Skocz do zawartości

[bloki SPD] problem ze śrubkami


provid

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, chłopaki i dziewczyny ;)

 

Macie jakieś pomysły na wykręcenie / wydobycie śrub z bloków sh*tmanowskich? Gniazdo imbusa mi się wyrobiło i jestem w przysłowiowej "czarnej d**ie" ;) już buty miały za okno lecieć ale żona mi piwo podała i się uspokoiłem :D 

Jakies pomysły? propozycje? cokolwiek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jeśli ma zintegrowane mocowanie. Można też wbić większy klucz (imbus lub torx) i próbować a jeśli to nie podziała wtedy bawić się w rozwiercanie.

 

Innym dość specjalistycznym sposobem jest wkręcenie śruby z lewym gwintem (właśnie dlatego że potrzebna taka śruba i taki sam gwintownik). Po dokręceniu do końca dalsze "wkręcanie" sprawia że śruba z prawym gwintem się wykręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznam że nie ogarniam, możesz przybliżyć sposób.

To proste. Śruba bloków ma prawy gwint. Jeśli wkręcisz w uszkodzony (i nagwintowany w lewo) łebek śrubę, z lewym gwintem to do dociągnięciu jej masz kontrę dla tej z prawym gwintem. Po takim skontrowaniu dalsza próba jej (śruby z lewym gwintem) wkręcenia powoduje wykręcanie śruby z prawy gwintem.

 

Patent stosowany od dłuższego czasu u mnie w pracy.


 

 

W grę wchodzi jeszcze rozwiercanie ale to już jutro, bo muszę gdzieś porządne wiertło zakupić.
Możesz też zeszlifować pod płaski śrubokręt ale różnie to z tym bywa :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że też mam problem ze śrubkami to pozwolicie, że podepnę się pod temat.

Czy można gdzieś kupić oryginalne śrubki i podkładki do bloków SPD czy pozostaje odwiedzić sklep metalowy a podkładkę zrobić?

745279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki bez żadnych problemów dokupisz w serwisie rowerowym. Z podkładkami może być gorzej, ale może sie udać dorwać jakieś używane.

 

Pod żadnym pozorem nie zakładaj żadnych śrubek z wypukłym łebkiem - łebek się zetrze i nie będzie jak tego odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod żadnym pozorem nie zakładaj żadnych śrubek z wypukłym łebkiem - łebek się zetrze i nie będzie jak tego odkręcić.
Przede wszystkim może być problem z wpinaniem.

 

@@Centek, ja u siebie dorabiałem podkładkę. Nie jest to trudne ale specjalnie kosztowne. Za to śrubki powinieneś znaleźć w sklepie rowerowym ewentualnie metalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...