Skocz do zawartości

[kask] jaki pierwszy kask? AM


zajonc

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Chyba wkońu zaczne jeździć w kasku coby poczuć sie bezpieczniej na zjazdach i jednak mieć jakąs ochrone zagwarantowaną, nigdy nie jeździlem w kasku, nie wiem co kupić, chce żeby to było lekkie, podobno jak sie mieży kask ma on sie trzymać głowy, tzn w kasku sie pochylam i ma nie spaść, to głowne kryterium doboru rozmiaru hm. Dziwnie pewnie sie jezdzi w kasku :teehee: ciężko sie przyzwyczaić? daszek zasłania widoczność? :blink: myślałem o giro hex albo giro xen, do 300zł mogę wydać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapięty kask nigdy nie będzie Ci się trzymał głowy. Kup najmniejszy jaki wchodzi na głowę i nie uciska - resztę dociśniesz regulacją. Ma jak najdokładniej przylegać, a już podczas jazdy wszystkie paski mają przylegać do głowy - nie raz widziałeś jak wiszą ludziom tak, że gdybym pociągnął to bym im ten kask bez wysiłku ściągnął.

 

Wcale dziwnie się nie jeździ, bo w zasadzie to wcale go nie czuć. Zdarzyło mi się po paru jazdach w kasku, że puknąłem w niego ręką, bo chciałem się po głowie podrapać :teehee: To styropian lub inna pianka - waży tyle co nic.

Daszek nic nie zasłania przy odpowiednim ustawieniu, a daje sporo i jak dla mnie to więcej w czasie deszczu niż kiedy jest słonecznie, bo krople omijają okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mant3z czy rabat na nowy egzemplarz kasku MAT (po zniszczeniu pierwotnego) dotyczy całej palety kasków, czy tylko wybranych ? (droższych)

 

Dobre pytanie, nie mam pojęcia. Najlepiej zapytać w sklepie.

Ja brałem crossover czy jakoś tak

http://www.rowery-rybczynski.pl/4215-6573-thickbox/kask-met-crossover-crossover-xl-2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...