Skocz do zawartości

[Lemondka] lemondka w rowerze fitness


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, pomóżcie mi amatorowi w takim oto problemie proszę, podczas dłuższej jazdy dość często zmieniam pozycję a to ręce zakładam na rogi a to na uchwyty a to się prostuję a to się pochylam. Może to dlatego, że już nie jestem nastolatkiem :(  Czasem opieram się łokciami na kierownicy i tak sobie jadę, ale to nie jest wygodne dla rąk da się natomiast zauważyć, że przy tym samym wysiłku jedzie się szybciej o jakieś 2-3km różnica ta jest nawet większa przy jeździe pod wiatr. W związku z tym postanowiłem kupić coś takiego co się zwie "lemondka". Na allegro znalazłem taka: EASTON AERO FORCE CARBON CNT i tak kształt taki który mi wstępnie odpowiada, ale cena...750 a ja za rower zapłaciłem ok 2k Co byście poradzili tańszego a dobrego? co sądzicie o jeździe trzymając się lemondki? Czy to tylko moje odczucia są takie pozytywne? Chciałbym się zamknąć w kwocie powiedzmy 300zl. Czy do takiej kierownicy jak mam będzie się ona nadawać?

post-169554-0-70860100-1398278804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lemondke do 100zl na poczatek. Na pewno przydaje sie na dluzsze trasy, jest po prostu wygodniej. Szybciej tez, w koncu pozycja jest bardziej aero.

 

osobiscie polecilbym Ci cos w takim ksztalcie:

lemondka-turystyczna.gif

 

Jest bardzo wygodna i uniwersalna, gdzie prosta czy lamana to juz trzeba pojezdzic i sie upewnic ze pasuje. Akurat ta ze zdjecia, kosztuje jakies 70zl i smialo moge polecic, nie wiem czy mozna ja jeszcze normalnie gdzies kupic, ja swoja oddaje za darmo :) Pamietaj tylko, ze lemondka to raczej tylko do samotnej jazdy, w grupie wstyd sie z tym pokazac imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odp. właśnie chciałem tak fizycznie potrzymać takie "cudo" w rękach, ale na Tarchominie w GIANT nie mieli ani sztuki tylko na zamówienie i trzeba zaliczkę wpłacić. Jutro podjadę do AIRBIKE gdzie kupiłem rower, może tam będą mieli jakąś sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lemondke do 100zl na poczatek. Na pewno przydaje sie na dluzsze trasy, jest po prostu wygodniej. Szybciej tez, w koncu pozycja jest bardziej aero.

 

osobiscie polecilbym Ci cos w takim ksztalcie:

lemondka-turystyczna.gif

 

Jest bardzo wygodna i uniwersalna, gdzie prosta czy lamana to juz trzeba pojezdzic i sie upewnic ze pasuje. Akurat ta ze zdjecia, kosztuje jakies 70zl i smialo moge polecic, nie wiem czy mozna ja jeszcze normalnie gdzies kupic, ja swoja oddaje za darmo :) Pamietaj tylko, ze lemondka to raczej tylko do samotnej jazdy, w grupie wstyd sie z tym pokazac imho

 

Kupiłem dziś w Air Bike te lemondke za 200zl także nie było tragicznie. W sobotę zamontuję i przejadę się ze 25km to napiszę jak wrażenia. Jeżdżę głównie z sąsiadem bo on to taki sportowiec jest lub sam a o co chodzi z tym wstydem i lemondką w grupie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gof ah uh, dales czadu :>

 

omega, przez jazde w grupie mam na mysli glownie ustawke szosowa. Nie bierz sobie do glowy, bedziesz jezdzil turystycznie, to nie ma znaczenia czy sam czy w grupie. Pamietaj tylko, zeby nie uzywac tego jadac na kole =p bo moze byc kuku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gof ah uh, dales czadu :>

 

omega, przez jazde w grupie mam na mysli glownie ustawke szosowa. Nie bierz sobie do glowy, bedziesz jezdzil turystycznie, to nie ma znaczenia czy sam czy w grupie. Pamietaj tylko, zeby nie uzywac tego jadac na kole =p bo moze byc kuku

 

Zamontowałem. Lemondka TranzX, niestety nie obyło się bez kłopotów. Kierownica ma 24mm ale... na środku, kawałek dalej już tylko 22mm i nawet te dodane dystanse nie pomogły. Musiałem obciąć po ok 2mm w miejscu gdzie obejma się zaciska i potem ze strachem dociągałem śrubę. Drugi problem to taki, że nie ma już później miejsca na licznik, lampkę, dzwonek ect. Jakoś udało mi się te gadżety "powciskać" Co do jazdy, to wrażenia oceniam b. pozytywnie, jedzie się szybciej no i mamy kolejną pozycję którą możemy od czasu do czasu zmienić. Szczerze mogę lemondke polecać. Zobaczcie na fotce, czy tak wąsko założona jest prawidłowo? Czy jednak z tak małym rozstawem od siebie nie powinno się jej montować? Szerzej nie mogę bo na 22mm już nie da rady. Druga prośba do Was to taka czy kąt pochylenia jej jest prawidłowy? Ustawiłem tak dla swojej wygody, ale nie mam pojęcia czy są tu jakieś wskazania. Dzięki za pomoc i odpowiedzi nawet za te, typowo Polskie, ociekające lekko jadem :) Zazdrość?

 

post-169554-0-15566000-1398632093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu mimo, że mój rower to nie fitness tylko cross to czy lemondka ma w nim sens? ostatnio jeżdżę więcej po asfalcie na zablokowanym amortyzatorze, znajomi przerzucili się na szosy i o ile jadąc za szosą nie mam problemu dotrzymać tempa ~40km/h to kiedy jadę sam albo z przodu z racji pozycji ciężko jest utrzymać 30km/h. Czy lemondka pomoże uzyskać  większe prędkości? opony mam zamiar zmienić na schwalbe kojak albo marathon racer. Na szosówkę z prawdziwego zdarzenia  mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na forum nikogo kto się w tych ustawieniach lemondki orientuje? Wszedłem na kategorie o rowerach i na pytania typu mam 500zł chce kupić rower i od razu jest cala masa fachowych odpowiedzi. Każdy poleca już to, co już sam kupił. Nawet taki magiel się fajnie czyta, tak lekko, jak książki o Grey'u. W zeszłym tygodniu jadąc samochodem zauważyłem, że na kolarzówkach sporo osób używa lemondek. Zatrzymałem jednego i poprosiłem żeby powiedział jak "to" ustawiać. Mówi, że poziomo, ale on miał ją zintegrowaną razem z kierownicą. Ja ustawiłem ją bardziej do góry, tak ze mam wygodniej, aha no i miał jednak ją bardziej rozstawioną. To jak to jest, ustawiamy tak, żeby było wygodnie czy są jakieś reguły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...