Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tymi wyskosciami i cisnieniami. Wysokosc n.p.m, skad to najlepiej wziasc, bo nie moge tego znalezc. Wysokosc miejsca startu wprowadzilem wg mapki z netu. Czasami wysokosc w miejscu startu  (na glownym ekranie licznika), jest zupelnie inna po powrocie do tego samego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest zupelnie inna po powrocie do tego samego miejsca.

 

Bo w trakcie wycieczki zmieniło się ciśnienie atmosferyczne o czym licznik nie wie. 

Licznik zmianę ciśnienia zawsze interpretuje jako zmianę wysokości.

 

Link do mapy wysokości podał kolega znajdujesz swoją lokalizację i wpisujesz wysokość do licznika.

Wysokość tą trzeba raz na jakiś czas uaktualnić aby odnosiła się do ciśnienia panującego w danym momencie w tej lokalizacji.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jako nowy witam wszystkich. Od razu piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Mam licznik Rox 6.0 CAD i nie działa mi pomiar prędkości. Cała sytuacja wygląda tak, że kiedy przesuwam magnes koło niego czujnik "pika" ale na wyświetlaczu nic się nie zmienia. Kadencja i tętno działają dobrze. Co ciekawe czasem udaje mi się odpalić czujnik prędkości na baterii z kadencji, ale wtedy kadencja nie działa. Raczej nie jest to problem baterii, bo ta sama działa w pulsometrze. Wypróbowałem kilka nowych baterii, Sony, problem pozastaje. Zmieniłem baterię w liczniku, była słaba, a problem nadal został. Ktoś spotkał się z czymś takim? Mam wybór w tej chwili, albo prędkość, albo kadencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Dzis podczas jazdy zauwazylem rozbieznosci. w zasadzie cala trase jechalem w przedziale drugim tetna 60-70%  odczyty ze zdjecia nr1), natomiast na ekranie, na ktorym sa podsumowane wszystkie strefy, wychodzi ze jechalem w 1 i 2 przedizale. Ktory z tych ekranow jest bardziej wiarygodny? Czy 60-70% maksymalnego tempa jest odpowienie na spalanie tluszczu? wg internetu powinno byc ok, ale jeszcze chcialbym poznac wasze zdanie.

post-189612-0-09161000-1441204046_thumb.jpg

post-189612-0-53609700-1441204048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje z prędkością, tętnem i kadencją od około 1,5 roku. Zadowolony jestem, bo wszystko działa bez zarzutów. Jedynie niedociągnięcia to wyrabiająca się podstawka - dla świętego spokoju przewierciłem podstawkę i wkręciłem śrubę blokującą licznik, ponieważ chodził już ze sporym luzem.

 

Bo chińskie latarki robią totalny bajzel w eterze ... Cateye volt 300 tez zakłóca ale tak jak piszesz odsunięcie lampki od licznika pomaga

 

Moja latarka Mactronic Noise zakłóca wszystkie czujniki - pomogło dopiero zamontowanie jej na kasku...

 

 

 

komunikat bateria pasek pusta.

 

Błąd tłumaczenia - trzeba wymieniać baterię w liczniku a nie pasku tętna jak sugeruje alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Denis 44 ma rację, ja też zauważyłem że od kąd resetuję ręcznie to problem z godziną znikną.

a tak ogólnie z rox 6.0 jestem bardzo zadowolony i szczeże go polecam. Spełnia wszystkie moje wymagania jako średnio zaawansowanego kolarza.

Najbardziej jestem zadowolony z pomiaru kadencji poniewarz bardzo pomógł mi wyćwiczy nogi do równomiernego pedałowania co przełożyło się na lepsze wyniki a mniejsze zmęczenie.

Acha pomiar kalorji też jest ok. ardzo przydatny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Dwa tygodnie temu w lekkim terenie zgubiłem swoją Sigmę BC 16.12..Jako że licznik jest mi potrzebny po dwóch dniach porównywania różnych liczników wybór padł na Sigmę ROX 6.0 bez kadencji bo została mi po BC 16.12.Konfiguracja przebiegła bez żadnego problemu,kadencja również działa bardzo dobrze.Z licznika jestem bardzo zadowolony,spełnia on moje oczekiwania.Ale niestety mam też mały problem.Jeżdżę również po zmroku,posiadam tanią diodową lampkę przednią która niestety zakłóca mi pracę licznika(nie działa ani prędkość ani kadencja).Czytałem wszystkie posty i u mnie nie ma znaczenia czy lampka miga czy świeci,nic nie daje przesunięcie lampki na jeden koniec kierownicy a licznika na drugi.I tu moje pytanie.Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną lampkę która nie zakłóca pracy tego licznika bo nie mogę nigdzie nic znaleźć na ten temat a nie chcę kupić innej która będzie sprawiała taki sam problem.Lampka ma być używana do jazdy poza miastem oraz po parku(nie oświetlonym).Cena jaką mogę wydać to 150zł do 200zł.Wiem że to nie temat o lampkach tylko o liczniku ale po części to mojej Sigmy to właśnie dotyczy.Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda niekoniecznie ten dział ale wątek pasujący. Będę miał do sprzedaży cały zestaw Sigma ROX 6.0 STS. W komplecie pulsometr, kadencja, stacja dokująca, kupon na zniżkę na oprogramowanie Sigma Data Center, dodatkowy uchwyt z wysięgnikiem. Licznik kupiony na wiosnę w Agito, wszystko sprawne, na gwarancji w bardzo dobrym stanie. Cena około 400 zł. Jakby ktoś był zainteresowany, wyślę zdjęcia. Sprzedaję tylko dlatego, że mam okazję kupić kompletny zestaw Garmina 500 za 600 zł, używany oczywiście :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...