Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik u mnie chodzi jak brzytwa.  Najlepszy licznik na rynku z tych nie wymagających codziennego ładowania. Twoje problemy wydają się banalne do usunięcia. Migające zero wskazuje na brak synchronizacji czujnika paska z licznikiem. Zacięcie wskazania na jakimś poziomie też wskazuje na przerwanie transmisji z paska z czujnikiem do bazowego licznika w tej właśnie chwili pomiaru. Jeżeli stan taki trwa dłużej to licznik wyłącza tą opcję i pole w liczniku nic nie wskazuje. To jest normalne. Co masz zrobić ?  Zwilżyć elektrody paska pulsometru. To nie kwestia baterii - jeśli licznik jest oczywiście nowy.  Potrzebne  baterie najlepiej kupić w Centrum Rowerowym - najtaniej. Jedna starcza na 6 miesięcy.  Niektóre lampki zaburzają  działanie licznika . Testuj przy wyłączonym oświetleniu. Szczególnie te tanie.  Jak nie pomoże , nie kombinować i nie denerwować się . Wysłać do sprzedawcy w ramach reklamacji. Pozdrawiam.   

Witam,

Kupiłem Rox 6.0 i testuję od kilku dni i pulsometr doprowadza mnie do szału. Czy ktoś uporał się z jego zawieszaniem na stałych wartościach bądź całkowitym zaniku odczytu i miganiu na pozycji 0? Dodam, że kadencja i inne parametry od początku działają bez zarzutów. Nie wiem czy to jakieś chwilowe przejście, elektrostatyka czy od razu reklamować? Co prawda baterii nie wymieniałem jeszcze bo nigdzie nie mogę dostać od ręki cr 2450. Wymieniałem jedynie w pasku, ale to nic nie daje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety w czasie powrotu znów zaczął się wieszać po kilku km. Na szczęście udało mi się dorwać baterie to komputerka i po wymianie następne 3h w czasie jazdy śmigał aż miło. Data sprzętu to 2014 więc może ta oryginalna bateria już siadła. Zobaczymy jak dalej pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Helo, reaktywuje dyskusję! :P

Mam licznik rox 5.0 z pulsem i kadencją, zastanawiam się nad zakupem tej daty center od sigmy... Warto jest podwyższyć jakość trenowania takim programem? Daje to jakieś możliwości, fajne opcje, które bez tego oprogramowania są nieosiągalne? Co jest potrzebne aby się tym bawić? W sensie program, to wiadomka, ale chyba jest jeszcze jakiś kabelek czy coś który też być musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo po treningu to możesz zapisać sobie średnią/maksymalną prędkość, kadencję puls, przewyższenie za cały trening, ale nie prześledzisz na wykresie co się działo podczas treningu (w każdej chwili treningu)

co oczywiście nie znaczy, że takie śledzenie jest niezbędne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce opadają :( - pobudka!!!! jakimi "współrzędnymi"???? przecież GPS ma tylko ROX 10 !!

wykresy są w funkcji przebytego dystansu

 

google u Ciebie nie działają?

tak trudno wejść na strnę data center i wybrać screenshots?

http://www.sigma-data-center.com/eu/en/cmsDataCenter/1/0/0/0/screenshotsvideos.html?scriptMode=cmsdatacenter&Path=datacenter/screenshots-videos

 

jestem przekonany że na YouTube też coś będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład:

http://lmgtfy.com/?q=stacja+dokuj%C4%85ca+sigma+rox+allegro

 

A sam licznik świetny. Przełamałem się i jednak ROX 6.0 wziąłem. Nie żałuję :)

Biję się w pierś, człowiek nie jest w stanie niektórych tematów ogarnąć nie mając sprzętu w ręce i dlatego dopiero po zgraniu pierwszych danych uświadomiłem sobie co mi daje tak naprawdę altimetr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może ktoś podpowie mi jak ustawić parametry licznika sigma rox 6.0  żeby prawidłowo mierzył moje tętno w instrukcji sigma nie podaje takich informacji w google też nie bardzo mogę znaleźć ??? będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że licznik poprawnie odczytuje tętno, bardziej zależy mi danych i ustawieniach jakie należy wprowadzić do licznika żeby je kontrolować tj. w jaki sposób sprawdzić tętno max (obliczyć ze wzoru)?, którą wybrać strefę fit/fat/indywid. (mam 180cm - 86kg - 32lata) i jak ustawić intensywność stref f1/f2/f3/f4 od czego to jest uzależnione, przyznam się że jest to dla mnie trochę czarna magia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego haah z tym to już nie taka prosta sprawa. Bardzo trudno jest sprawdzić swój hrmax, najwiarygodniej z lekarzem i w laboratorium ;) metod zastępczych jest wiele ja robiłem to testem szybkiego marszu na bieżni. Na rowerze istotniejszy od tętna max jest jednak próg mleczanowy. Tutaj że sprawdzeniem jest lepiej ( choć tylko trochę). Polecam Ci test 30 minutowy z bibli kolarza górskiego. Mi sprawdził się idealnie i doskonale ustawił mój próg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, pojawił się kolejny problem z ROX6.0.

Otóź po podłączeniu stacji dokującej do komputera i wpięciu licznika zapala się zielona dioda w stacji dokującej i nic więcej się nie dzieje.

Dotyczchas program sigma data center automatycznie zaczytywał dane z licznika.

Sprawdzone na 2 komputerach z windowsem 7.

Jest jakiś program do diagnostyki? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio pokazuje że należy wymienić baterię, jeszcze nie zdążyłem kupić i tego zrobić. Mam nadzieję, że to może być też powód....

Zapewne na 99% tak jest. Daj znać czy po wymianie baterii wszystko działa jak należy. Na komputerach nie wprowadzałeś jakiś zmian typu nowe aktualizacje albo, tfu zgiń przepadnij ;), Windows 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...