Skocz do zawartości

[amortyzator] Kilka pytań Recon Silver TK


SovaLTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ten amorek od nowości i nie mam z nim żadnych problemów, ale mam kilka pytań:

 

1. do czego służy pokrętło "rebound" zajączek - żółwik. Ja ustawiłem to na pozycję środkową, bo za bardzo nie czuję różnicy w jeździe gdy ustawię tak czy siak.

2. smaruję raz na jakiś czas pędzelkiem golenie, olejem 5W - 30 (który został mi po wymianie oleju w silniku mojego samochodu), po czym pompuję parę razy i zbieram nadmiar brudu i wycieram do sucha szmatką. Po tej operacji amor chodzi, jakby dostał nowe życie. Czy tym zabiegiem go uśmiercam, czy nic mu nie będzie?

3. Przejechałem na tym amorku 4 tys km czy muszę go już serwisować? Moja jazda to raczej rekreacja.
4. Dzisiaj kupiłem pompkę do amora, jak często go pompować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. regulacja szybkości powrotu amortyzatora po ugięciu

2. generalnie ok, tak się robi, chociaż lepiej by było gdybyś używał rzadszego oleju do amortyzatorów 15W

3. Już? Jeszcze pytasz? :P Już ze 2-3 razy powinien mieć robiony serwis po drodze. W środku może być niezła miazga po 4tys bez serwisu.

4. jak potrzebujesz zmienić twardość, przed sezonem można skontrolować czy nie ubyło, większe ubytki zauważysz bez sprawdzania manometrem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli jeśli jadę po dużych dziurach lepiej ustawić na zająca a po w miarę równym asfalcie na żółwia?

2. Czy wystarczy np. olej silnikowy mineralny 15W czy lepiej kupić specjalny?

3. Cholera to mnie teraz załamałeś :) Trochę się boję robić to samemu a w serwisie pewnie za to ładnie krzykną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Nie do końca, króliki stosuje sie przy nie dużych często pojawiających sie nie równościach, a żółwia przy dużych rzadszych, ja zasadniczo ustawiam raz i nie ruszam pokrętła.

2. na uszczelki i golenie górne nawet smar silikonowy w sprayu może być. ale do środka już lepiej zalecane oleje lać.

3. Pewnie tak, jak nie masz garażu, warsztatu czy piwnicy ... nie zabieraj sie za to. Jak masz, są tutaj poradniki co i jak wiec sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...