Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour xcr lo vs xcm hlo v3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam rower hexagon v3 już od 3 lat. Znudził mi się podstawowy amortyzator i chciałbym go wymienić na jakiegoś Suntour'a. Przedział cenowy to 200-300zł. 

Zastanawiałem się nad dwoma modelami:

SR Suntour XCR LO:

http://allegro.pl/amortyzator-suntour-xcr-lo-100mm-bialy-2013-pivot-i4170622905.html

SR Suntour XCM V3 HLO:

http://allegro.pl/amortyzator-suntour-xcm-hlo-v3-26-z-blokada-100m-i4188420477.html

 

Proszę o pomoc w wyborze, albo zaproponowaniu zupełnie innego modelu w takim przedziale cenowym.

  

Edytowane przez PolishHexagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych nowych xcm tez juz sa tlumiki, ale jak one pracuja to nie mam pojęcia. Jeździłem sporo czasu na starszym modelu xcr i bardzo przyjemnie to chodziło w porównaniu z uginaczami opartymi na elastomerze. Bierz xcr i się nie zastanawiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani xcr ani xcm - jezdzilem na obydwoch i to sa tak naprawde uginacze bo amortyzatorem tego sie nie da nazwac. Dozbieraj troche kasy i kup minimum raidona lub epicona - odwdziecza Ci sie praca prawdziwego amora i dofatkowo gwarantuje Ci, ze wytrzymaja sporo dluzej.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu Rebe.

 

Nie przesadzaj ze XCR pracuje tak strasznie, jest duza roznica w pracy miedzy XCM a XCR.

 

Nie twierdze że nie ale różnica między xcr'em a epiconem to przepaść.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, XCM V3 HLO ma już tłumik, bylem zmuszony go kupić bo mi się budżet skończył na tablicy nowego  za 100 zł wytargałem :D, i dostał już baty we Wiśle i powiem tak nie spodziewałem się że w ogóle on "pracuje" nieźle się radził na wertepach, chce go zalać olejem żeby bardziej zmiękł, ogólnie jestem zadowolony, jedyny minus to waga :/, ale jednak to nie jest to co mój stary manitou axel camp, [niech mu ziemia lekką będzie] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

na wstępie wszystkich pozdrowię bo to mój pierwszy post na forum.

Mam XCM HLO v3 w Giant Talon 29er 2.

 

Przy większych nierównościach ugina się jak trzeba. Przy mniejszych wcale się nie rusza. Wydaje mi się, że jest słabo nasmarowany i jeszcze nie rozruszany - kupiony 2 tygodnie temu.

Mam 2 pytania do osób które znają się lepiej:

 

- czy pokrętło do blokady na prawej goleni powinno być tylko używane w skrajnych położeniach otwarty / zamknięty, czy też w pozycjach pośrednich regulując siłę kompresji?

 

- jakim smarem go nasmarować? (więdząc jak to jest zbudowane i na jakiej wysyokości są ślizgi, które trzeba smarować opcje wlewania olejem trochę mnie bawią :)

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...