Skocz do zawartości

[Tylne koło] przekrzywione wzgledem ramy, co zorbic?


Olszes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, ze koło nie jest pośrodku tylnich widełek, jest mocno w lewo ( jeśli rower stoi na kołach). Nie idzie z tym nic zrobic, nie da sie cofnac go ani nic, na osce jest rowno z jednej jak i z drugiej strony, oska tylnia nowa jest zalzona, wiec niemozliwe zeby byla krzywa. Jak wsadze mlotek z tej strony co prawie, ze przylega do ramy to jest wtedy prosto. wiec w czym problem? Poniżej załaczam zdjęcia :) Dodam, ze da sie tym jezdzic, po zrobieniu zdjec koło troche poprawiłem, lecz to nadal nie to co bym chciał :)

 

0504174fc0a1.jpg

 

56be331224d1.jpg

 

c61b454c9d4b.jpg

 

 

9e686c91f0c0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj. Wydawalo mi sie ze nie jestem takim laikiem w temacie naprawy rowerow. :P Piasta czyli co? Ja tylko wykrecilem stara oske i wkrecilem nowa. Na starej bylo tak samo, ale była krzywa. I jeszcze jedno pytanie, mozliwe ze krzywa rama? Czy raczej po prostu cos z kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydaje mi sie, ze znalazlem przyczyne. Albo zle wkrecilem oske tak jak Kolega wyzej mówił, albo cos jest nie tak z piasta, bo oske wsadzilem nowa. Patrze dziś a ona krzywa jest i dlatego mi te kolo tak przekrzywia, najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba kupno nowego koła, a póżniej dokupienia oski i na nowo spleść szprzychy w starym kole. Dzięki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, takich jaj to jeszcze nie było ^^ Przykreciłem te koło, krece a tu zong O_o Poniżej umieszczam filmik, jade na krótka przejazdzke i potem zobaczymy co i jak, ale kolo i tka wymienie. Jedno pytanie jeszcze ważne, wiecc licze an odpowiedz :) Mozna wykluczyc skrzywienie ramy?

 

 

 

CO JEST NIE TAK? Koło widac pływa jeszcze do gory do dołu, ale na boki to minimalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrzywienie ramy można spokojnie wykluczyć , bo skoro z tak przesuniętego koła udało ci się otrzymać już taki efekt :D to raczej jakby rama była krzywa sama by się nie wyprostowała naglę i koło by ci się nie kręciło tak jak na ostatnim filmiku. Tak jak wyżej kup ośkę , wymień ją i w razie czego jak będzie jeszcze latać na boki wycentrować. POzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...