Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Judy SL- pomoc w odnowieniu


ska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, na początek chciałem powiedzieć, że od kilku lat obserwuje forum, ale dopiero teraz postanowiłem się zalogować ponieważ mam nie lada problem. Parę lat temu bardzo czynnie uprawiałem sport i nawet wystartowałem w kilku zawodach, ale niestety musiałem to porzucić. Ale że jako sytuacja moja się nieco poprawiła postanowiłem powrócić do korzeni i na początek zakupiłem sobie rower z amortyzatorem jak w tytule. Na początek chciałbym go dobrze rozpoznać, wygląda ten jak na zdjęciu tyle że zamiast RACE pisze SL (o ile się nie mylę 2001?) post-174060-0-53991000-1398326672_thumb.jpg

 

Zaczęło się od tego jak poszedłem do miejscowego sklepu rowerowego i obsługa oznajmiła mi że nie mają dostępu do części zamiennych i jak chcę to muszę szukać na własną rękę i mam nadzieje że brać rowerowa mi w tym pomoże. Sprzęt ma swoja lata to fakt, ale wiem, że jest to kawał dobrego amortyzatora i pomimo zupełnej nieopłacalności chcę go reanimować. Więc do konkretów, potrzebuje uszczelki zbierające kurz i olejowe, pokrętła z góry bardzo ciężko chodzą a z wentyla z dołu od regulacji tłumienia również leci olej. Ma też delikatny luz na goleniach więc i tuleje ślizgowe również są potrzebne, za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny pozdrawiam.

 

 

 

Edytowane przez Maniak
regulamin ptk 2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części zamienne - jeśli jest jakakolwiek szansa - dostępne na ebay.com, ewentualnie na naszym allegro - ale prościej będzie chyba kupić cały widelec jako ewentualnego dawcę. 

Uszczelki do goleni 28 mm - prawdopodobnie będą pasować obecne produkty RS - dostępne u np polskiego dystrybutora Harfa z Wrocławia. 

O ślizgach raczej możesz chyba pomarzyć :)

Możesz założyć konto na np mtbr.com i tam popytać - największe forum mtb.

 

Z mojego doświadczenia kultura pracy będzie zbliżona do współczesnych widelców sporo niższej klasy niż ten ówcześnie. Jeśli sie upierasz - pewnie że można go reanimować jednak praktycznego sensu nie widzę żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślizgi nie ma szans a resztę da się zdobyć ale wysiłek i koszt nie będzie współmierny do nakładów. Aż tyle nie warto inwestować w ten amorek bo aż tak dobry nie jest. Ot zwykły acz solidny uginacz. I żeby nie było to miałem nowszy model tego Judy SL przez blisko 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...