Skocz do zawartości

[rower] 29er dla mass Leader makrokesz


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ze dwa tygodnie temu ogladalem tego sprzęta w Auchanie w Lublinie. Podczas przesuwania roweru słychać było charakterystyczne cykanie, rower posiadał 7 biegów z tylu a najmniejsza zębatka wyglądała na 13 zebow.

 

Istnieje oczywiście możliwość, ze różne sklepy dostały rowerki z różnym osprzętem ale jakoś w to watpie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Realu, macałem tego czerwonego 29, potem model Challenge czy jakoś tam, a na koniec coś w stylu crossa. Wizualnie najładniejszy, amor XCM, przerzutka tył Alivio, ale strasznie ciężki, na oko z 18 kg. Ale fajnie zmontowane te rowery, stoją obok siebie dwa 29 i mają inne pedały, jednen srebrne, drugi czarne :) A któryś miał takie opony balony że ja pierdziu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Oglądałem jakiś czas temu w sklepie oba te rowery, niebieski miał lepszy osprzęt i przede wszsytkim blokadę amora. Ale nie o to chciałem zapytać..

Zastanawiam się nad zakupem tego czerwonego, ale nie wiem czy jest sens, niestety w sklepie nie udało się go przetestować jak trzeba. Roweru używam do codziennych dojazdów do pracy po Warszawie, ale w weekendy lubię wyskoczyć do lasu itp.

O ile na weekendy będzie ok, to zastanawiam się nad tymi dojazdami do pracy na takim rowerze ? Amor był baardzo miękii i boję się żę bedę się znacznie bardziej męczyć.. Niebieskiego z blokadą już u mnie w sklepie nie mają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aż specjalnie się zarejestrowałem żeby dołączyć do tej dyskusji na temat czerwonego lidera. Na początek, jestem amatorem jeśli chodzi o rowery i sprzęt ale ciemny nie jestem. Do biednych nie należę ale roweru za 2000 zł nie kupię.

Kupiłem tego lidera adekwatnie do mojego wzrostu(188 cm) za 1124 zł w realu. Nie potrafię powiedzieć konkretnie co ten rower na na pokładzie ale popołudniu mogę cyklach parę fotek to się dowiecie po trochu co tam siedzi. Co do ogólnego wyglądu, jak się pokrywa większość naklejek rower staje naprawdę imponujący. Co do wagi, to później podam dokładnie wagę ale musze przyznać, że to nie jest rower dla każdego swoje waży ale to kwestia gustu, mi osobiście bardzo pasuje. Jeździłem nim normalnie po asfalcie i nie odczułem jakoś specjalnie zmęczenia ale trzeba trochę pedałować. Nie jest jakoś specjalnie głośny. Pojechałem nim w lasek i tu się zaczęła zabawa. Po mimo wagi jest w pełni sterowany, nie ma problemu na zakretach, skakać tez potrafi. Ogólnie mega pozytywne zaskoczenie. Zrobiłem wizytę w serwisie xxx tak w celu sprawdzenia czy wszystko gra. Tam koleś radził przednia przerzuty zmienić bo badziewia co dziś zamierzam robić jak się z czasem wyrobie. Dla mnie rower mega!

Sorka za błędy. Siedzę w pracy i pisze z telefonu:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camil85ster - mógłbyś napisać coś więcje o jeździe po mieście na tym rowerku ? nie wiem jaki wolnobieg / kaseta tam jest ale ciekawi mnie jakie najmocniejsze przełożenie no i jakie prędkości są do ogarnięcia tym sprzętem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Po mieście jeździ się dobrze. Nie tak, że powiedzmy po 2km opadasz z sił ale pomęczyć się troszkę trzeba. W rowerze masz przy kupnie oponki Rubena 2.2 które są bardziej na teren, właśnie w lasek czy szuterek. Ja będę je zmieniał na coś uniwersalnego i cieńszego, np na 2.0 czy 1.9. Masz w rowerku kasetę 8 rzędową i trójeczkę z przodu wiec jest 24 przełożenia. Wiec do wyboru. Ja osobiście jeżdżę tak: na przodzie z jedynki nie korzystam wcale, przeważnie, przód: 2, tył: od 3 do 8 i przód: 3, tył: od 2 do 8.... Zależy do sytuacji i drogi. Jak szybko pojechać można nie wiem, dziś tez licznik kupię i jak pogoda dopisze to jutro się dowiem ale autobus na prostej można pokonać:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem oznaczeń ale nie znalazłem, mam 185 i był ok ze sporym zapasem sztycy. Czekam w takim razie na info jaka jest taka przelotowa prędkość na tym rowerku, no i jak z ew ruszaniem spod świateł, bo z tym amorem boję się że może być kłopotliwie :/

PS : W Twoim rowerze też suport mocno wystaje z jednej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 'tego czerwonego' i kumplem Zibry który napisał już conieco w tym temacie. Choć nie mam za bardzo porównania to z roweru jestem bardzo zadowolony. Kupiłem za 949 zł w Realu (promocja z nieco ponad 1100). Ostatnia sztuka, więc nie wiem czy był wybór rozmiaru ramy. Ja mam 26 cali, opony inne niż ktoś tu już pisał a mianowicie Kenda 29 * 2,1. Od razu po kupnie coś tarło w przednim hamulcu, ale to chyba źle założone koło, nie mając zielonego pojęcia o rowerach, zdjąłem koło i ponownie założyłem i jest OK. Jedeny co słychać w czasie jazdy po asfalcie to opony. Przerzutki wchodzą bez problemów . Waga to dokładnie 15 kg (z dokładnością do 50 gram). Wizualnie prezentuje się naprawdę fajnie, siodełko miękkie. Nie widać jakiś niedoróbek, starannie wykonany. Jeśli ktoś ma jakieś pytania służę pomocą.

Co do amortyzatora to faktycznie jest chyba miękki, są tam po obu stronach pokrętła +- ale nie widzę żadnej różnicy jak na max dam + czy -.  Fajnie się jedzie leśną drogą nawet jak są korzenie. Hamulece działają jak powinny, ten przedni tylko jakiś głośniejszy. Może to kwestia dotarcia bo przejechałem nie więcej niż 30 km.

Edytowane przez Michail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skomentuje od razu post kolegi wyżej. Gratulacje promocji. Dziś byłem w realu i też ostatnia sztuka stała, dokładnie taka sama jak moja za 950 zł ale nie zdołowało mnie to...za mocno. Ważyłem rower i mój już waży dokładnie 16,2 kg. Przerzutka została zmieniona z shimano "badziew" na shimano "coś za 30 zł" i chodzą miodzio. Różnica w zmianie przełożeń jest od razu odczuwalna. Kupiłem również licznik, Sigma BC 1009 i tu muszę powiedzieć,że nie obeszło się bez problemu. Mianowicie chodzi o dość spory rozstaw amorka przez musiałem kombinować podkładkę pod sensor. Na zdjęciu znajdziecie moją rozkminkę, wgląda to jak wygląda ale działa ale i tak daję wielkiego minusa dla producenta, że  za taką cenę (89zł) nie dołożył zadnej podkładki czy coś do zestawu.

 


Tu macie jedno zdjęcie po zerwaniu tych chamskich naklejek, tyle mogę dodać:-( Ogólnie zdjęcia całego roweru można zobaczyć u mnie na profilu w galerii.

post-174698-0-61509000-1399659396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wagi: mój nie ma stopki, koszyka pod bidon, latarki, licznika, ważyłem na dwóch wagach, solo i z sobą, bite 15 kg

a może i opony są inne

Edytowane przez Michail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...