strave i ten z pola notes. Mozna tez kupic nowy rower, zawsze jest jakis pretekst :D

Witam, odkopię temat może komuś się przyda można to ustawić, wchodzimy w opcje edycji zaimportowanej trasy i w pozycji "Bike" z rozwijalnej listy wybieramy dodany wcześniej rower po zapisaniu zmian dystans z danej trasy dodawany jest do przebiegu roweru i podzespołów. Życzę wytrwałości przy edycji kilkuset treningów :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie używam Stravy, wcześniej Endomondo.

Moim problemem było notoryczne gubienie sygnału GPS w Xperi M.

W związku z tym, kupiłem zachwalany na forach zewnętrzny odbiornik Nokia LD-4W

Do połączenia z tel. używam aplikacji Bluetooth GPS Provider:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mobilej.btgps&hl=pl

 

Faktycznie telefon nie gubi już sygnału GPS, jednak wciąż trasy nie są dokładne, przykład poniżej:

gps.jpg

 

Jechałem ul. Wrocławską, a Strava pokazuje jakbym jechał równolegle do nie w odległości 15-20m.
Problemem są też ścinane zakręty itp., trasy są na pewnych odcinkach mocno niedokładne, a segmenty często nierozpoznawalne.
Próbowałem z inną aplikacją do połączenia z odbiornikiem, efekt w sumie taki sam:
 
Usłyszałem opinię, że to wina tel. Xperia M i zewnętrzny GPS nic nie da?
 
Kolejnym problemem jest funkcja auto pauza, która po prostu nie działa, zarówno w stravie jak i w endo. Kiedy stoję czas nadal leci.
Zorientowałem się dzięki aplikacji Bluetooth GPS, że nawet jeśli stoję to GPS pokazuję prędkość około 0,6 km/h.
Słyszałem, że w Stravie można ustawić min. prędkość, od której aplikacja uznaje, że jesteśmy w ruchu, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć?
Będę wdzięczny za sugestie, pomysły na rozwiązanie moich problemów, bo osobiście jestem już bezsilny i chyba zostaje tylko wymiana tel., ale boję się żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Pozdrower!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Usłyszałem opinię, że to wina tel. Xperia M i zewnętrzny GPS nic nie da?

kto Ci tak powiedział? miałem podobny problem z moim telefonem, też od Sony - gubił zasięg GPS, czasami w stravie znikało mi pół trasy, albo start był kilka km dalej, a jak włączyłem tethering to grzał się dość mocno w górnej części obudowy. Oddałem go na gwarancji, wymienili płytę główną i antenę GPS (podobno się przepaliła) i od tamtej pory, od roku, wszystko działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strava zdecydowanie rządzi, bo ma więcej funkcji i cały czas się rozwija. Segmenty to największa zaleta - porównywanie swoich czasów z przeszłości, a także wirtualna rywalizacja, to świetny pomysł. Do tego wprowadzili też możliwość sprawdzenia kogo spotkało się na trasie. Ogólnie Strava udostępnia swoje API i powstaje do niej wiele dodatków, dlatego mi się bardziej podoba. Endomondo używam nadal jako dzienniczek aktywności, ale poza tym nie wchodzę więcej na stronę, bo nic ciekawego tam nie ma - praktycznie ciągle to samo od powstania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisster @m0rti

 

Niestety ale problemy Xperii M z GPSem są ogólnie znane i sam ich doświadczyłem. GPS gubił fixa i już go nie łapał. Telefon trafił na naprawę gwarancyjną i wrócił z nową płytą główną, ale GPS chodził dalej jak chciał. Kupiłem moduł Nokia LD-3W, który w zestawieniu ze Stravą działał bardzo dobrze, ale Endomondo go nie obsługiwało. Na jednej z wypraw rozwaliłem GPSa, kupiłem taki sam model i działał miesiąc. Nie wiem czym to jest spowodowane - GPSem, Stravą, czy Xperią - ale w połowie kwietnia mój zestaw przestał działać. Komórka łączy się z GPSem, Strava wyświetla informację o poprawnym sygnale GPS, ale ślad się nie nagrywa.
Tak więc przede mną decyzją, co z tym fantem robić - zakończy się to prawdopodobie zakupem nowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Kiedy używałeś LD-3W, trasy w stravie miałeś dokładne, czy tak jak u mnie, zdarzały się przesunięcia śladu o 10-15m?

