Skocz do zawartości

[siodło] Wybór siodła a męskie sprawy.


Szatan666

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie WTB Pure Pro ... i wydaje się zbyt szerokie tj. wygodniej mi się jeździ trzymając tyłek bardziej z przodu siodełka (czyli tam gdzie jest węższe) niż jego tyłu. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić teorię z WTB Rocket V Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Już od dłuższego czasu borykam się z bolącym zadkiem. Ponieważ u mnie w okolicy nie ma sklepu umożliwiającego pomiar kości kluszowych, kolejny raz nie trafiłem z siodełkiem. Mam 172cm i ważę 108 kg. Po namówić gościa ze sklepu kupiłem Specialized Riva. Masakra. Męczę się z nim już 500 km. Tylek się przyzwyczaił już na tyle że 30km robię. Ale w weekendy mam trasy ok 60km. A przy takich odległościach boli już po ok 40 km, a po 50 to już nie wiem jak siedzieć. Próbując rozwikłać ten problem pojawiło się pytanie. Czy istnieje zależność szerokości miednicy do szerokości kości kluszowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pojawiło się pytanie. Czy istnieje zależność szerokości miednicy do szerokości kości kluszowych?

 

nie ma.

zmierz po prostu rozstaw kości (guzów) kulszowych - w najprostszy możliwy sposób  ,  połóż na stołku tekturę falistą, im większy odstęp między warstwami tym lepiej, usiądź na tekturze, ale tak żeby odcisnąć na niej 'kości'  - w moim przypadku musiałem podnieść lekko nogi, trochę się pochylić do przodu.

Myślę, że jak jesteś obecnie obolały to łatwo wyczujesz kiedy się na tych kościach opierasz .  

Na koniec wstań , zaznacz najlepiej długopisem środki wgnieceń   i masz wynik bardzo zbliżony do tych profesjonalnych, jeśli nie identyczny.

 

Na moim przykładzie - 'rozstaw kości' wyszedł mi z takiego pomiaru 116mm. Wg kilku opinii należy dodać 20-25mm i mamy pożądaną szerokość siodełka.

U mnie wydaje się że ta metoda sprawdza się w 100%.

Jeżdżę na siodełku o szerokości 130mm  , ustawiając suwmiarkę na 116mm  i przystawiając w najszerszym miejscu do siodełka zobaczyłem dopiero jak bardzo 'na krańcach' moje kości są podparte , co za tym idzie ciężar dodatkowo opiera się na kroczu powodując nadmierny ucisk, spowodowane jest to też kształtem siodełka które jest może zbytnio zaokrąglone wzdłuż swojej osi . 

Przeglądając info  dot. body geometry i inne tabelko-podobne zestawienia rozstaw kości/szerokość siodełka  wyszło mi, że najsensowniej będzie kupić coś w granicach 143-145 mm  -  trzeba pamiętać że w drugą stronę też nie można przesadzić, za szerokie siodełko będzie powodować obtarcia.

Nie będzie to żadnym argumentem, ale przymierzając 'na sucho suwmiarką' wygląda mi na to że realne poszerzenie podparcia po te 5mm (realne bo prawie każde siodełko w najszerszym miejscu opada w dół i tak jakby 'ucieka' z podparcia kości) z każdej strony powinno rozwiązać u mnie sprawę , i na podstawie tego upatruję słuszności w kierunku moich poszukiwań ;)

Jeśli się mylę to będę o jedno doświadczenie i siodełko bogatszy :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytować już nie mogę, zatem muszę dodać nowy wpis - jutro umówiłem się  w Wawie na ul. Sobieskiego (kolarski.eu) na pomiary systemem dedykowanym/stworzonym przez Selle Italia, czyli zdaje się idmatch

 

bardzo ciekawi mnie, czy ten kalkulator bo zebraniu wszelkich potrzebnych danych wyda wyrok zbliżony do tego z moich poprzednich wywodów , odnośnie samej szerokości siodełka

 

nie mogę się już doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na id match. Według pomiarów wyszło mi L3. Zakupiłem Selle italia max flite, które odpowiadało temu pomiarowi i po 6 miesiącach sprzedałem, bo tyłek bolał tak samo albo i mocniej niż na siodełku za 50 zł. Obyś lepiej trafił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat Max Flite swoim profilem, patrząc z tyłu, od razu mnie zniechęca, jest jeszcze bardziej zaokrąglone chyba niż moje obecne, więc nawet jego większa szerokość u mnie by się nie sprawdziła.

 

z tego co wyszukałem dla tego modelu są 2 typy:

 

max flite gel flow: 153mm szerokości

oraz

max flite genuine gel: 142mm szerokości

 

 

możesz zdradzić ile wg pomiarów wyszedł Ci rozstaw kości kulszowych i   jaką szerokość siodełka, wg rekomendacji,  kupiłeś ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po pomiarach, wyszło:

 

INTERTROCHANTERIC DISTANCE  =  360 mm

THIGH CIRCUMFERENCE udo 575mm

prawe udo 575mm

 

pelvic rotation 20°

 

wyszło L1 , także  między innymi Flite 145mm 

 

moim faworytem było wcześniej Max Slr Flow, okazuje się jednak że jest ono mniej płaskie od Flite....także takie coś spróbuję niebawem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Na początku tego tematu zostało polecone to siodełko: wtb pure-V. Czy nadaję się na długie, kilkudniowe wyprawy?

Nadaje się pod warunkiem że szerokość pasuje pod Twoje 4-litery i tolerujesz szwy na boku siodełka które mogą powodować otarcia.

 

Jak już to wersja pro, trochę droższa ale ma gładki profil:

http://www.rowersport.pl/sklep/produkt/wariant/11750%2Cwtb-siode%C5%82ko-pure-v-pro-czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...