Skocz do zawartości

[zakup] Treningowa, bez ścigania do 2k PLN


skwarek2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

jako że po przejażdzce na Tribanie 3 spodobałoi się nabijanie kilometrów asfaltem, czas sprawić sobie rower.

Mam już jednego Jamisa, myslę o drugiej sztuce. Dokładniej:

 

www.bikestacja.pl/pl/rowery-i-ramy/rowery-jamis/szosa/rower-jamis-ventura-sport-men-czerwony.html

 

Jest szansa na rabat, bo gdzieś indziej jest taniej i brałem z bikestacji Dragona 29. I może kolega się zdecyduje na 2 sztukę.Tribany 3/5 b. ciężkie do dostania. A Jamis mi się b podoba. Konkurencyjna Merida już nie. Ważne by rower był nowy. Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

 

I na koniec - ma ktoś ten nr BB?

http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,xqb6perqhu

Prosił bym o skan/foto testu.

 

Dziękuję, Wesołych!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka, że miałem Kone - połamała się, Kross B6 - połamał się, Jamis Drgon dzielnie się trzyma i poza napędem nic nie trzeba było regulować przed sezonem, a kilka osób z forum wie jak ja jeżdzę.

Triban to fajna opcja ze względu na gwarancję, którą zawsze uznają. A karbonowy wideł to wydatek tylko 200zł więc to nie zaważy (wiem, że to duża zaleta).

Można powiedzieć, że kieruje się zaufaniem do marki, możliwością regulacji Ventury, a na końcu wyglądem pojedyńczo i grupowo w mieszkaniu. A za nic nie wziększe budżetu.

 

Wg mnie jak się wydaje na rowery 6tyś (dla mnie to b dużo) w ciągu 2 sezonów to wideł za 200-300zł nie zaważy, i właśnie wygląd też ma duże znaczenie, w końcu to nasze zabawki, jak u kobiet szafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat suport HT2 to słaby argument za... Swój suport HT2 105, tylko na dojazdówkach do pracy zabiłem w 6 i pół kilo kaemów, także słabizna. Ale wymieniłem korbe na stara Ultegrę na Octa i teraz mam spokój na najbliższe paredziesiąt kilo :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze dwie propozycje

Bardzo fajny ten 2 model ale rower musi być z Polszy, bo biorę go w lichwę.

 

Już chowam rogi do skorupy i szukam T500 (prawie jak T1000), myślę że go sprowadzą bez problemu.

A i z czystej ciekawości cytując test BB:

"Masa przedniego koła: 1510 g
Masa tylnego koła: 2050 g" - czy to waga z oponami?

To za 6 paczek można na kołach zejść 1,5kg?! Pierwsze z brzegu z Aledrogo

http://allegro.pl/shimano-kola-szosowe-wh-rs21-srebrne-krakow-i4131565970.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to w sumie lipsko że Dec takiego wirtualnego roweru ma w ofercie... Jak by był nieco bardziej materialny niż wirtualny to nikt specjalnie nie miałby do niego odejścia...

 

A tak to chyba lepiej Ci wyjdzie kupić jakiegoś średnio  przechodzonego używka. Za 2 klocki to już można coś dorzeczy wytargać, no ale znowu problem z lichwą możesz mieć na używkę...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.btwin.com/en/road-bikes/sport-road-bikes/14207-btwin-triban-500.html

oczywiscie, że jest na sorze, a na zagranicznych stronach decathlonu jest dostępny ten rower http://www.decathlon.co.uk/triban-5-road-bike-black-id_8239801.html w róznych rozmiarach.

Nie wiem jak jest z tą dostępnością faktycznie ale jak ja zamawiałem b'twin FC3 to też go w Polsce nie było ale w niecały tydzień sprowadzili bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Tribanach masz gwarę Decatlonu - wymieniają bez problemu i bez sprawdzania - sam testowałem. A kolega wymienił kiedyś 3 bajki po uderzeniu nimi w sufit parkingu podziemnego. Poza tym jeździłem "w realu" i czytałem testy. Nic nie padało zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już pisałem do naszego pana Dekatlonowca ale dajmy odpocząć coś po świętach, też jestem na etapie zakupu taniej szosy. Jutro spróbuję się dowiedzieć czy jest możliwość zamówienia.

Merida 880/triban 500/Jamis Ventura czy jest może jakaś inna opcja w okolicach 2k zł?. Który rowerek jest najbardziej opłacalny jeżeli brać pod uwagę przyszłe modyfikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

We wszystkich tych sprzętach apgrejdy będą drogie. Jakoże mają napędy 9-tkowe (Triban) i nawet 8-kowe (Merida i Jamis). Czyli oprócz kompletnej wymany napedu, no moze poza korbą, trzeba będzie na pewno wymienic przynajmniej tylną piastę w Jamisie oraz Meridzie, i prawdopodobnie także w Decu. No chyba że ten ostatni ma tylną piaste 10-tkową...

 

Póki co na razie tu i ówdzie bywa jeszcze do dostania osprzęt (kasety, łańcuchy, przerzutki) 9-tkowy wyższych grup (105 czy Ultegra) ale juz klamkomanetki to trzeba szukać na portalach aukcyjnych.

 

Zaraz z reszta 10-tka do lamusa odejdzie i i tak wszyscy zostana poblogosławieni 11-tkami :P

 

... i tylko singliści będa to mieli w rectum :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...