 

Spróbuj użyć tej aplikacji do łączenia odbiornika - https://play.google.com/store/apps/details?id=de.mobilej.btgps&hl=pl

 

Włączasz pozorowanie lokalizacji, łączysz odbiornik z aplikacją, startujesz strave bądź endomondo.

U mnie działają obie te aplikacje, problem jest jedynie z dokładnością.

 

Auto pauza u Ciebie na stravie działała na LD-3W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pauza działała wcześniej, teraz to już nie wiem, bo z modułem Strava w ogóle nie działała, a teraz przy nagrywaniu komórką dla "bezpieczeństwa" wyłączyłem auto pauzę. Dwa razy miałem sytuację, że z włączoną autopauzą odpalałem Stravę pod blokiem, zanim schowałem komórkę do torby podsiodłowej to aplikacja się pauzowała i już nie nagrywała dalej. Więc miałem nagrane całe 10 sekund stania pod blokiem :)

 

Moduł z komórką łączyłem przy pomocy tego typu oprogramowania, jaki podałeś i to śmigało.

 

Jeśli chodzi o ślad to nie mam zastrzeżeń, dobrze pokrywał się z drogą. Zresztą zapraszam na mój profil na bikestats.pl - twry.bikestats.pl. Przejrzyj sobie wpisy od zeszłego roku, gdzie opisywałem pokrótce doświadczenia z GPSem, a we wpisach zawarte są mapki Stravy nagrywane z modułem Nokii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dot. działania Stravy lub Endomondo bez użycia smartphon'a. Teraz sporo jest takich produktów jak specjalne zegarki np z Android Wear, które mają wbudowany moduł gps itd. Czy ktoś ma doświadczenia, czy można jeździć ze stravą bez zabierania ze sobą smartphon'a a tylko z takim zegarkiem (smartwatchem) na ręku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek zapisuje dane w jakimś normalnym formacie (gpx, tcx, fit) lub można potem zmienić format pliku na te przyswajalne przez stravę, to nie powinno być żadnego problemu. 

Nie wiem jak długo działa Twój zegarek na baterii przy uruchomionym gpsie, ale jeśli bateria nie stanowi problemu, to pewnie da się potem plik załadować do stravy. Czasem, kiedy nie miałem ze sobą licznika rowerowego, korzystałem z zegarka Garmin Forerunner 110 i stamtąd ładowałem jazdę (miałem wtedy zapis prędkości, odległości, czasu i tętna - brakowało kadencji i mocy, bo ten zegarek nie czyta tych danych. 

Jaki masz dokładnie zegarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. działania Stravy lub Endomondo bez użycia smartphon'a. Teraz sporo jest takich produktów jak specjalne zegarki np z Android Wear, które mają wbudowany moduł gps itd. Czy ktoś ma doświadczenia, czy można jeździć ze stravą bez zabierania ze sobą smartphon'a a tylko z takim zegarkiem (smartwatchem) na ręku ?

Mój kolega ma zegarek Moto 360 i biega tylko z nim, Strava zapisuje i działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki masz dokładnie zegarek?

 

Heh, gdybym miał taki zegarek, to na pewno o takie rzeczy bym nie pytał, czy będzie hulać :). Chciałbym, by ktoś może podrzucił jakieś propozycje takich zegarków czy tam innych wynalazków jak smartbandy, opaski rejestrujące przebytą trasę itp. Głównie chodzi mi o to, żeby nie tachać ze sobą smartphonu, który przy jeździe jest mi zbędny, a z takiego zegarka chciałbym właśnie dopiero w domu przerzucać dane na stronę aplikacji. Ten moto 360 fajny, ale niestety za drogi, działa pod systemem Android, czyli jak się nie mylę, każdy taki zegarek działający pod kontrolą tego systemu będzie obsługiwał stravę ? Oczywiście dochodzi jeszcze obsługa GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Powitoł

Potrzebuję wspomożenia technicznego :)
Chciałbym spróbować stravy ale od jakiegoś czasu dostępna jest tylko na andku 4 a u siebie mam starego 2 z groszami.

