Skocz do zawartości

[do 3000zł] Dla cięzkiego faceta, mtb na ścieżki nad wałami


geforc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie poszukuję roweru dla siebie, jako iż jestem cięzki, czyli 140/130kg, zależy jak leży, 185cm wzrostu. Rower będę użytkował nad wałami nad rzeką, a tam nawierzchnia jest raczej piaskowo kamienista więc raczej coś z amorami, asfaltu to tam nie ma. Cena do 3000zł. Nie mam żadnych typów bo nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zastanawiam czy nie wolałbym Dacii zamiast Renówki, z którą mam styczność :whistling: Romet się bardzo ale to bardzo wyrobił i nie odbiega od reszty na minus. Rama da radę ale problem z czasem pojawi się zapewne z kołami ale na to już nie ma rady. Najwyżej poskładasz na innych częściach (mocniejszych, twardszych). Reszta bez zarzutu jak na to co oferują obecnie no i powietrzny amorek. Nie wiele dopłacając można się zainteresować tym R-Line 3.0 bo masz tam lepszego, sztywniejszego RS'a XC32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z tą kwotą to jest tak że napisałem do 3 tyś, ale jak powiedzmy za 3.500 bedzie cos lepszego wytrzymalszego, to problemu nie ma...

 

a np ten model 4.0 będzie dużo lepszy od 3.0 ??? bo roznica jest niewielka...

 

A jeszcze czytałem na forum że dużo ludzi poleca UNIBIKE, tez maja DMC duzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba nic do wagi nie ma a hamulce spokojnie wystarczą. Ja z plecakiem bywa, że ważę trochę ponad 100 kg i po górach daję radę więc nie przesadzaj. Trzeba schudnąć to będzie mniejszy ból głowy.

 

Nie wiem co za auto ale do mojej osobówki po złożeniu siedzeń wchodzi cały 26er. "Wielka kiszka" jest po prawdzie sporo większa ale bez przesady. Wyjmiesz najwyżej przednie koło i po kłopocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai i30 , wiem ze zlozyc trzeba siedzenia...

 

A rower kupuje wlasnie po to zeby schudnąć też ;]

 

 

Szczerze mówiąc ten ROMET 3.0 z wyglądu bardzo jest ok... oprócz jednego... napisu ROMET ;] jakby tam było Specialized albo Merida albo KTM, to lepiej by to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić te co wymieniłeś ale sporo zapłacisz za naklejkę i przy Twojej wadze będziesz miał pażdzież zamiast roweru. Osobiście choć przez blisko już 20 lat składam co tam chcę dla siebie i korzystam tylko z ram Authora lub Marina nie miał bym skrupułów przed Rometem. Po prostu lata mi to i powiewa co tam jest napisane. Oczywiście ma to jakichś tam sens ale to już w innym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dobra nie ważna nazwa ;] pytanie mam odnośnie tego odkręcania koła przedniego, jeśli by mi nie weszło... jest system odkręcenia bez klucza czy jak to tam wygląda ?? bo ja mam 20 minut odkręcać i zakręcać koło... to bez sens troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dacia. Tak mi sie wydaje przynajmniej...

 

Z budżetem jaki zaproponowałeś... To tak jakbyś wszedł do salonu Porshe z kwotą 50 tyś PLN. W tej kwocie nie kupisz nic co jest ciekawe i markowe, bo jest to o mniej więcej 1000-1500 PLN za mało.

 

Przy Twojej masie ja bym się poważnie zastanowił nad takim rowerem:

http://www.univega.com/de/modelle/2014/cross/terreno-50-xxl-27-g-deore.html

DMC to chyba 170kg z tego co pamiętam. Problem jest zapewne z dostępnością takich bajków. Unibike robi rowery z DMC 140kg, ale jakoś średnio mi się chce w to wierzyć, że rower na praktycznie tych samych komponentach u jednego producenta ma DMC 100kg u innego 140kg.

Jeżeli chcesz naprawdę coś pewnego, to pewnie trzeba szukać za oceanem. Biorąc pod uwagę średnią wagę Amerykanina, to mają doświadczenie w konstruowaniu takich rowerów. Ale niestety cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dobra nie ważna nazwa ;] pytanie mam odnośnie tego odkręcania koła przedniego, jeśli by mi nie weszło... jest system odkręcenia bez klucza czy jak to tam wygląda ?? bo ja mam 20 minut odkręcać i zakręcać koło... to bez sens troche

 

Tak jest patent i nazywa się "szybkozamykacz". Odkręcenie i wyjęcie koła trwa parę sekund. Minimalnie dłużej trwa założenie z powrotem. To z powodu konieczności "trafienia tarczą hamulca w wąską szczelinkę zacisku. Musisz tylko pamiętać aby po wyjęciu któregokolwiek z kół nie naciskać na klamkę hamulca bo się zapowietrzy. Dlatego między tłoczki hamulca wkłada się jakichś np. kawałek kartonu, plastiku o szerokości tarczy i po problemie.

 

Z wagą jak wyżej daję radę już 6-ty sezon na potrójnie cieniowanej Authora więc solidna podwójnie cieniowana Rometa da radę do takiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike robi rowery z DMC 140kg, ale jakoś średnio mi się chce w to wierzyć, że rower na praktycznie tych samych komponentach u jednego producenta ma DMC 100kg u innego 140kg.

 

Hmm. Właśnie do tej pory też myślałem, że Univega jest jedynym w miarę popularnym prawdziwie skonstruowanym dla cięższych rowerzystów rowerem. Ale teraz patrzę na obręcze tego modelu XXL i widzę, że to ten sam co w budżetowych Unibike'ach:

 

http://www.unibike.pl/mission.html

 

A obręcze jednak są decydujące, jeśli mówimy o obciążeniu. Coś mi się widzi, że ta Univega to też pic na wodę. No chyba, że tego modelu Airline jest pełno od najniższej do najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupił bym tego jednego z tych Rometów, mają świetne, sztywne ramy. Moim zdaniem opłaca się każdy z nich, ceny zawsze można negocjować więc może wersję 3.0 uda się kupić za około 3 tyś. 

 

 

 

 

Nie wiele dopłacając można się zainteresować tym R-Line 3.0 bo masz tam lepszego, sztywniejszego RS'a XC32.

 

 

W ostatnim bikeBoard testowali te amorki pod względem sztywności, brak różnic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to wtedy Romet R-line 4 (ma inne obręcze niż model 3, ma nowsze poprawione hamulce) :

http://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_29ER_Rline_40,10,485,13747,2014.html

Lub ten z Decathlona (tyle, że wbrew temu co piszą na str. Decathlon, dla ciebie rozmiar L) :

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rafal-700-29-id_8280092.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...