Skocz do zawartości

[Rower] Kross Evado 7.0 2013r - hit 2014 ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Też szukam czegoś podobnego bo montaż niezależnych rogów wiąże się z przesunięciem fabrycznych grippów, obawiam się tylko czy te rogi nie będą za krótkie?

Kill84- jak będziesz montował te rogi, wymienisz grippy czy będziesz je przesuwał, czy może odcinał kawałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie rogi: http://www.bikecs.com/Produkty/CZESCI-Rogi-Rogi-UNO-BE_TG1/1597/140029

Przy montażu musiałem przyciąć z chwytów ten wystający pomarańczowy plastik na który nachodzą te przykręcane plastikowe zakończenia dzięki temu bez przesuwania rogi się zmieściły na kierowniku. Minus jest taki że teraz obracają mi się chwyty.

 

Zdjęcia po montażu: 
20140613_135407.jpg

 

czarne zabezpieczenia nie będą już wykorzystane 

20140613_150049.jpg

 

Muszę teraz wymyśleć jak trochę przyblokować to obracanie się gripów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi spasowały mi idealnie teraz jazda jest jeszcze bardziej przyjemna. 

 

Ps. Ważyłem ostatnio rower- waga pokazała 13,45kg (razem z podstawką licznika, 2x odblaski, koszyk na bidon, mocowanie pompki oraz trochę brudu) co po odjęciu pewnie dało by te katalogowe 13,33kg :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tego miejsca łączenia tylnej piasty z tarcza hamulcową nie widać - jest to przedni hamulec (widać adapter). Na przodzie nie mam podkładek, mam je tylko w liczbie dwóch około 1mm każda z tyłu. Mam taki problem, że obciera mi okładzina o tarcze po mocniejszym hamowaniu. Sklep mi podesłał nowiutką tarczę, ale to nie do końca rozwiązało problem. Słyszałem, że tam nie powinno być żadnych podkładek. Ja je mam zamontowane "fabrycznie" ponieważ jak je usunę to nie można ustawić szczęk hamulca. Źle nawiercone gwinty w POST MOUNT, albo coś z piastą. Masakra rowerek nówka, a tu taki ocierający (wkurzający) problem. Nie wiem co z tym fantem zrobić.

 

P.S. Kill84 jak możesz to sprawdź to miejsce na tylnym łączeniu się tarczy z piastą. Proszę także pozostałych użytkowników tego roweru o informację czy takowe podkładki posiadają w swoich egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się pobawić podkładkami. Ciężko w ogóle je dostać. Zauważyłem jeszcze jedną zależność, mianowicie gdy mocniej nacisnę na siodełko bądź to na pedały występuje ocieranie tarczy o okładziny. Może być to spowodowane za luźno skręconą piastą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka!!! Problem rozwiązany. Przyczyną była zbyt bliska odległość pomiędzy tarczą a zaciskiem, nie po bokach lecz u góry. Po zdjęciu szczę zauważyłem otarcie w tym miejscu w obudowie szczęk. Zastosowałem dwie podkładki podkładki pod te dwie śrubki co mocują szczęki do ramy i już nić nie ociera. Jednym słowem wystarczyło podnieść o grubość podkładki całe szczęki. :) Miało to swoje następstwa bo krzywiło to tarcze na boki. Dzięki za chęć pomocy Kill84. 

 

2014_06_20_0655.jpg

Edytowane przez Creme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...