Skocz do zawartości

[Okulary] Szkła korekcyjne


Zefirowaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jakieś sklepiki w sieci, gdzie jest jakiś normalny opis, dostępność tych okularów? Parę godzin szukania, wszędzie wszystko na odpierdziel. Katalogi ładne, a kupić nie ma gdzie. Shimano, Fischer, Accent, Arctica, Rudy, co się dało, to przejrzałem, a później albo nie ma, albo opis szyfrem i strzelaj co kupujesz, albo strony gdzie bym się bał podać mejla, a co dopiero kasę wydawać.

 

Ewentualnie gdzieś w Poznaniu, okolicach, gdzie przymierzę, obejrzę?

 

@Edit

Po 300 latach poszukiwań te wyglądają dobrze - http://google.com/najlepsze-okulary-rowerowe.html - jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Idealne rozwiązanie to nie jest ale warte rozważenia.

 

Trochę za drogie na rower takie szkiełka?

 

Osobiście uważam, iż najlepszym wyjściem w takiej sytuacji są soczewki kontaktowe. Ogólnie na rowerze okulary, które nie są typowo sportowe nie bardzo się nadają i już nie dlatego, że spadają, ale z powodu wpadających owadów za szkła. Wpadająca osa, albo pszczoła między oko, a okulary korekcyjne to nie jest miłe przeżycie.

Wracając do soczewek, jeżeli ktoś nie używał to sztuka polega wyłącznie na zakładaniu i ściąganiu, ale wygoda założonej jednodniówki i możliwość noszenia okularów na jakie ma się akurat ochotę jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "rower" to owszem - drogo. Na codzienny użytek oraz na rower - tu już rozsądniej. Wpadające owady - nie miałem takiej okazji ale pewnie może się zdarzyć. Okulary mi nie spadają acz nie robię akrobacji itd. Zapewne można się wyposażyć w gumkę z tyłu głowy zaczepioną o zauszniki jak już się robi poważniejsze wariacje.

Soczewki - super sprawa jak już się założy ale szlag mnie trafia jak to mam robić (brak wprawy; zdjęcie soczewek to już pikuś) stąd wolę okulary. Koszt też spory w perspektywie paru lat. Soczewki okazyjnie... do kina 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe bryle korekcyjne Solano z takim "ficzerem" w postaci przeciwsłonecznej nakładki.Trzyma się to na otworku i dwóch magnesach i nie ma siły żeby samo odpadło.Wadą jest to,że takie oprawki dość nisko leżą na nosie i nie chronią oczu tak jak sportowe okulary.Ale chyba można to zaakceptować bo jeżdżę w tych okularach z 7 lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja podobnie jak mamrower po 301 latach poszukiwań zamówiłem Shimano EQX2 PH wraz z ramką i jest wielce prawdopodobne,że je zwrócę bo przymierzałem S70X tego samego producenta i okazały się za wąskie.Ostatnio sprzedawcy ze sklepów internetowych polecali mi Alpina PSO VL+ ze szkłami Varioflex, na pewno jest to dobra opcja ale o ponad 100wę droższa od Eqinoksów.Warte podkreślenia jest to,że Alpiny podobno są szerokie i pasują dla osób o szerokiej twarzy.

Pzdr.Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...