Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy użytkownik Rox'a 6 i też nasuwa mi się kilka pytań na które miło by było znaleźć odpowiedź, pobieżnie przeszukując 24 strony nie znalazłem inf. jeśli jest, to z góry przepraszam i proszę o podpowiedź na której to jest stronie. Do rzeczy, przejechałem dopiero 400km i dalej wnerwia mnie pikanie pulsometru.. ja czuje, że serce naparza mi jak u chomika i wiem, że muszę ogarnąć tętno ale mam jeszcze z 10 minut jazdy pod góre... i "ja tu walcze o życie" a to ustrojstwo mi pika co chwile... da się to pikanie jakoś wyciszyć? Nie znalazłem nic na ten temat w instrukcji. A drugie dziwne zachowanie to to, że czujnik kadencji wyłapuje super natomiast przy połączeniu z czujnikiem prędkości wyświetla mi się napis pusta prędkość i miga ikona baterii, raz sprzęt jest nowy więc wykluczyłbym normalnie słabą baterie, ale sprawdziłem ja multimetrem i miała 2.86V, wiec władowałem nową z około 3.2V i dalej to samo, muszę raz kliknąć w którykolwiek z przycisków by zaczął normalnie wyświetlać. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem, dziękuję. Ale odnośnie baterii to jak napisałem, wymieniłem a komunikat pojawia się dalej. Jak łącze z kadencją albo pulsometrem nie ma problemu, a prędkość mimo nowej baterii dalej sype takim błędem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Sigma jakiś czas temu uraczyła mnie komunikatem o pustej baterii w czujniku pulsu. Problem w tym, że po wymianie baterii nadal jest ten komunikat. Wymieniłem już profilaktycznie baterie wszędzie poza samym licznikiem, doczytałem w instrukcji żeby przy wymianie zostawić czujniki bez baterii na około minutę i dalej to samo - „pusta pasek” :/

Poza tym komunikatem wszystko śmiga.

Widzę, że przedmówca ma podobnie, tylko komunikat o czujniku prędkości, jakieś remedium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Rox 6.0 są błedy i komunikat o rozładowanej baterii w pasku lub czujniku prędkości / kadencji nie zawsze się potwierdza.

W moim przypadku komunikat "pusta pasek" pojawiał się gdy bateria w zegarku(liczniku) była rozładowana.

Po wymianie baterii w zegarku (liczniku) komunikat się nie pokazuje i wszystko działa jak należy.

Bateria w zegarku (liczniku) wystarcza mi średnio na 6-mcy. Batimex w Pruszkowie - b. dobry sklep z bateriami. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batimex owszem ma spory wybór bo się specjalizują w ogniwach.

Jednak wielokrotnie zawiodłem się na ogniwach firmowanych ich marką.

Za każdym razem jak wpadała mi w ręce bateryjka Batimex okazywało się że jest gorsza od odpowiednika Varty, Panasonica czy nawet Renaty.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duracell to najbardziej przereklamowane i najdroższe baterie jakie są gdziekolwiek w ofercie, nie mające absolutnie startu do często o wiele tańszych baterii. Płaci się większą część kwoty za króliczka w reklamie, nic więcej.

 

W baltrade CR2032 macie często z podaną zmierzoną pojemnością, różnice są marginalne w pojemnościach między bateriami ale już nie w kwestii ceny. Takie Maxell są made in japan, kosztują po rabacie 1,15pln i mają pojemność taką samą jak Duracell za 2,70 po rabacie.

 

Ale to o sensorze, bo do komputerka 2045 za wiele dostępnych nie ma... :D Ale tutaj pewnie analogicznie jak w mniejszych pastylkach - cena nie jest współmierna do jakości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inne pytanie jeszcze, bo nie znalazłem... rano jadę do pracy a wieczorem z niej wracam, wychodzą mi z tego tak naprawdę dwie wycieczki.. czy da się jakoś odseparować to w liczniku? Bo jak testowo zresetowałem po porannym dojechaniu to się skasowało i pozostał mi tylko powrót.. wiem, że jest Lap, ale nie jestem pewien, czy nie ma bardziej odpowiedniej opcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą podgląda ktoś z was LAPy w Sigma Data Center?

Mam taki problem że podczas jazdy gdy robię jakieś kółka licznik wskazuje mi dobry czas każdego LAPa. Potem gdy wrzucam to do SDC to zaraz po wrzuceniu czasy też są wyświetlane poprawnie, natomiast po jakimś czasie (nie wyczaiłem jeszcze co jest powodem i kiedy się tak dzieje...) gdy wchodzę w ten sam trening, czasy  LAPów są wzięte z kosmosu, np. kółka które zwykle zabierają mi około 5-6 minut (i zaraz po wgraniu takie czasy widzę w SDC) przybierają np. takie wartości:

1:05.0, 2:38.5, 1:30.0  (to są trzy kolejne czasy trzech kolejnych okrążenia) gdzie normalnie ten czas był wyświetlany w ten sposób 5:21.0 co znaczyło że okrążenie trwało 5 minut 21 sekund.

Pozostałe wartości każdego LAPu (średnia prędkość, dystans, tętna etc.) są wyświetlane poprawnie i tylko te czasy coś świrują. Sytuacja dotyczy zarówno czasu okrążenia jak i czasu od startu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 3 tygodniach używania ROX6 końcu podłączyłem go pod stację dokującą i Sigma Data Center.

Na pierwszym ekranie była do pobrania tylko jedna aktywność, która zawierała trasę z jednego dnia - ostatniego dnia jazdy. Dlaczego nie widać innych z poszczególnych dni poprzednich?

 

Myślałem że zobaczę aktywności w kalendarzu, a tutaj tylko jedna była widoczna. Co z resztą ? Czyżby licznik pamiętał historię ostatniej podróży?

 

Gdzieś czytałem o 19 godzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

 

Rox-a 6.0 oceniam bardzo słabo. Na 100% jest to moje ostatnie urządzenie SIGMY SPORT.

Oprócz błednych komunikatów odnośnie rozładowanej baterii oraz problemu ze wskazaniem poprawnej godziny największy minus to elementy odpowiadające za trzymanie licznika w podstawce. Obecnie licznik się trzyma bardzo słabo, jakiekolwiek manipulowanie przy liczniku w trakcie jazdy w terenie może zakończyć sie zgubieniem licznika... 

 

Firma SIGMA SPORT poprosiła o odesłanie kompletnego urządzenia o ile jest na gwarancji..lub zakup rox 5.0 w propocyjnej cenie 350zł (sam zegarek)

 

"We received your email and we are able to offer you a computer head of the model Rox 5.0 (without accessories) for the price from 76,45 € (includes VAT and shipping costs). Rox 6.0 is not available any longer.

If you want to accept our offer, transfer of our account (Deutsche Bank NW, Bank Code 54670095, account number 0625566).

IBAN-NR:
DE44 5467 0095 0062 5566 00

SWIFT-BIC-CODE:
DEUT DE SM 546"

 

W podobnej cenie kupię rox 5.0 wraz z czujnikami w Polsce....

 

Jeśli ktoś ma inne zdanie na temat rox 6.0 to proszę o przeanalizowanie dwóch rzeczy:

1. ROX 6.0 nie jest już dostępny

2. Nowy ROX 7 i 11 - elementy odpowiadające za trzymanie licznika w podstawce.

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...