Skocz do zawartości

[bluza] Endura MT500 S/L czy coś innego do 200 zł


Piterro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

chcę kupić bluzę rowerową z długim rękawem.

Mam już kilka softshelli i jest w nich trochę za ciepło momentami przy temperaturach ok +10 / +15stopni. Poza tym dość intensywnie się pocę.

Chciałbym kupić bluzę, która będzie chroniła od wiatru, bez ocieplenia. Nie chcę Pakajaka - mam cienką wiatrówkę sprzed 20 lat, która spełnia tą rolę.

W razie czego pod bluzę mogę założyć bieliznę termo Stoor'a.

I teraz dylemat.

Oglądałem i "dotykałem" materiału bluzy Endura MR500 S/L (niestety był tylko rozmiar S, więc nie mój). I po opiniach na forum mam w planie ją zakupić. Jest w dobrej cenie na evanscycles.

W promocji z większych są tylko rozmiary L i XXL. Z Polskiej strony Endury dostałem odpowiedź o następujących wymiarach.

 

BLUZA MT500 rozmiar L
Obwód u dołu: 100-120cm
Obwód pod pachami: 114cm
Długość rękawa od pachy: 61cm
Długość przód (zamek): 65cm
Długość tył ze stójką: 80cm

BLUZA MT500 rozmiar XXL
Obwód u dołu: 112-132cm
Obwód pod pachami: 124cm
Długość rękawa od pachy: 62cm
Długość przód (zamek): 70cm
Długość tył ze stójką: 88cm

 

 

Mam 172cm wzrostu i nadwagę.

W talii mam 114cm, w pasie (najszersze miejsce na brzuchu ok. 122cm), pod pachami na stojąco 114cm, a w pochylonej pozycji jak na rowerze ok 124m. Przez dość nietypowe proporcje nie jest łatwo dobrać mi ubiór kolarski.

Nie chcę żeby bluza wisiała na mnie jak worek na Jurandzie, ale też nie chcę jeździć "na wdechu".

Stąd pytanie nr 1:

który rozmiar będzie odpowiedniejszy.

 

Dysponuję budżetem ok 150-200zł. CHciałbym za te pieniądze, aby bluza była bardziej uniwersalna (bez kieszeni z tyłu, bo i tak zawsze jeżdżę z plecakiem). Żeby można ją wykorzystać nie tylko na rowerze. I tutaj pytanie nr 2:

Czy w tych pieniądzach jest coś równie dobrego jak Endura, ale bez kieszeni z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej bluzy, ale mam/miałem inne produkty Endury.

Przy wzroście 182 cm, wadze 80 kg, pasie 90-92 cm rozmiar L jest idealnie dopasowany, więc nie sądzę (ale może się mylę), żeby ta bluza była dobra przy obwodach

brzucha dochodzących do 122 cm.

Z kolei większe rozmiary -przy Twoim wzroście- będą raczej karykaturalnie długie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam MT-500 w rozmiarze XL, 190 cm wzrostu 93kg i myślę, że ten rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni.

Kieszenie z tyłu w niczym nie przeszkadzają, jak są puste to nawet nie odczuwasz, że je masz:)

 

Dobre opinie zbiera również ten produkt:

 

http://www.endurastore.pl/bluza_roubaix_jacket,26,169.html

 

 


hmm....

 

 

Chciałbym kupić bluzę, która będzie chroniła od wiatru, bez ocieplenia

 

bluza mt-500 nie chroni od wiatru i jest lekko ocieplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja widzę 34,19 więc po przeliczeniu wychodzi tyle samo co w PL.

No jest cena 31,46 GBP, więc z wysyłką poniżej 200zł

Gdzie w PL masz za takie pieniądze? Może niepotrzebnie szukam zagranicą.

 

 

 

Używam MT-500 w rozmiarze XL, 190 cm wzrostu 93kg i myślę, że ten rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni.
Jesteś o prawie 20cm wyższy i ważysz mniej, więc bardziej proporcjonalnie jesteś zbudowany. Poza tym, rozmiar XL jest niedostępny w tej cenie.

 

A może znacie jakiś inny produkt, który nie ma kieszeni z tyłu, tak żeby bardziej uniwersalnie go używać.... np żebym mógł w nim iść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może znacie jakiś inny produkt, który nie ma kieszeni z tyłu, tak żeby bardziej uniwersalnie go używać.... np żebym mógł w nim iść do pracy.

 

Olbrzymia większość bluz rowerowych ma kieszenie z tyłu, więc może poszukaj między zwykłymi bluzami sportowymi lub

turystycznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...