Skocz do zawartości

[Rower] Kross Evado 7.0 2013r - hit 2014 ?


Rekomendowane odpowiedzi

20140514_151155.jpg

 

20140514_151254.jpg

 

Przedłużając ośkę i stosując taki adapter:

586140_1.jpg

dało by rady zamocować bagażnik ?

 

tyle że ten adapter leży na osi zapinki a nie osi kołai przy byle podskoku wypnie sie kołojedyna opcja to opaska na rurke górną opierającą sie na spawie haka koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wrażenia z jazdy w porownaniu do rowerów MTB na kołach 26?

Powiem tak wczoraj wsiadłem po miesiącu przerwy na starego górala 26'' i śmiesznie mi się jechało, koła jakby za małe, opony strasznie szerokie(rower po asfalcie wyraźnie gorzej jedzie) i co ciekawe amortyzator gorzej wybiera niż ten z Evado a tylko 63mm- mówię o nie za dużych dziurach przy prędkości do 20km.  

 

 

 

że ten adapter leży na osi zapinki a nie osi koła i przy byle podskoku wypnie sie koło
 

Nie rozumie, niby czemu miało by się coś wypinać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy evado 7.0. Właśnie kilka dni temu zakupiłem ten rower przez internet, miał przyjść do mnie przygotowany do jazdy jednak po złożeniu go mam pewne problemy. Może moje pytanie wyda się błahe dla osób znających się na składaniu rowerów, ja jednak takiego doświadczenia nie mam. Chodzi o blokadę amorka, gdy wciskam czarną manetkę z blokadą to wraca ona do poprzedniego położenia- wygląda to tak że gdybym chciał zablokować amorka, to musiałbym cały czas trzymać wciśniętą manetkę bo inaczej wróci ona do góry i amor nie pozostanie zablokowany. Według mnie powinno to działać tak, że po wciśnięciu czarnej manetki pozostaje ona w położeniu - wciśniętym i wtedy amor jest zablokowany, a gdy chcę odblokować to wciskam niebieską manetkę i wtedy czarna wraca do pierwotnego położenia tym samym odblokowując amor. Czy ja robię coś źle, czy może dostałem uszkodzony sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka przerzutek blokuje dalsze przesunięcie czarnej manetki blokady amora, może gdyby mogła pójść dalej to byłby ten klik i blokada?

Jestem zły bo rower miał być przygotowany a tu widać będę musiał sam kombinować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba dostałeś uszkodzony sprzęt , przy wciskaniu czarnego przycisku jest wyraźny klik i amor zostaje zablokowany do odblokowania wciskasz niebieski i czarny odskakuje

 

Dzięki za pomoc, popuściłem manetkę od blokady przesunąłem w dół - teraz może osiągnąć pełen zasięg więc klika i blokuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy musiał ja miałem tak ustawione klamki ze musiał bym palce włamywać do hamowania i tu bardzo uważaj , przygotuj dobry klucz imbus ,;żaden wyrobiony , bo śruby w klamkach dali z plasteliny , i łatwo z sześciokąta zrobić okrąg

 

No właśnie wkurza mnie to, że mało wszystko być przygotowane, wyregulowane a tu takie niespodzianki. Dla kogoś kto średnio zna się na mechanice rowerowej to zawsze utrudnienie, tym bardziej że dotychczas jeździłem na starszym rowerze, którego budowa była zupełnie inna.

 

W jakich sklepach kupowaliście evado? Kupował ktoś przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też własnie w Goride kupiłem, nie miałem okazji wcześniej przymierzyć bo nie znalazłem takiego nigdzie w Trójmieście.

Nie chcę narzekać na sklep bo w sumie jeszcze nie wypróbowałem roweru, nie wiem czy jest dobrze wyregulowany, a manetka od blokady amora mogła sie przesunąc w transporcie.

W rozmowie telefonicznej w sklepie obiecali mi, że rower będzie w pełni przygotowany do jazdy- tylko poskładać siodełko, pedały, koło i kierownicę. Jak tylko wypróbuję to napiszę relację.

A Twój był odpowiednio wyregulowany i przygotowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście jechać do tego Krakowa po ten rower bo mam tylko 90km ale ostatecznie udało się w podobnej cenie sprowadzić u siebie w sklepie i było wszystko ok. 

