Skocz do zawartości

[naped rowerowy] wymiana osprzetu na SLX


robertocarlos

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,mam mozliwosc kupienia tanio korby SLX FC-M672 ,kasety CS-HG81-10,przerzutki tylnej RD-M675...Czy polecacie ta grupe?? Dotychczas jezdzilem na napedzie 3x9 z korba Alivio ,przerzutka SLX przod i tyl..Glownie jezdze po nizinach ale kilka razy w miesiacu wyjezdzam w gory i tam robie okolo 30 % rocznego przebiegu i to wlsnie tam najbardziej zuzywam naped..co poradzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do kupienia korbe ,kasete,przerzutke tyl ,manetke tyl i lancuch wszystko za 800 zl .. dokupic musze przerzutke przod i manetke wiec nie ma z tym problemu..osprzet jest nowy ,nie uzywany wogole ...chodzi mi o to czy warto w taki osprzet i zestaw inwestowac czy moze cos zmieniac?? Nie moge nigdzie znalezc jak sie spisuje ta korba i ta kaseta itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku chce zrobic kilka powaznych trasek w beskidach i bieszczadach wiec wole cos zmienic w rowerze ,odmlodzic go i tez doswiadczyc czegos nowego,lepszego a ze odlozona mam kase to tak mnie korci wlasnie ten SLX..mam hamulce SLX od roku i jestem mega zadowolony wiec jezeli cala grupa jest podobnie dobra to chyba jednak zainwestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to to nie będzie bo to już było i nie wróci. Tym akurat nie zawracaj sobie głowy bo na Beskidy najlepsza jest korba (blaty) Alivio tylko, że jest brzydka, ciężka i takie tam szczegóły. Sama kaseta jest bardzo dobra często wybierana zamiast XT. Manetki też są w porządku więc czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowalem sie jednak kupic cala grupe SLX w sklepie internetowym..Mam jeszcze dylemat czy wybrac zestaw 42-32-24 i kasete 11-36  badz 40-30-22 i kasete 11-36 ..jak myslicie ,doradzcie mi cos..Dotychczas jezdizlem na 44-32-22 i kaseta 11-34 i wszystko bylo ok..chodzi mi glownie o podjazdy ,czy przelozenie 24-36 bedzie porownywalne do 22-34 ??  Nie potzrebuje napedu do bicia predkosci bardziej chodzi mi o jazde w gorzystych terenach czy bedzie dobrze dobrany naped i wystarczajacy do pokonywanie stromych podjazdow..jak myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, ja bym wziął 42-32-24. Przelożenie 24-36 daje współczynnik przełożenia 0,666 - diabelnie miękki :icon_wink: raczej nie powinienneś mieć problemów z podjazdem. Druga opcja 22-36 daje nam 0,611 to już super miekko - moim skromnym zdaniem to juz przesada. Sam jeżdzę na 24-34 (0,705) i przy tym przełożeniu daje się wjechać praktycznie wszędzie. Jeżdzę głównie w Górach Sowich i jest tu sporo ostrych, stromych i technicznych podjazdów a ja nie jestem Kulhavy   :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...