Skocz do zawartości

[łańcuch] bezskuteczna walka z rozkuciem cn 4601


zimsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w swoim rowerze łańcuch shimano cn 4601 który chciałem rozkuć by spiąć go sobie spinką,maszynka do czyszczenia go to beznadziejny wynalazek ;] jednak napotkałem opór, 3 godziny próbowałem wypiąć piny i nic, nawet nie drgnęło. przedłużałem sobie dźwignie, kontrowałem i nic! 

 

robiłem wszystko jak na obejrzanych kilku filmikach, tym interesikiem do wypychania wycelowałem w sam środek sworzenia, z drugiej storny nic go nie blokowało jak coś, wszystko tak jak byc powinno.

 

 

ktoś obeznany i mądry mógłby mi wyjaśnić o co chodzi, dlaczego nie mogę go rozkuć?

 

dyspnuje takim o to urządzeniem jeżeli to coś zmienia

 

 

p56odw.jpg

 

już kij z tym czyszczeniem, ale zbliża się też moment wymiany łańcucha i co ja zrobię ;/ czuję się mega głupi bo to powinna być żadna filozofia, ot pyk i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie dziwi że nie możesz rozpiąć (jakimkolwiek) skuwaczem łańcucha, ponieważ używem tego badziewiaka kiedyś wielokrotnie.

 

Łańcuch Twój rozpina i spina się prościej niż 9tkowe.

Iglica skuwacza jest prosta? Jak obracasz dzwignią prowadzącą iglicę to iglica również trzyma kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe ukrywał, że skuwacz jest najtańszy z możliwych, ale nie rozleciał się i wygląda na sprawny więc coś tam powinien uczynić, a czyni wielkie nic.

 

Iglica nie jest krzywa, jednak trochę lata i ma luzy które były od nowości więc nie przejąłem się tym

 

e; myślałem, że specyfika tego łańcucha jest jakaś inna, ale skoro nie to muszę albo zainwestować w lepszy skuwacz alb o użyć młotka. co wybrac pierwsze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotek chyba masz, więc tak czy inaczej szybciej i taniej. Skuwacz miewa się przy sobie jeżdżąc więc jeśli ten jest kiepski to będziesz potrzebował innego.

Nadal nie wiem z czego wynika Twój problem bo ja nigdy takowego nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sugerowałem żeby kolegi nie wpędzić w kompleksy :)

W tanim skuwaczu jeśli będziesz pchał na siłę i np nie trafisz w pin łańcucha to masz dużą szansę wygiąć iglicę skuwacza. Jeśli pin nie wyszedł a iglica prosta to jak dla mnie wygląda to na słaby wkład siłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać na łańcuchu pinu, który został użyty do skucia łańcucha przy zakładaniu go na rower - on powinien wyjść łatwiej niż reszta umiejscowiona tam przez maszynę składającą łańcuch. Taki pin różni się lekko od innych, bo jest zaokrąglony na końcach (nie ma tych wgłębień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siły mam dosyć sporo, zresztą przedłużałem nawet dzwignie. w sobotę będę kombinował dalej to napiszę jak mi poszło. kontrolnie uderzę młotkiem, najwyżej skoczę się po porządniejszy skuwacz, zawsze się przyda.

 

dzięki za zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robisz coś źle. Mam ten sam skuwacz. Właśnie rozkułem łańcuch nim, żeby zobaczyć, czy faktycznie możesz mieć z tym problem. Ta dźwignia tego skuwacza spokojnie wystarcza. Parę dni temu rozkuwałem łańcuch już mocno zużyty o taki samych pinach jak Twoje i faktycznie był problem z rozkuciem, ale też dało radę. Już się nawet zastanawiałem, czy skuwacz nie pęknie. Drugie ustawienie łańcucha i poszło. na początku trzeba dużej siły do przepchnięcia sworznia przez ogniwo zewnętrzne, a reszta to już formalność. I mam tą iglicę trochę krzywą i to chyba standard w tych skuwaczach, ale do zastosowań domowych i paru zakłóć w ciągu roku spokojnie wystarczy na lata. Musisz coś robić źle. Zrób zdjęcie jak ustawiasz łańcuch w skuwaczu. Dociskasz go śrubą boczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dawno uporałem się z problemem poprzez zakup markowe skuwacza i wszystko odbyło się podręcznikowo :) lecz gdy patrzę na oba przyrządy, długość dźwigni czy na sposób działania za nic w świecie nie potrafię zrozumieć dlaczego ten gorszy nie działa :D 

 

Nie wiem czy pin ma tu znaczenie bo rozkucie odbyło się na losowo wybranym ogniwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...