Nie chciałbym wgrywać softu sam a producent zapomniał już o moim samsungu mini II i nie ma aktualizacji andka do wersji 4.

Da się to jakoś obejść żeby zainstalować stravę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne w tym, że nowszy Android ma nowsze biblioteki a takich potrzebuje nowa aplikacja Stravy by działać. Więc jeżeli chcesz "rejestrować" trening poprzez Stravę na tel to chyba musisz go zmienić. Ewentualnie ogarnij inną aplikację i po treningu zrób "sync" na Stravę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Potrzebuję wspomożenia technicznego :)

Chciałbym spróbować stravy ale od jakiegoś czasu dostępna jest tylko na andku 4 a u siebie mam starego 2 z groszami.

Nie chciałbym wgrywać softu sam a producent zapomniał już o moim samsungu mini II i nie ma aktualizacji andka do wersji 4.

Da się to jakoś obejść żeby zainstalować stravę?

 

Spróbuj sobie zainstalować starszą wersję Stravy na przykład stąd: http://strava-cycling-gps-tracker.android.informer.com/versions/

Ewentualnie używaj innej aplikacji do zapisywania treningu, a potem sobie prześlij plik .gpx na Stravę przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał Stravy z zegarkiem samsung gear fit? Czy strava współpracuje z tego typu zegarkiem bo Endomondo podobno działa dobrze.

Nie strava działa tylko z Gear 2 za to endomondo działa bez zarzutu.

Heh, gdybym miał taki zegarek, to na pewno o takie rzeczy bym nie pytał, czy będzie hulać :). Chciałbym, by ktoś może podrzucił jakieś propozycje takich zegarków czy tam innych wynalazków jak smartbandy, opaski rejestrujące przebytą trasę itp. Głównie chodzi mi o to, żeby nie tachać ze sobą smartphonu, który przy jeździe jest mi zbędny, a z takiego zegarka chciałbym właśnie dopiero w domu przerzucać dane na stronę aplikacji. Ten moto 360 fajny, ale niestety za drogi, działa pod systemem Android, czyli jak się nie mylę, każdy taki zegarek działający pod kontrolą tego systemu będzie obsługiwał stravę ? Oczywiście dochodzi jeszcze obsługa GPS.

Obsługa GPS w zegarkach bazuje na komunikacji z telefonem. Zegarek jest tylko interfejsem a procesorem jest telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem beta-testerem Stravy dziś dostałem maila odnośnie obsługi ANT+ w Stravie:

 

 

Hi,

 
I'm Matt, the Android Manager here at Strava. 
 
Thank you for signing up for access to our ANT+ build. I'm sorry for the delay - our upcoming release had some changes we wanted to make, and ANT+ suport necessarily had to go after.
  1. Please sign up for the Google Group here - and please sign up for email updates! I promise not to email you about anything besides ANT+ suport in Strava's Android application.
  2. Sign up with Google Play for Strava test apps. If you're already in our beta group, this will already be enabled. You have to sign up with the same Google account as you used for the Google Group.
  3. In a few weeks, you will see an update that mentions ANT+ suport in the release notes.
  4. Pair an ANT+ sensor from the app, then go for a ride or a run!
After that, please do email android-early-access-feedback@strava.com and give us your feedback on our ANT+ build. Good feedback helps, and problem reports help too!
 
Thanks so much, your testing helps us make better software. 
 
Matt Laroche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

A mam pytanie zupełnie z innej strony. Czy nie ma tu miejsca przypadkiem dla inwigilacji? Te appki nie zbierają jeszcze danych z SMS i rozmów? Mam antywirus na smarcie i on mi alarmowal jakie appki zbierają dane z bilingow. Min appka facebooka zbiera dane bilingowe.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...