Skocz do zawartości

[oświetlenie] Czy opłaca się kupić Predatora za 150


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy z pracy chce mi sprzedać latareczkę Predator R5 za 150PLN

http://www.mhunt.pl/latarka-armytek-predator-pro-v2-5-xp-g2-r5-silver-crenellated-smo-670m

 

W cenie ładowarka, pokrowiec, montaż na kierownicę, dwa akumulatorki

Dostałem ją nawet do przetestowania, ogólnie spoko świeci ale chyba baterie są styrane bo jedna wytrzymała 1:20h a druga 1:10h

 

Optycznie i technicznie, żadnych uszkodzeń, nawet szkiełko nie jest porysowane.

 

 

Brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy blisko 700 lm dioda trochę ciągnie

 

Dokumentacja Cree mówi że XP-G2 R5 wyciąga max 463 lm i to przy temperaturze złącza 25 st... wiec te 670 lm to między bajki proszę włożyć.

Pierwszy lepszy chińczyk z XM-L`em T6 w tej samej cenie da o niebo więcej światła ...

 

Moim zdaniem ten mimo wszystko chińczyk nie koniecznie jest wart 150 zł a już na 110% nie ponad 300 jak w ofercie sklepu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w polach jak i w terenie nawet singla. Święci ładnie chodź trochę wąsko. Na asfalt też się nadaje jak miałem drugą lampkę, wyłączałem predatora jak miałem auto z przeciwka bądź ludzi. Reasumując lepiej dołożyć do lampek grega na allegro? Będę miał lepiej oświetlone boki?

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć doświetlone boki mieć, a przy tym dużo światła, bierz S3 z kolimatorem 90st x 15st , daleko to ona nie świeci, ale za to przed kołem widzisz wszystko :) Chcesz to dam Ci namiar do gościa, od którego ja kupiłem, ma dodatkowo, sterownik, który zmniejsza moc jak latarka załapie za wysoką temp. a przy tych modelach na tych diodach o to nie trudno, ja mogę moją zostawić pod kocem i nic jej nie będzie, do tego mam chyba 10 trybów które mogę sam wybrać mocy świecenia, i ustawić na 4 w pamięci + strobo, ja za latarkę, ładowarkę, dwa akumulatorki dałem z tym sterownikiem około 200z przesyłką, ale na pewno warto nie żałuję pieniędzy. Są oczywiście tańsze wersje jak np. Grega z innym sterownikiem, ale jak chcesz mieć doświetlone boki bierz z kolimatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mant3z, Bez względu na to, co kupisz, to rekomenduję Ci coś takiego: http://blog.bosorowerem.pl/?p=903 Pierwszą dostałem do beta-testów gratis, drugą już kupiłem - bo jeżdżę z dwoma latarkami. Rewelacja. Nie będziesz oślepiał ludzi z przeciwka, wciąż dając na latarce pełny dopał. Oczywiście ilość modeli dla których kolega Plastyk przewidział przysłonki jest ograniczona. Przysłonka jest polerowana, więc rozwiązuje problem oświetlenia "pola bliskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przemyślałem i chyb ją wezmę. W nocy nie jeżdżę bo lubię tylko trenuje gdy w dzień nie mogę, mając dzieci wiecie jak to jest, zwłaszcza jak się robi plan treningowy.

Jeżdżę przetartymi szlakami, więc nawet z moją starą lampką dawało radę, teren znałem więc nic mnie nie zaskakiwało, brakowało mi tylko odległości.

Raz o mały włos nie potrącił bym pijaka ubranego na czarno, raz też wpadłem w stado dzików, gdzie któryś tam o mało mnie nie zrzucił mocno ocierając się o tylne koło.

Wszystko to na terenach między wioskami, bo mieszkami w wiejskich regionach. Zakładając, że nie miał bym tyle szczęścia z tymi dzikami to absolutnie nikt nie byłby mi wstanie pomóc, gdybym dostałe centralnie i wylądował w rowie.

 

Skoro jakoś tam radziłem sobie na Cateye HL-EL530 to z Predatorem mogę czuć się więcej niż bezpiecznie.

Tak jak mklos1 zamierzam dalej jeździć z HL-EL530, natomiast predatorem doświetlać sobie drogi i bezdroża jak nie ma nikogo w zasięgu kogo mógłbym prześwietlić.

Potarguje się jeszcze, może uda się zejść do 130 :)

 

Tak wygląda HL-EL530, dobre to bo widoczne i bardzo długo świeci, jak padł predator to przynajmniej miałem światło na ostatnie 10~15min drogi :)

Światło generowane wydawało mi się przyzwoite do momentu jak odpaliłem predatora :) no, nie jest zła, w końcu zasilana 4xAA

96_img2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez noc wszystko mi się odwidziało.

Predatora oddałem a zakupiłem Solarforce L2P, LED XM-L2 T6 4C, refl. OP, driver standard v1.4, włącznik taktyczny "forward" (standard) w cenie 190 zł od Grega.

Do tego wszystkie pierdółki w tym dwa aku Panasonic NCR18650B 3350mAh.

Jak na 60% w terenie wytrzyma 2h na jednym aku to będę bardzo zadowolony.

 

Nie ma to jak pytać o poradę a i tak zrobić po swojemu. Mimo wszystko dziękuje wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym pisałem zaraz na początku.

Śmiem twierdzić, że predator jeszcze węziej świeci, bo XP-G2 oraz reflektor gładki plus konstrukcja predestynują go do wypatrywania zwierzyny w lesie.

To co świeci daleko nie może świecić szeroko, wystarczy też popatrzeć na parametry zasięgu od sprzedawcy ( trochę przesadzone, ale i tak to jest latarka dalekiego zasięgu, nie bliskiego i szerokiego).

 

Edit

Oczywiście w stosunku do każdego słabego światełka będzie świeciła lepiej, ale dopiero jak się ma porównanie do naprawdę dobrych rowerowych konstrukcji to można coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim trybie planujesz używać latarki, ale jeśli sterownik ma 2,8A a ogniwo 3300mAh (a tyle mają panasy 3400) to wychodzi 1,2 godziny z czego końcówka to będzie świecenie ze znacznie mniejszą jasnością. Generalnie możesz liczyć na 1h świecenia na pełnej mocy. Osobiście używam trybu 30%, co daje 1A w diodę i jest z tego naprawdę sporo światła. A na 1A w sterownik latarka świeci na tych ogniwach 3h 20 minut z czego 3h ze stałą jasnością.

 

Będziesz Pan zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka dziś dotarła

Dokładnie taka http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=74160&sid=3e76625c46b4f3c7cdb91c5e66f17663#74160

Zamówiłem reflektor OP, ciepłe światło z przyciskiem reverse.

 

Z domyślnym ustawieniem, coś około 50~60% wyskoczyłem w pola nad Wisłę. Predator może się schować, lampka rewelacyjna, spokojnie przy 26~28km/h wchodziłem w zakręty do 90st o ile nie były to skrzyżowania.

Ładnie oświetla boki, idzie nawet rozpoznać piaski. Wszystkie bryły, gałązki i korzenie widać elegancko.

 

Spełnia wszystkie moje oczekiwania! Zwłaszcza że przy tej mocy bateria nie rozładowała się po 1h10min, cały czas świeci :)

Uczę się teraz programować, w najbliższych dniach przejadę się z max ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...