Skocz do zawartości

[opony] wybór opon do roweru miejskiego


DzagaD92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady czy wybrane przeze mnie części do mojego roweru to dobrej jakości rzeczy i czy się opłaca je kupować.

Zacznę od początku. Złapałam gumę w moim starym rowerze miejskim - stara niemiecka damka HERKULES na kołach 28" (zdjęcie w załączniku). Guma złapana na tylnym kole z powodu przebicia i przetarcia opony ze starości (rozchodzi się również na przodzie).

Nie zależy mi na drogich częściach - max do 40 zł za oponę. W grę wchodzą tylko opony z białym profilem lub całe białe. Rower służy mi do jazdy po mieście na uczelnię i zakupy (max. do 80 km miesięcznie czy aktywnym trybie). Dodam, że parametry na obecnej oponie to 32-622 (700x32C 28 x 1 5/8 x 1 1/4, 28 x 1 1/4 x 1 3/4)
Aktualnie na oku mam opony z Kendy model K193 białą http://kenda.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=16&cntnt01returnid=15 Ile może mieć obciążenia ta opona?

waham się też nad Schwalbe Road Criuser z białym profilem, jednak dużo osób na forum pisze ze Kendy są ok i nie różnią sie wiele od Schwalbe za który płacimy nie tylko za jakoś ale i za nazwę.

Którą opone wybrać?

Druga sprawa to dętka - czy do tak rekreacyjnego roweru opłaca się kupować dętki Schwalbe za 19 zł sztuka? Czy wystarczy tańsza wersja za około 11 zł (Kenda, GRL lub CST)?
I czy jeżeli teraz mam dętkę z wentylem rowerowym to czy mogę kupić z wentylem samochodowym czy otwór będzie za maly w obręczy? (adapter z DV na AV mam więc to nie problem, tylko chcę wiedzieć żeby nie popełnić błędu przy kupnie).

Zastanawiam się też nad opaską na obręcz - wystarczy opaska tania w granicach 5 zł z Allegro? Czy te drogie mają coś lepszego w sobie? 


Bardzo dziękuję za pomoc, nie mam nikogo znajomego kto by się znał na sprawach rowerowych więc liczę na Waszą pomoc i wyrozumiałość :)

post-173978-0-82020700-1398181007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Kwesty są dobre, bo są dobre i tanie. Dętki wystarczą tańsze, weź wentyl samochodowy - zawsze to łatwiejsze pompowanie, a średnica jest identyczna.

 

Pytasz o opaskę. Jest uszkodzona? Jeśli nie, szkoda wydawać pieniądze. A jeśli nawet tak, z doświadczenia polecam taśmę - najlepiej duct, ale i zwykła izolacyjna robi robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski na obręczy prawdopodobnie nie ma, gdyż jest to rower z 2 ręki i od momentu jego kupna (2 lata) nic się do tej pory nie działo z oponami więc nie sprawdzałam :)

Taśma izolacyjna - zrobiłabym to gdybym to ja zakładała detki i opony ale idzie to do takiego malego osiedlowego warsztatu rowerowego i tam bedą mi wszystko zakładać.

Jakie dopuszczalne obciążenie może mieć ta opona z Kendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym zaoszczędziła te 20 zł na wymianie opon i dętek, ale tylne koło jest z hamulcem na kontre (hamulec bebnowy) i obawiam sie że moge sobie z tym sama nie poradzic.


jeszcze jedno pytanie mam, do tej opony Kenda 700x32C

 

to ktora rozmiarowo bedzie lepsza detka

ta http://allegro.pl/detka-700x32-45c-grl-avl-32-47-622-635-fv-krakow-i4102977852.html czy też ten rozmiar http://allegro.pl/detka-700x28-35c-27x1-1-4-grl-fvl-fv-krakow-i4131653559.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...