 

Taka ciekawostka z gwarancji odnośnie kupowania przez internet :

W przypadku zakupu roweru w ramach sprzedaży internetowej sprzedawca zobowiązany jest do przygotowania roweru zgodnie z Obowiązkami Sprzedawcy. Klienci którzy nabyli rower drogą elektroniczną mogą realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta w innych miejscach niż miejsce zakupu pod warunkiem dokonania płatnego przeglądu w wysokości 15% ceny detalicznej roweru. W przypadku nie dokonania wyżej wymienionych czynności producent i sieć serwisowa producenta nie będzie honorowała uprawnień klienta wynikającego z karty gwarancyjnej. 

 

Wnioski  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest taki że jak coś się zepsuje to wysyłam do goride . bo nie zapłacę 450zł w innym serwisie

 

@sebab24

 w trójmieście w bugasport przymierzałem co prawda niższe modele ale rozmiarówka praktycznie ta sama

 

ps. pozdrower dla krajana

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście jechać do tego Krakowa po ten rower bo mam tylko 90km ale ostatecznie udało się w podobnej cenie sprowadzić u siebie w sklepie i było wszystko ok. 

 

Taka ciekawostka z gwarancji odnośnie kupowania przez internet :

W przypadku zakupu roweru w ramach sprzedaży internetowej sprzedawca zobowiązany jest do przygotowania roweru zgodnie z Obowiązkami Sprzedawcy. Klienci którzy nabyli rower drogą elektroniczną mogą realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta w innych miejscach niż miejsce zakupu pod warunkiem dokonania płatnego przeglądu w wysokości 15% ceny detalicznej roweru. W przypadku nie dokonania wyżej wymienionych czynności producent i sieć serwisowa producenta nie będzie honorowała uprawnień klienta wynikającego z karty gwarancyjnej. 

 

Wnioski  :icon_confused:

 

Przegląd za 450 zł ...masakra. Czytałem kartę gwarancyjną i widziałem zapis, że trzeba dokonać przeglądu w przeciągu miesiąca od zakupu w autoryzowanym serwisie Krossa- listy serwisów na Pomorzu nie znalazłem. Jeśli taki przegląd ma kosztować 450 zł to podziękuję..za tyle to dojadę do Krakowa samochodem (w razie czego) albo wyślę rower kurierem  :)

Trzeba mieć nadzieję, że to na tyle dobry sprzęt, że się nie zepsuje, w końcu to całkiem porządna maszyna i nie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest taki że jak coś się zepsuje to wysyłam do goride . bo nie zapłacę 450zł w innym serwisie

 

@sebab24

 w trójmieście w bugasport przymierzałem co prawda niższe modele ale rozmiarówka praktycznie ta sama

 

ps. pozdrower dla krajana

 

Oby się tylko nie zepsuł, wysyłka roweru kurierem też nie jest tania

Inne modle gdzieś tam się pojawiały, rozmiarówka niby to samo tylko nie wiedziałem czy geometria ramy będzie taka sama. Ogólnie z rozmiarem ramy chyba trafiłem dobrze, bardziej zależało mi żeby zobaczyć jak ten rowerek wygląda na żywo- przed zakupem.

 

A jak u Ciebie wyglądała sprawa regulacji, dostałeś rower przygotowany odpowiednio? Wszystko działa jak należy? Czy masz jakieś zastrzeżenia?

 

Ja jeszcze nie miałem okazji wypróbować a dziś pogoda też raczej na to nie pozwoli :(

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak słynie z odrzucania gwarancji , z hexagonem v3 syna nie było problemów z naprawami gwarancyjnymi ,

w gwarancji ponadto jest napisane że kross PROPONUJE wykonanie przeglądu więc nie jest on obowiązkowy , a wysyłasz albo do sklepu w którym kupiłeś , albo do producenta

odnośnie regulacji , wszystko było wyregulowane , ale klamki hamulca przykręcone pod takim kątem że musiał bym siedzieć na korbie aby z nich wygodnie korzystać , a przy ustawianiu wyszedł problem maślanych śrub , musiałem rozwiercić główkę śruby w prawej klamce i dać nową i to jest porażka w końcu to topowy model crossa marki kross :D

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zdziwiłem , nie wiem czy w montowni dają jakieś gorsze czy to shimano takie wstawiło , ale są maślane , w drugiej manetce klamce, nauczony doświadczeniem , jak tylko wyczułem że zaczyna się rozjeżdżać od razu zmieniłem klucz na troxa i wymieniłem śrubę 

edit.

nie w manetce tylko klamce hamulca , shimano deore , sorki za pomyłkę w kellys'ie neos'ie miałem klamkomanetki

Edytowane przez adithetank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...