Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę szkoda, że mimo wszystko nie trzyma w pamięci tych ostatnich 19h treningu i trzeba zgrywać dane przed każdym wyjazdem. Dwa pola przy distance i training time to czas i długość zjazdów i podjazdów? Profil wysokości na niebiesko? Porównywał ktoś może ten profil z profilem gps?

na upartego możesz nie kasować dystansów dziennych, tylko zapisywać to sobie jako kolejne LAPy, w opcjach to się nazywach runda. Potem tak samo możesz w czasie jazdy oglądać długość ostatniej rundy, czas, a nie dystans dzienny.... A w sofcie możesz podzielić/edytować taki LOG i rozbić każda rundę jako osobny dzień. Trochę roboty, ale da się to zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli mocowanie licznika to klasyczny sh*t czyli twist lock to ja dziękuję choć rozglądam się za czymś nowym. Ten 45* wkręt to przekręt maksymalny obliczony na zarobek. A wystarczyłoby aby zrobili wkręt około 90* lub jakiś zatrzask i nie byłoby szans na samoczynne wypadnięcie licznika z mocowania. Tydzień temu (3 lata używania, wyjmowany/wkładany około 20 razy) 1609 za 150 zł poszedł się je#%@. Lądowanie na ulicy pod kołami samochodów. Wypadł mi dokładnie trzy razy, dwa pierwsze na chodniku - bez obrażeń - ale powiedzenie "do trzech razy sztuka" sprawdziło się idealnie i już po liczniku. Nigdy więcej mocowania twist lock! Zaczekam - z niecierpliwością i smutkiem bo podobał mi się ten 1609 - aż zaprzestaną robić ludzi w konia i wymyślą inne, solidniejsze mocowanie abym nie musiał obawiać się o to, że licznik wyskoczy mi na pierwszym lepszym krawężniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych ma kombinację Sigma ROX 6.0 + przystawka + Sigma Data Center? I wrzuca swoje treningi na Endomondo?

 

Mam taki problem, że nie mogę wyeksportować pliku .fit. Nie wiem co robię źle. Pisałem do ich serwisu, ale nie odpowiedzieli. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Mogliby to napisać gdzieś na stronie. Wiem, to logiczne, ale... ;)

 

Korzystam z Endo, bo mam Blackberry, ale nie jest ono już pierwszej młodości i szybko się rozładowuje. Po 6 godzinach z Endo już leży, a wycieczka czasem trwa dłużej... Szukam rozwiązania, żeby mieć spokojną głowę o telefon i spokojną głowę o info z trasy. Chyba czas na Timexa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten 45* wkręt to przekręt maksymalny obliczony na zarobek. A wystarczyłoby aby zrobili wkręt około 90* lub jakiś zatrzask i nie byłoby szans na samoczynne wypadnięcie licznika z mocowania. Wypadł mi dokładnie trzy razy, dwa pierwsze na chodniku - bez obrażeń - ale powiedzenie "do trzech razy sztuka" sprawdziło się idealnie i już po liczniku. Nigdy więcej mocowania twist lock!

Szczerze powiem, że ja korzystam z liczników Sigmy z "twistem" od dobrych 7-8 lat i nigdy mi sam nie wypadł. Brałem udział w wielu wyścigach, jeździło się po Singlach itp. Dziwne że masz taki problem. Może konstrukcja nie do końca spójna?

 

Szkoda bo ja jestem bardzo zadowolony, a ROX6 spełnia moje oczekiwania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór te liczniki :)

Stricte do roweru pewnie lepsza Sigma, ale jak ktoś woli wszechstronność (bo np biega, chodzi po górach etc) to polecam zestaw Garmin 310XT  z czujnikami wyjdzie 1000zł  drożej ale ma się do wszystkiego.

 

Jedno wiem na pewno - tętno musi być, szczególnie jak ktoś jest mało doświadczony i startuje w maratonie - łatwo się zagalopować na przykład pojechać za kimś mocniejszym i potem paść:)

Ja tak mam że tętno 165-170 mogę mieć przez 4 godziny, więc  na prostych odcinkach go nie przekraczam.

 

jak ktoś ma już pulsometr to w ramach oszczędności można kupić sigma bc 16.12 sts a pulsometr zamontować na kierze  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, pod warunkiem, że kasuje się km dzienne przed każdą przejażdżką/treningiem.

Witam Chciałem się dowiedzieć jak to można zrobić? jak można usunąć kilometry dziennie jeżeli się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeżeli wczoraj cisnienie wynosiło 1.014.0 hPa. a dziś powiecmy mniej, to trzeba w ustawieniach to korygować? Czy wystarczy zkalibrować wysokość startu?

U mnie start to 218npm. wedłóg map i tak ustawiłem a gdy wrócę po okrążeniu 40km. wracając w dokładnie w to smo miejsce to wskazuje 222, do 226npm. Chyba że jest nie prawdziwa wysokość startu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koryguję moja sigmę do znanej wysokości startu ... w praktyce sprowadza się to do okresowej korekty w miejscu zamieszkania. 

Aby skorygować do ciśnienia musisz znać ciśnienie sprowadzone do poziomu morza.

Sigma ma jakiś algorytm który raz na jakiś czas "wybudza" licznik i mierzy ciśnienie ale jest to na tyle rzadkie ze już po kilku dniach wskazanie wysokości potrafi się rozjechać o kilka % bez ruszania licznika z miejsca.

 

Przy typowych jazdach "treningowych"  po swojej okolicy istotne są tak właściwie tylko przewyższenia a nie realna wysokość.

Realna wysokość zaczyna odgrywać rolę jak wspinasz się na jakąś górę :)

Różnica wysokości miedzy start >> meta , które są w tym samym miejscu wynika ze zmiany ciśnienia atmosferycznego w czasie trwania przejazdu.

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiadam ROX-adrugi dzień wraz ze syacją i oprogramowaniem.

Cały zestaw budzi załufanie co do jakości, jak to w Sigmie. Dziś zabieram się za jego podłączenie.

Pozwolę sobie dodać do twego wątku by nie zaczynać nowego jedno pytanie odnośnie konfiguracji:

 

- oprogramowanie Sigmy umożliwia konfigurację wstępną z poziomu komputera?

 

W słupy z ikonami po lewej stronie na dole jest ikonka ustawień. W tutorialu na stronie sigmy wygląda to tak jak by byulo to mozliwe ale może oni korzystają z ROX-10?

Ja po kliknięciu widzę tylko dane odnośnie przebiegow , wysokości, kalorii ale ich wprowadzenie nic nie zmienia w liczniku. Program mam jeszcze nie zarejestrowany, może to być tym podyktowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd - z jakiej stronki i względem jakiej lokalizacji pobieracie dane dotyczące ciśnienia atmosferycznego do kalibracji licznika?

Czy kalibracja wymagana jest każdego dnia?

Skąd - z jakiej stronki i względem jakiej lokalizacji pobieracie dane dotyczące ciśnienia atmosferycznego do kalibracji licznika?

Czy kalibracja wymagana jest każdego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...